Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:44, 03 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
I różanka. Kwitnie tylko Olivia plus oczywiście Lovely Fairy.
Rozplenice Hameln jeszcze nie kwitną ale kocimiętka i ostrogowiec powtarzają.
Jest spokojniej na tej rabacie w porównaniu do czerwca.



Kwiatostan Kłosowca anyżowego ‘Golden Jubilee’
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:59, 03 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
I na koniec bukszpany.
Trzy razy zraszane wodą z płynem do mycia naczyń i olejem neem.
Zapach specyficzny unosi się w przedogródku. Kosy już nie buszują pomiędzy roślinami z młodym przychówkiem ale i tak nie będę niczym innym zwalczać tej ćmy bukszpanowej.
Dziś obserwowałam stado wróbli na nostrzyku żółtym na przedpłociu. Trzy metry od bukszpanów. Jak ćma zeżre bukszpany to posadzę coś innego.
Nawet mi nie żal kilkunastoletniej pracy przy kulkowaniu.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Bogdzia 17:24, 05 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ryska napisał(a)
I na koniec bukszpany.
Trzy razy zraszane wodą z płynem do mycia naczyń i olejem neem.
Zapach specyficzny unosi się w przedogródku. Kosy już nie buszują pomiędzy roślinami z młodym przychówkiem ale i tak nie będę niczym innym zwalczać tej ćmy bukszpanowej.
Dziś obserwowałam stado wróbli na nostrzyku żółtym na przedpłociu. Trzy metry od bukszpanów. Jak ćma zeżre bukszpany to posadzę coś innego.
Nawet mi nie żal kilkunastoletniej pracy przy kulkowaniu.



Ja w tamtym roku wszystkie wyrzuciłam nawet dwumetrowy żywopłot bo takie dwa metry ruszjacych sie gąsienic to był widok nie do zniesienia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ryska 17:37, 05 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Bogdziu jak mi miło, że zajrzałaś.
Taką anegdotę mam z życia wziętą.
Pokazywałam Iwonie parę dni temu tę największą kulkę bukszpanową, jej było żal a ja mówię, że w końcu będę miała miejsce na Francescę o której marzę odkąd dawno temu zobaczyłam u Bogdzi na zdjęciach
A potem w realu.

Masz rację widok jest nieciekawy. Liczyłam, że się ptaki bardziej zainteresują konsumpcją tych gąsienic.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
basia3012 01:17, 06 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
ryska napisał(a)
I na koniec bukszpany.
Trzy razy zraszane wodą z płynem do mycia naczyń i olejem neem.
Zapach specyficzny unosi się w przedogródku. Kosy już nie buszują pomiędzy roślinami z młodym przychówkiem ale i tak nie będę niczym innym zwalczać tej ćmy bukszpanowej.
Dziś obserwowałam stado wróbli na nostrzyku żółtym na przedpłociu. Trzy metry od bukszpanów. Jak ćma zeżre bukszpany to posadzę coś innego.
Nawet mi nie żal kilkunastoletniej pracy przy kulkowaniu.



U mnie Reniu podobny widok. Popryskane już Lepinoxem. Miejmy nadzieję, że pomoże.
Wiele lat temu wypoczywaliśmy w Górach Stołowych, w schronisku pod Szczelińcem. Bardzo miło wspominam tamte strony. I do Dusznik też jechaliśmy taką serpentyną.
Reniu, piękne Twoje hortensje. One teraz królują w ogrodach.

Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 17:07, 06 sie 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wianuszek z kwiatów hortensji nad głową z bukszpana wygląda bardzo uroczo.
Też walczę z ćmą, mam sporo trzydziestoletnich bukszpanów i żal by mi było gdyby je zniszczyły.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Bogdzia 21:33, 06 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ryska napisał(a)
Bogdziu jak mi miło, że zajrzałaś.
Taką anegdotę mam z życia wziętą.
Pokazywałam Iwonie parę dni temu tę największą kulkę bukszpanową, jej było żal a ja mówię, że w końcu będę miała miejsce na Francescę o której marzę odkąd dawno temu zobaczyłam u Bogdzi na zdjęciach
A potem w realu.

Masz rację widok jest nieciekawy. Liczyłam, że się ptaki bardziej zainteresują konsumpcją tych gąsienic.
Pozdrawiam


Popieram posadzenie Franceski to piękny rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anabuko1 20:51, 08 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
ryska napisał(a)

Pięknie.
Co to za roślina na 1 zdjęciu.
Bardzo ciekawa,piękna.
Czytam o walce z ćmą bukszpanowa.
To smutne jak tyle bukszpanów pada.
Wokół w różnych miejscach to obserwuję .
Ja mam tylko jednego. Na razie żyje.
Ale więcej na pewno ich będę kupować.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ryska 20:19, 10 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
basia3012 napisał(a)


U mnie Reniu podobny widok. Popryskane już Lepinoxem. Miejmy nadzieję, że pomoże.
Wiele lat temu wypoczywaliśmy w Górach Stołowych, w schronisku pod Szczelińcem. Bardzo miło wspominam tamte strony. I do Dusznik też jechaliśmy taką serpentyną.
Reniu, piękne Twoje hortensje. One teraz królują w ogrodach.

Pozdrawiam.

Dziękuję i również pozdrawiam
Dzisiaj jak zobaczyłam dorodne gąsienice to nabrałam ochoty aby utrudnić im trochę życia.
Potraktowałam bukszpany myjką ciśnieniową wzbudzając sensację wśród sąsiadów.
Czyste bukszpany o dziwnym kształcie, bo nie przypominającym kule zrobiły się jakby ażurowe
Góry Stołowe są cudowne. Droga Stu Zakrętów o której wspominasz magiczna. Wrócę tam jeszcze.


Dorota123 napisał(a)
Wianuszek z kwiatów hortensji nad głową z bukszpana wygląda bardzo uroczo.
Też walczę z ćmą, mam sporo trzydziestoletnich bukszpanów i żal by mi było gdyby je zniszczyły.

A wiesz Dorotko, że ten jeden bukszpan nigdy nie był cięty, sam tworzy kulę. Krzak jest zupełnie inaczej zbudowany i nie siedzi na nim ćma.
Szkoda, że tylko jedną sztukę mam taką.
Może powinnam zrobić sadzonki z niego...

Bogdzia napisał(a)


Popieram posadzenie Franceski to piękny rh.

Oj piękny


anabuko1 napisał(a)

Pięknie.
Co to za roślina na 1 zdjęciu.
Bardzo ciekawa,piękna.
Czytam o walce z ćmą bukszpanowa.
To smutne jak tyle bukszpanów pada.
Wokół w różnych miejscach to obserwuję .
Ja mam tylko jednego. Na razie żyje.
Ale więcej na pewno ich będę kupować.


Ta roślina to pewnie przetacznikowiec.
O ćmie napisałam wyżej.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:04, 11 sie 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Po umyciu bukszpany odzyskują formę
Wczoraj tak wyglądały.
Samo pozbycie się pajęczyn i suchych liści wpłynęło pozytywnie na moje samopoczucie
To samo miejsce przed i po.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies