Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 17:33, 14 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Reniu, gratki
Mirka, ja tak jakoś z przyzwyczajenia ładuję nasiona heliotropu na 1-2 tyg. do lodówki i pod koniec stycznia wysiewam. Mam podgrzewany propagator i bardzo ładnie mi w nim wschodzą siewki. A 2 lata wstecz wysiały mi się na balkonie do donicy i bardzo ładnie rosły i kwitły


Dziękuję
Aż zobaczyłam co to ten propagator.
Moje nasionka zamówione, niebawem dotrą. W tym roku zamiast bakłażanów spróbuję arbuzy hodować.
Już czuję oddech moich propagatorów za plecami
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 17:38, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mi bakłażany rosną jak ta lala, za to w ub. roku spróbowałam melona i porażka. Owoce nie chciały dojrzewać. Mam jeszcze nasiona, może jeszcze raz spróbuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 17:41, 14 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gardenarium napisał(a)
Świetnie wygląda jemioła z trawami NO super.
A te ostróżeczki cukiereczek

Dziękuję, ta jemioła jest olbrzymia i pewnie dlatego kompozycja się obroniła.
Zresztą jeszcze jest
Ostrożeczki uwielbiam w przeciwieństwie do ostróżek. I nie tylko ja.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:45, 14 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Mi bakłażany rosną jak ta lala, za to w ub. roku spróbowałam melona i porażka. Owoce nie chciały dojrzewać. Mam jeszcze nasiona, może jeszcze raz spróbuję

Super, uwielbiam bakłażany.
Na bakłażany miałaś ciepłe, słoneczne miejsce?
U mnie takie było na balkonie i rosły ok, tyle, że to hodowla doniczkowa była.
Natomiast w szklarni miały za mało słońca i nie miałam w ogóle plonów.
Teraz balkon mi odpadł więc podejmuję inne wyzwanie
Kurczaki, ciekawe dlaczego nie dojrzewały, masz jakieś podejrzenia?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 17:51, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zarówno bakłażany, jak i melony były w tunelu, razem z pomidorami. Zawsze w okolicy rosną ogóreczniki i nagietki, żeby do tunelu zwabić trzmiele . Owoce melony zawiązały, ale pozostały małe. Być może trzeba je też podnieść na jakieś podpory...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 18:21, 14 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Hmmm
Niektórzy wysiewają w domu w marcu, do głębszych doniczek.
Sadzą w połowie maja po zośkach nawet już z kwiatkami.
Można kwiaty zapylać samemu w warunkach parapetowych albo usuwać te kwiaty.

W 2019 miałam wrażenie, że moja cukinia wydawała na świat tylko męskie kwiatki.

W arbuzach pewnie też bez problemu rozpoznam który to który.
Potrzebują dużo wody.
Na 100% nie wsadzę ich do szklarni, bo to przecież potwory. Pędy do 4 metrów a na jednej roślinie ich kilka. Niby pędy pójdą po ziemi i pomidorom nie zaszkodzi ale moja szklarnia jest nasłoneczniona tylko do 15 więc odpada.
Stawiam, że tu potrzeba mnóstwo wody i słońca. Takie owoce przecież z wody się składają
Aaa i dokarmianie.
Podpór raczej nie potrzebują, pod owoc tylko warto podłożyć deseczkę.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kokesz 20:27, 14 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
ryska napisał(a)


Podpór raczej nie potrzebują, pod owoc tylko warto podłożyć deseczkę.


Albo hamaczek

https://pin.it/4gkcwkpvnrjw2x
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 21:09, 14 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Kokesz napisał(a)


Albo hamaczek

https://pin.it/4gkcwkpvnrjw2x


Niezły patent.
Renia w mig takie zrobi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:15, 14 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Eee, ja też potrafię Proszę wybrać technikę: druty? szydełko? makrama?
Ale widzę, ze jednak całe rośliny idą na podpory, nie tylko owoce... Toż to cała konstrukcja, rusztowanie normalnie... Hmmm, może jeszcze raz spróbuję z tymi melonami? I zrobię im hamaczki?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 21:51, 14 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Makrama zdecydowanie też miałam takie pierwsze skojarzenie.
Hamaczek i inne pomysły na pinterescie przednie.
Asia na podpory idą gdzie ciasno, pasjonat bogaty w hektary nie musi
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies