Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

katiaxx 11:20, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
jeśli chodzi o j. koreańską : sama tez ją miałam gdzieś posadzić ale poczytałam na tutejszym forum i zrezygnowałam na poczet świerka inwersa lub jakiegoś płaczącego cyprysika
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:21, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
tez miałam dwie kociemiętkowe bidy - przyszły w paczce - rozrosły się ale niewiele kwitną
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Toszka 11:31, 23 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla mnie kocimiętka to była totalna porażka - zapach... cóż o gustach się nie dyskutuje, rośnie jak wiecheć, kwitnie jak chce i sieje się niemiłosiernie...
wolę szałwie i lawendę, przetacznik też doskonale zastąpi nepetę
i choćby dzwonki wyglądają o wiele bardziej spektakularnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nonka 11:37, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
jeśli chodzi o jodłę koreańską to też naczytałam się o niej, ale tak mi się podoba że spróbuję.
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 11:38, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka, pewnie jest w tym trochę racji ale czasem szuka się czegoś dyskretnego, właśnie nie-spoektularnego każdy coś tam lubi a czegoś nie , ja ostatnio wypowiedziałam się o floksach że mają klimat babcinego ogórdka dla mnie ale zaraz pojawiła się wypowiedź że mogą wyglądać w niektórych zestawieniach nowocześnie, a dla mnie nie wiem jakie byłoby zestawienie - floks = babciny ogródek, choćby rósł wśród palm
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:40, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ja mijam często jodłę przy jednym ze sklepów, - jest piękna , równiutka i symetryczna jak wycięta z kartonu + śliczne szyszki, jeśli Ci się podoba to próbuj śmiało.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Nonka 11:42, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Katia, mam takie samo skojarzenie z floksami A kocimiętka... no cóż... ja ją lubię
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Toszka 11:49, 23 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam jodłę (cha, mój pierwszy zakup do ogrodu) i nic przy niej nie robię - rośnie zgrabnie i oko cieszy... jak jej żywot skomplikują wyższe moce to płakać nie będę... zostaną miłe, estetyczne wspomnienia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nonka 11:53, 23 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Toszka napisał(a)
Mam jodłę (cha, mój pierwszy zakup do ogrodu) i nic przy niej nie robię - rośnie zgrabnie i oko cieszy... jak jej żywot skomplikują wyższe moce to płakać nie będę... zostaną miłe, estetyczne wspomnienia

To i ja będę mieć
____________________
Nonka Dogonić marzenia
dominika_ 13:39, 23 lip 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Nonka napisał(a)
No i troszku pozmieniałam:

Proszę nie zwracać uwagina linię kroplującą Róża ma już towarzystwo. Kora zostanie wkrótce dosypana.




Vanilka pięknie przebarwia się na różowo, a z tyłu powojnik bardzo dobrze sobie radzi.



Witaj
Za bardzo się jeszcze nie znam ale z tego co czytam to róże nie lubią środowiska kwaśnego, kora właśnie zakwasza glebę więc jakoś ją trzeba ochronić chyba.
ładnie zaczyna się dziać u Ciebie
Pozdrawiam
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies