Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

EdytaB 15:16, 02 paź 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Nonka napisał(a)
Witaj Agnieszka. Spieszę się pochwalić, że śliwy Pissardi już rosną w moim ogródku. A teraz biegnę przesadzać lawendę Pozdrawiam Cię ciepło


czytałam ostatnio wpis Danusi (odpowiedź na pytanie jakiejś dziewczyny) i odradzała teraz przesadzanie lawendy, pisała żeby do wiosny czekać.
Nonka 20:13, 02 paź 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki Edytka za informację. Może rzeczywiście w takim razie odłoże to do wiosny. Dziś na szczęście nie zdążyłam z tą lawendą bo zajęłam się czym innym. A może ktoś mi jeszcze podpowie czy z sadzeniem bukszpanu też może lepiej zaczekać do wiosny?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Gardenarium 22:06, 02 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z lawendą lepiej wygląda. Bukszpan można sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nonka 09:28, 03 paź 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki wielkie Danusiu. Teraz jestem już całkiem spokojna co do bukszpanu
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 13:10, 24 lut 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Za oknem ponuro więc wklejam kolorowe fotki jesienne:

____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 12:13, 26 lut 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Za oknem jeszcze zmimno i ponuro, a chciałoby się już coś pogrzebać w ogródeczku. Póki co mój pies zajął się hortensjami i poobgryzał mi sterczące patyki. Myślałam że gada utłukę. Patyczki pozbierałam, wstawiłam do wody i czekam na korzonki. Może się uda. A co do hortensji to mam nadzieję, że odbiją. W ogóle strasznie temu mojemu psu te bezlistne patyki się nie podobały i tak naprawdę nie wiem co zostało z mojego ogródka. Nie ruszyła tylko iglaków (chociaż część małych tujek stratowała) i róż. No i śliwy pissardi się ostały, ale to dorodne drzewa, opalikowane i nie miała jak do nich podejść. Zła jestem na szkodnika jak nie wiem co, ale nie wyrzucę bo to kochane stworzenie jest. Chyba będę sadzić róże i iglaki...
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 12:18, 26 lut 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dostałam od znajomego płytki betonowe z demobilu. Są w całkiem niezłym stanie, tylko wymagają czyszczenia. Wymyśliłam, że zrobimy z nich podeścik po strnie wschodniej bo tam trochę cienia można złapać, a na tarasie, dopóki nie będzie jakiegoś zadaszenia i osłony, to totalna patelnia. Ma to wyglądać mniej więcej tak:

Ma byc taki prostokąt żeby zmieściła się ławka i jakiś stoliczek. A wkoło jakieś roślinki, nie wiem jeszcze jakie. Pewnie róże i iglaki
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 15:44, 02 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Właściwie swój wątek powinnam zacząć od tego momentu. Poprzednio robiłam w ogrodzie to co mi akurat wpadło do głowy, kupowałam pojedyncze egzemplarze roślin (bo takie ładne) i w rezultacie powstał CHAOS. Teraz doprawiony przez działania mojej piesy. Zmusiło mnie to do szerszego spojrzenia. Na razie wyrysowałam rabaty w przedogródku, który jest raczej przedogrodem, bo sporo tam miejsca.
Jestem tu po to, żeby zmusić siebie do konsekwencji i trzymać się planu. Na pierwszy ogień pójdzie rabata pod siatką, założona wiosną, ale przez działania psa-szkodnika zostałam zmuszona do jej zmiany. Zostanie zwężona, nadany zostanie kształt linii prostych, a rośliny zostaną pogrupowane i posadzone ciaśniej. Liczę na to, że jak bedzie ciasno może bestia się nie wciśnie.Tylko teraz mam problem, co zrobić z cebulowymi, które posadziłam jesienią?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 09:40, 04 mar 2015


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Poprawiłam trochę kształt rabaty pod domem. Może troszkę lepiej?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Wieloszka 10:39, 04 mar 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Przybiegłam sprawdzić, czy są wreszcie zdjęcia Pissardii obiecane jesienią ubiegłego roku! Oj moja droga, masz większe zaległości w fotkach niż ja
Ale przynajmniej wiem dlaczego - z wiosną nowe plany tu powstają
Tylko nie bardzo rozeznaję na planie, co jest co. Te grube linie przy tarasie i przy ogrodzeniu, to kształty rabat? A zakreskowany pas to chodnik - a co obok niego z takimi kropeczkami? To lampy przy chodniku? I czym jest ten prostokąt przy południowym ogrodzeniu?
Masz jakiś chodnik/ścieżkę prowadzącą od wejścia na główny taras? Trudno coś doradzić, jak nic niepodpisane i tylko Ty wiesz, co jest co
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies