Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Agatorek 22:27, 17 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ryska napisał(a)

Lovely Fairy w słońcu...

...i w półcieniu. Ze śmiałkiem darniowym.




Hej Renatko
Dziękuję za wizytę u mnie

Zacytowałam te zdjęcia, bo uwielbiam taki klimat w ogrodzie, będę tu często zaglądać .
A oczko masz przecudowne, świetna kompozycja roślin, chyba często bym wyglądała przez kuchenne okno
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ryska 18:29, 18 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)
Cudne łączki w warzywniku
Oczko piękne. Ja musiałam odsłonić rant plastikowej kastry i odsunąć kamienie, które go maskowały, ze względu na ślimaki, które zaczęły niszczyć rośliny wodne. U ciebie brzegi wyglądają bardzo fajnie.



Martka napisał(a)


Taki widok i już prace kuchenne nabierają zupełnie innego wymiaru Przecudnie skomponowane oczko, dopieszczone w każdym calu, Reniu, to już wyższa szkoła jazdy. Gratulacje!

A hyzop oprócz tego, że pięknie się nazywa, pożyteczny, to jeszcze bardzo urocza roślinka...


Joku napisał(a)
Podziwiam idealnie zamaskowane brzegi i piękną roślinność.


sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudnie to oczko wyszło Warto było czekać



Dziewczyny dziękuję Teraz pozostało mi tylko tak zamaskować te kamyki aby wyglądało oczko jak Alpinarium na dzisiejszej wycieczce w Rogowie



anabuko1 napisał(a)

O bardzo ładne i ciekawe te hyzopy.
Ja ma jeden.
Do czego go używasz ??

Tylko go podziwiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:35, 18 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Agatorek napisał(a)


Hej Renatko
Dziękuję za wizytę u mnie

Zacytowałam te zdjęcia, bo uwielbiam taki klimat w ogrodzie, będę tu często zaglądać .
A oczko masz przecudowne, świetna kompozycja roślin, chyba często bym wyglądała przez kuchenne okno
Pozdrawiam


Hej
Wyglądam często, bo tam jest życie. Ptaki się kąpią, koty chcą złapać ryby, ryby żerują(chciałam tu napisać, że szkoda, że kotów nie jedzą. Wielbicielki kotów proszę nie czytać ), owady też korzystają z wody.
Nie mam tylko jeszcze żab.
Teraz będę pracować nad zmianą podpór pod powojniki.
Marzą mi się takie jak u Ciebie.
Również pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:38, 18 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Tutaj dzisiejsza relacja z wycieczki do Rogowa do Arboretum SGGW.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1607-arboretum-sggw-w-rogowie?page=11


A tutaj z wycieczki do Danusi Anglii w Przypkach sprzed dwóch tygodni.

https://drive.google.com/drive/folders/1aaXIb5_DSQc47KPrg3MbBaejrh4qnz6c?usp=sharing
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:23, 19 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mam wątpliwą przyjemność odnotować, że do moich kilkunastoletnich kulek bukszpanowych wprowadziła się ćma bukszpanowa.
Żeby jej uprzykrzyć życie spryskałam w sobotę bukszpany mieszaniną wody, oleju neem i płynu do naczyń.
Dziś nie znalazłam ani jednej sztuki a bukszpan zrobił się jakiś taki zieleńszy.
Wierzę w magiczną moc miodli indyjskiej
Już po pierwszym oprysku powojników mam widoczne nieuszkodzone kwiatki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
anabuko1 21:30, 19 lip 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
ryska napisał(a)

Tylko go podziwiam

A ja hyzop suszę .ale zarówno jak świeży jak i suszony ( zimą ) dodaję do marynat to pieczenia mięsa i ryb.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Martka 21:51, 19 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Renatko, brawo za metody i efekty gdzie nabyłaś olej neem?
Relacja z Rogowa rewelacyjna... te zakątki z mchem, ach... też muszę gdzieś ruszyć po piękno
ryska 21:58, 19 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
anabuko1 napisał(a)

A ja hyzop suszę .ale zarówno jak świeży jak i suszony ( zimą ) dodaję do marynat to pieczenia mięsa i ryb.


Ciekawe
Z ciekawości posmakuję
Dzięki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:09, 19 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Renatko, brawo za metody i efekty gdzie nabyłaś olej neem?
Relacja z Rogowa rewelacyjna... te zakątki z mchem, ach... też muszę gdzieś ruszyć po piękno


W aptece internetowej. Polecany jako środek na włosy.
Wzięłam taki nierafinowany.
Sam zapach jest specyficzny i dłuuugo się utrzymuje. Dziś jak podważałam zatyczkę to oczywiście wywaliłam trochę na blat, mikser i moje łapy.
Alpinarium jest fantastyczne.
Miałam też przewodniczkę, moją Córkę, która odbywała tam zajęcia z dendrologii i wcinała minikiwi prosto z pnącza.
Poszłyśmy pod to pnącze a tam potwór. No jak to się u mnie tak rozrośnie to razem z powojnikiem Mayleen połkną całą stodołę

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:56, 22 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Moje powojniki po dwóch opryskach olejem neem, wycinaniu pędów i usuwaniu uszkodzonych kwiatków.
Krakowiaki

Justa i Paul Farges (on nie jest zasiedlany przez wciornastki).
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies