Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 21:46, 24 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Nallar napisał(a)
Dzięki za filmik. Kukuś przebił wszystko.

Wiadomo
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:55, 24 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Anda napisał(a)
Super film. Masz prześliczny ogród. Kukuś słodziak

Orlaya piękna i dorodna. A Polemonium w jakiej ziemi rośnie u Ciebie? Bo piszą, że lubi mokro i to mnie powstrzymuje.

Dziękuję
Orlaya mnie zachwyciła. Oczywiście w tym roku też będzie w takiej ilości.
Moja ziemia wszędzie jest gliniasta, wzbogacana obornikiem, kompostem, mączką bazaltową. Tam gdzie stipy rozluźniłam piaskiem ale tu gdzie rośnie wielosił wilgotność jest raczej średnia. To co zmagazynuje to oddaje, bo to jednak bardzo słoneczna rabata jest.
Wysiewałam go z nasion, to czysty gatunek.
Zebrać nasionka?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anda 22:00, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
ryska napisał(a)

Dziękuję
Orlaya mnie zachwyciła. Oczywiście w tym roku też będzie w takiej ilości.
Moja ziemia wszędzie jest gliniasta, wzbogacana obornikiem, kompostem, mączką bazaltową. Tam gdzie stipy rozluźniłam piaskiem ale tu gdzie rośnie wielosił wilgotność jest raczej średnia. To co zmagazynuje to oddaje, bo to jednak bardzo słoneczna rabata jest.
Wysiewałam go z nasion, to czysty gatunek.
Zebrać nasionka?


Dziękuję za opis. Chyba się skuszę na próbę Za chęć zebrania nasionek dziękuję, ale mam go u nas w szkółce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 22:12, 24 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Anda napisał(a)


Dziękuję za opis. Chyba się skuszę na próbę Za chęć zebrania nasionek dziękuję, ale mam go u nas w szkółce

Dodatkowo jest bardzo fotogeniczny i uwielbiają go pszczoły.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
BasiaLT 10:36, 25 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
ale super filmik
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
ryska 19:51, 25 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
BasiaLT napisał(a)
ale super filmik

Miło mi
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 20:04, 25 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Z przyjemnością oba filmy obejrzałam
Ptaki cudnie śpiewają i te brzęczenia pszczół i innych bzyków, fruczak super złapany A wiesz, że w nocy też latają fruczaki , ale trzy razy większe niż te co w dzień? Raz miałam takie spotkanie oko w okoNawet się w pierwszej chwili go wystraszyłam bo myślał, że to ja jestem kwiatkiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 20:35, 25 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z przyjemnością oba filmy obejrzałam
Ptaki cudnie śpiewają i te brzęczenia pszczół i innych bzyków, fruczak super złapany A wiesz, że w nocy też latają fruczaki , ale trzy razy większe niż te co w dzień? Raz miałam takie spotkanie oko w okoNawet się w pierwszej chwili go wystraszyłam bo myślał, że to ja jestem kwiatkiem


Cieszę się
Miałaś pewnie przyjemność ze Zmierzchnicą trupią główką (Acherontia atropos).
Żeruje w nocy i rozpiętość skrzydeł u niej dochodzi do 14 cm.
Te nagrania robiłam przypadkowo w jakiś wolnych chwilach i do szuflady. W tym roku bardziej się zaangażuję Fajnie tak w ponury dzień obejrzeć kwitnące rabaty.
A dzisiaj robiłam gołąbki z czerwoną kapustą.
Niebieska woda posłużyła nam do doświadczeń.
Łyżeczka kwasku na przemian z łyżeczką sodki umiliły nam oczekiwanie do obiadu I tak aż do wykończenia paczek.Też sobie filmiki nagrałyśmy, jak dzieci.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:38, 25 lut 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Co wyszło wam w doświadczeniu? Niebieska woda zrobiła się przejrzysta? Może głupie pytanie ale z chemii byłam "nogą"
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 20:52, 25 lut 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Joku napisał(a)
Co wyszło wam w doświadczeniu? Niebieska woda zrobiła się przejrzysta? Może głupie pytanie ale z chemii byłam "nogą"

Mierzyłyśmy pH
Jak zakwaszałyśmy to woda robiła się fioletowa, zaś sodka - zasadowa powodowała powrót do niebieskiego. Dodatkowo przy reakcji wydzielał się gaz
Najładniej wyszło nagranie w zwolnionym tempie, gdzie widać jak mieszają się kolory.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies