Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Nonka 10:10, 10 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki Sebek za dekalog, powtarzam go codziennie z rana Jestem w trakcie przerabiania tej nieszczęsnej rabaty. Kupiłam drugi powojnik. Po wykopaniu starego okazało się że ma zdrowe korzenie, więc go posadziłam w inne miejsce i będę czekać czy urośnie. Szkoda mi było go całkowicie wyrzucić. W zamierzeniu rabata ma być głównie hortensjowo-żurawkowa plus jakieś trawy i kulki danica. Zobaczymy co z tego wyjdzie Jak bedzie ok to się pochwalę a jak nie to spalę ze wstydu
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:12, 10 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
katiaxx napisał(a)
Czy masz swoje bukszpany ? ja kupiłam na bukszpanowo , dziś spodziewam się przesyłki ale nadal nie jestem pewna w jakich odległościach je sadzić.

Katia, oczywiście że zamierzałam kupić na bukszpanowo Ale mnie wyczułaś Daj znać, proszę w jakim stanie przyjdą do Ciebie i jak będą zapakowane.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:30, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
No i troszku pozmieniałam:

Proszę nie zwracać uwagina linię kroplującą Róża ma już towarzystwo. Kora zostanie wkrótce dosypana.




Vanilka pięknie przebarwia się na różowo, a z tyłu powojnik bardzo dobrze sobie radzi.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:38, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180

Lawenda na żwirku rośnie jak szalona więc dosadziłam więcej i do tego róże okrywowe The Fairy.


Limki powolutku się wzmacniają i kępy robią się coraz większe. Świerk Conica chyba cosik mi choruje... Może to mszyca???

____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:43, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
A na rabacie różanej kocimiętka szaleje. Te białe nad nią to motylki. Zlatują się tutaj całymi rodzinami chyba


A to są petunie wychodowane przeze mnie z nasionek:
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:55, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
I na koniec prośba. Mam taką oto rabatę:


Marny ze mnie ogrodnik, ale rysownik jeszcze gorszy Dla perukowca chciałam dać towarzystwo tuj Aurescens. Mógłby być też cis tylko taki żywo zielony. Hicksii? Hilli? Chciałabym żeby zrobić kontrast z bordowym perukowcem. To wszystko zależy od cen. Jeśli tuje to nie wszystkie żółte, tylko te 3 przed perukowcem. A co dalej?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 11:11, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
hicksii jest zielony - ciemny , akurat tego mam, ale sprawdź np cis dawid lub wpisz w wyszukiwarkę cis żółty, nie spotkałam się z cisem jasno zielonym a tylko żółtym właśnie, który zresztą jest piękny.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Nonka 11:13, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Żółty już znalazłam na wątku o cisach - to Fastigiata Aurea
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 11:13, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
masz piękną kocimiętkę, moja się rozrosła ale mało kwitnie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Nonka 11:19, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki, a wsadziłam dwa suche patyczki, myślałam że nic z tegonie będzie, a ona rosła w oczach
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies