Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Dogonić marzenia...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dogonić marzenia...

Nonka 11:49, 25 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Może jodłę zamiast derenia???
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Toszka 12:22, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to zamiast derenia i cisa daj jodłę, zostaw hortki z miskantami i podsadź żurawkami np. w kolorze perukowca
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nonka 12:24, 25 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzięki wielkie. Tak zrobię
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Toszka 12:33, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aaaaa, i pochwal się efektem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nonka 13:25, 25 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Oczywiście
____________________
Nonka Dogonić marzenia
EwaG 17:33, 25 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam, proponowałabym w żywopłocie nie łączyć kolorowych żywotników z zielonymi. Najlepiej wyglądają z jednego gatunku, a zielone są najlepszym tłem dla innych roślin.
Proponowałbym też dociągnąć tuje do końca, a perukowiec wysunąć przed tuje. Perukowce są dość duże i potrafią być szerokie. Mogą dobrze wyglądać z hortensjami. Ew. jeżeli chodzi Ci o bordowy akcent to można rozważyć pęcherznicę bordową. Wg mnie pęcherznice są we wzroście i pokroju bardziej przewidywalne, a perukowce rosną jak chcą. Potrafią też "zdechnąć". Ja straciłam przez chorobę dość rozrośnięty perukowiec; odbił co prawda, ale ma teraz zupełnie inny pokrój (właśiwie z perspektywy czasu stwierdzam, że perukowca nie posadziłabym ponownie).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Nonka 18:01, 25 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dziękuję Ewo za odwiedziny i rady Perukowca dostałam, więc on już jest i muszę jakoś go wkomponować. Ale dałaś mi do myślenia odnośnie żółtego. Może masz rację, że w jednym kolorze będzie ładniej... No i myślę, że to dobry pomysł, żeby perukowca wysunąć przed tuje. Jeszcze raz dzięki
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:56, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Dzień dobry Długo mnie nie było, ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że naprawdę ciężko pracowałam. Rabata pod ogrodzeniem prawie skończona. Nie dodaję zdjęcia, bo nie lubię pokazywać swojego dzieła przed ukończeniem Powiem tylko,że baaaaaaardzo się rozrosła - posadziłam 15 szmaragdów, przed nimi z 10 hortensji, trawy... a resztę będzie widać na zdjęciu... jak je wstawię. Póki co pokazuję inne zakątki. Jak możecie doradzajcie, przesadzajcie i dosadzajcie (wy wirtualnie ja w realu).

To moje przedostatnie dzieło. Wiem, kanty są do kitu, ale nie miałam wtedy jeszcze urządzenia do kantów. Muszę je poprawić. Obok rabaty mój wierny pomocnik, Jak coś wkopię i jej się nie spodoba to zaraz wykopie, więc z nią muszę wszystko konsultować Ta rabata ogólnie jej się podoba, tylko trzmieliny nie za bardzo jej tu pasują Walczylyśmy ze sobą, w końcu na jedną dała się namówć
Z tyłu widać osamotnionego perukowca, który w tej chwili ma już towarzystwo, ale o tym później
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 10:57, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
A tak rozrosły się róże:
____________________
Nonka Dogonić marzenia
Nonka 11:02, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Moja miłość do róż ma odzwierciedlenie również w innych częściach tego co kiedyś będzie ogrodem a oto róża żółta pnąca - tak było napisane na metce. Może ktoś wie co to za odmiana?

____________________
Nonka Dogonić marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies