Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

paniprzyroda 18:11, 07 sty 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To planujemy tak samo Niech rośliny zapuszczają korzenie Kolejnych tysiączków z cudnymi fotami jak w pierwszym życzę.
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 16:43, 08 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Dobrze że tu zaglądnęłam, piszecie o heliotropach. To je się już wysiewa? I trzeba nasionka do lodówki włożyć? Na jak długo? Myślę sobie że też bym posiała
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 17:06, 08 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
galgAsia napisał(a)
Cześć Reniu, samych dobrych dni w Nowym Roku Ci życzę
Ja za chwilę też ruszam z wysiewami - dobrze, że mi przypomniałaś o heliotropach, muszę wrzucić nasionka do lodówki

Dziękuję
Nie wrzucam nasion do lodówki, ba nawet ich jeszcze nie zakupiłam.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Połączę życzenia dobrego roku z życzeniami, żeby kolejne tysiączki stron były równie urocze jak ten pierwszy.
Buziaki Reniu!

Ślicznie dziękuję Chciałabym nie stracić zapału i naprodukować kolejny 1000, bo mi tu bardzo dobrze w tej wirtualnej przestrzeni.

paniprzyroda napisał(a)
To planujemy tak samo Niech rośliny zapuszczają korzenie Kolejnych tysiączków z cudnymi fotami jak w pierwszym życzę.

Dziękuję
Tak, chciałabym również założyć rynny na stodołę i zbierać deszczówkę (ta woda z dachu szklarni idzie mi na bieżąco tylko na szklarnię) oraz wędzarnię przerobić na kompostownik. Tu akurat szybko się uda, bo jest duża z sosnowych desek.
Poprawić w końcu oczko, dorobić łagodny brzeg jeden.
Wyszykować kuchenkę letnią i wstawić zgromadzone antyki

mirkaka napisał(a)
Dobrze że tu zaglądnęłam, piszecie o heliotropach. To je się już wysiewa? I trzeba nasionka do lodówki włożyć? Na jak długo? Myślę sobie że też bym posiała

Mirciu wysiewam heliotropy w lutym, ostatnio coś koło 8 lutego. Nasiona czy to kupne czy swoje nie trzymałam w lodówce.
Muszę poszukać jakiś info na ten temat ale z praktyki wiem, że bez lodówki wschodziły i dawały radę

Foteczki świeżutkie dla Was


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anda 17:11, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tysiączek Gratuluję

Foteczki smakowite. Taka zima nie jest zła, chyba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 17:11, 08 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 17:22, 08 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Renatko, cudowna wizytówka
Piękne ujęcia pięknych kompozycji kwiatowych.
Gdzie Ty tyle powojników posadziłaś?? Albo warzyw, nie tak mały ten twój ogródek
Jaką ziemię masz w skrzyniach tych budowlanych do pomidorów i papryki? Czym nawoziłaś?
Ja w tym roku miałam jakąś porażkę, ziemia kupiona do warzyw, podlewałam pokrzywą, ale też dałam głębiej nieprzekompostowany obornik. Nie wiem czy to dlatego, nie rosło mi dobrze, rośliny były głodne, bałam się znów przenawozić.
W tym roku mam już do warzyw dobry kompost z przekompostowanym obornikiem, mam nadzieję że będą dobrze rosły.
Renatko masz powojnika Mazury, ja też, jak Ci on rośnie? U mnie słabo, dwa pędy, dwa kwiaty, liście jasne. Przesadziłam go w inne miejsce, może mu coś nie pasowało.
Fakt że nie miał zbytnio zacienionych nóżek. Posadziłam go teraz przy wielkiej róży Lykkefund, chcę żeby po niej się piął i kwitł po jej przekwitnięciu.
Zobaczymy.
Co do heliotropów to bardzo dziękuję za info
Może posadzić je do głębokiej donicy z dziurkami na bocznej ścianie tak powyżej dna kilka cm, to woda nie będzie tak szybko uciekać? Tak sobie myślę, że też tak zrobię w pojemnikach budowlanych na warzywa.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 17:22, 08 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Anda napisał(a)
Tysiączek Gratuluję

Foteczki smakowite. Taka zima nie jest zła, chyba

Dziękuję
Jedyna zaleta to stabilne chodniki Zawsze zimą mam lęk, że się wywalę i wywichnę sobie endoprotezę w biodrze To pewnie dlatego, że już raz była wywichnięta, choć nie przez upadek. A tak serio to śniegu roślinom potrzeba.
Pada u nas od czasu do czasu deszczyk ale to są znikome ilości.
Nie mam już aktualnej smakowitej fotki ale tak przerzucam do zeszłej zimy i na tym kadrze mi serce zabiło. Ależ było ładnie w lipcu


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:43, 08 sty 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
mirkaka napisał(a)
Renatko, cudowna wizytówka
Piękne ujęcia pięknych kompozycji kwiatowych.
Gdzie Ty tyle powojników posadziłaś?? Albo warzyw, nie tak mały ten twój ogródek
Jaką ziemię masz w skrzyniach tych budowlanych do pomidorów i papryki? Czym nawoziłaś?
Ja w tym roku miałam jakąś porażkę, ziemia kupiona do warzyw, podlewałam pokrzywą, ale też dałam głębiej nieprzekompostowany obornik. Nie wiem czy to dlatego, nie rosło mi dobrze, rośliny były głodne, bałam się znów przenawozić.
W tym roku mam już do warzyw dobry kompost z przekompostowanym obornikiem, mam nadzieję że będą dobrze rosły.
Renatko masz powojnika Mazury, ja też, jak Ci on rośnie? U mnie słabo, dwa pędy, dwa kwiaty, liście jasne. Przesadziłam go w inne miejsce, może mu coś nie pasowało.
Fakt że nie miał zbytnio zacienionych nóżek. Posadziłam go teraz przy wielkiej róży Lykkefund, chcę żeby po niej się piął i kwitł po jej przekwitnięciu.
Zobaczymy.
Co do heliotropów to bardzo dziękuję za info
Może posadzić je do głębokiej donicy z dziurkami na bocznej ścianie tak powyżej dna kilka cm, to woda nie będzie tak szybko uciekać? Tak sobie myślę, że też tak zrobię w pojemnikach budowlanych na warzywa.


Dziękuję
W kalfasach budowlanych - 80 litrowych miałam kupną ziemię do warzyw.
Miała dobrą strukturę, musiało tam być trochę próchnicy a nie tylko torf, bo nie wysychała szybko i nie robiła się skorupa. Nawoziłam florowitem do warzyw.
Nie zrobiłam w tych pojemnikach dziur i musiałam bardzo uważać z wodą, żeby nie utopić sadzonek. Trochę zabawy z tym było.
Stały na balkonie od strony południowej, idealne warunki dla pomidorów i papryk. Plony zadowalające.
W tym roku już tam nie będą niestety, bo zamieniłam się pokojami i teraz tam w sypialni z balkonem jest córka. Ja mam dostęp do dużego balkonu ale od strony północnej a tu to rosną pelargonie i heliotropy własnie a nie słońcolubne
Mazury to u mnie świeży nabytek.
Nic póki co o nim napisać nie mogę.
Heliotropy do dużych donic a nie do tych zwykłych balkonowych to super pomysł. One lubią wilgoć. Najładniejsze miałam w tej skrzyni ręcznie ozdabianej.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 17:49, 08 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu, gratki
Mirka, ja tak jakoś z przyzwyczajenia ładuję nasiona heliotropu na 1-2 tyg. do lodówki i pod koniec stycznia wysiewam. Mam podgrzewany propagator i bardzo ładnie mi w nim wschodzą siewki. A 2 lata wstecz wysiały mi się na balkonie do donicy i bardzo ładnie rosły i kwitły
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gardenarium 20:29, 08 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Świetnie wygląda jemioła z trawami NO super.
A te ostróżeczki cukiereczek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies