Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 11:27, 23 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, Góry Stołowe i w ogóle Sudety i w ogóle góry to mój żywioł, jak Ty masz fajnie, że taka wyprawa na horyzoncie Jest na co popatrzeć, jest gdzie pooddychać krajobrazami nigdy nie wiem, czy robić zdjęcia czy po prostu podziwiać i "być tu i teraz"... często kończy się na tym drugim i wracam bez zdjęć  Dobrego wypoczynku!

antracyt 11:37, 23 lip 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
ryska napisał(a)
Błękitny Anioł za floksami "Younique Old Blue".

Te floksy mają super kolor.


Rzeczywiście przepiękny mają kolor
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joku 12:33, 23 lip 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Miałam kiedyś tego kłosowca Golden Jubilee, bardzo chętnie się wysiewał. Twój też tak ma?

Życzę udanej wyprawy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 13:39, 23 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
A mój GJ - nie bardzo chciał współpracować, po jednej siewce mi co roku pokazywał.
I w tym roku już nie widziałam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mgduska 15:42, 23 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)





Ćma bukszpanowa jest bardzo inteligenta. Żeruje tam gdzie styka się bukszpan z hortensjami. Zrobiłam ponowny oprysk z oleju neem dziś wcześnie rano.
Przeglądam oferty szkółek z kulkami cisowymi



Pierwszy raz dzisiaj widziałam wredotę - na dziedzińcu budynku, w którym pracuję jest jeden jedyny bukszpan, który aktualnie jest zjadany
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 21:26, 24 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Martka napisał(a)
Reniu, Góry Stołowe i w ogóle Sudety i w ogóle góry to mój żywioł, jak Ty masz fajnie, że taka wyprawa na horyzoncie Jest na co popatrzeć, jest gdzie pooddychać krajobrazami nigdy nie wiem, czy robić zdjęcia czy po prostu podziwiać i "być tu i teraz"... często kończy się na tym drugim i wracam bez zdjęć  Dobrego wypoczynku!


Dziękuję
No ja właśnie pooddychać i pogapić się bez celu w dal jadę
Ale i Hałda Storczykowa w planach. I Wojsławice, może Jarków i szkółka Grochowskich

antracyt napisał(a)

Rzeczywiście przepiękny mają kolor

Wieczorem a wtedy robię zdjęcia jest najładniejszy

Joku napisał(a)
Miałam kiedyś tego kłosowca Golden Jubilee, bardzo chętnie się wysiewał. Twój też tak ma?

Życzę udanej wyprawy.

Dziękuję
Oj tak, ma pełno malutkich siewek wokół. Niestety nie mają siły przebicia w moim gąszczu.

hankaandrus_44 napisał(a)
A mój GJ - nie bardzo chciał współpracować, po jednej siewce mi co roku pokazywał.
I w tym roku już nie widziałam.

Golden Jubile u mnie się wysiewa ale nie jest ekspansywny w przeciwieństwie do tego zwykłego kłosowca.
Mogę zebrać dla Ciebie nasiona.

Mgduska napisał(a)



Pierwszy raz dzisiaj widziałam wredotę - na dziedzińcu budynku, w którym pracuję jest jeden jedyny bukszpan, który aktualnie jest zjadany

Wredota
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:37, 29 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Wróciłam z łupami i od razu ryska ku pamięci sobie zanotuję co zakupiłam w szkółce w Radkowie.
- 1 sztuka świecznica o zielonych liściach
- 3 sztuki goździk kartuzek
- 3 sztuki czosnek sinawy albo jakiś podobny nie pamiętam nazwy
- 3 hosty Stiletto
- 1 sztuka cząber górski
Będę wieczorem to sadzić.

Ależ tam w tej szkółce jest pięknie. Ogród motylowy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mgduska 17:32, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Strasznie lubię te Twoje "ryska ku pamięci", bo o to w tym właściwie chodzi, prawda Ja bym sobie sama nie uwierzyła zimą, że ogród tak wygląda latem - gdyby nie zdjęcia. Dlatego wrzucam zdjęcia nawet jak nie jestem z ogrodu zadowolona.

Fajne łupy
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 20:16, 29 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)
Strasznie lubię te Twoje "ryska ku pamięci", bo o to w tym właściwie chodzi, prawda Ja bym sobie sama nie uwierzyła zimą, że ogród tak wygląda latem - gdyby nie zdjęcia. Dlatego wrzucam zdjęcia nawet jak nie jestem z ogrodu zadowolona.

Fajne łupy


O to
Zdjęcia bardzo pomagają plus jak sobie wpisze tę frazę w wyszukiwarkę to mam łatwiej.
Łupy posadzone.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:19, 29 lip 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Zapraszam na spacer po Japońskim Ogrodzie w Jarkowie.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/491-ogrod-japonski-w-jarkowie?page=7
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies