Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 11:02, 01 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Mgduska napisał(a)


Ach, wzdycham do Twoich pięknych rabat i pięknych zdjęć
Czy na pierwszym planie też jest irys? O trawolistnym dotąd nie słyszałam, bardzo ładny.

Ładnie wykadrowane
Na pierwszym planie to liliowiec. Jeszcze nie kwitnie to nie napiszę który to, bo nie pamiętam. Obok jest jeszcze jakaś inna odmiana tylko mniejsza kępa.
Musiałam iść zobaczyć na żywo, bo w pierwszym odruchu chciałam napisać, że irys.

Tu z innego ujęcia.

Tu z podobnego.


Irys trawolistny ma cieniutkie liście i drobniejsze kwiaty.
W tym roku jest już całkiem niezła kępka. Raczej wolno przyrastał.
Przed nim widać liście hiacyntów.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:05, 01 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Pozdrawiam z pachnącego piwoniami, lilakami i powojnikiem Mayleen ogródka

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatorek 16:59, 01 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości roślin, które masz u siebie . Piękne rabaty. Powojniki powoli kradną moje serce .
Zdjęcia robisz cudowne
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 00:22, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ryska napisał(a)



Reniu, cudowna kompozycja. Z taką czułością spoglądasz przez obiektyw na swoje kwiatuszki. Zdjęcia cieszą oko niebywale. Nie ustawaj
Wieczornik damski odkryłam u siebie dziś, po kilkudniowej nieobecności w ogrodzie. Przyjechał rok temu z kępą ziemi spod uratowanego od wyrzucenia cisa. W zeszłym roku kosiłam wszystko dookoła, nie zdążył się objawić, ale w tym nie zdążyłam ja z koszeniem, dziś rano zaglądam do ogrodu i widzę coś co przypomina floksy. Ale takie owłosione? Apka mi podpowiedziała, że to wieczornik, tylko Twój subtelniejszy, mój fioletowy, ale też cieszy.
Różanka nawet bez kwiatów jest piękna
Joku 11:58, 02 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Też bardzo lubię takie zestawienie kolorystyczne, biało - fioletowe, biało - niebieskie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Napia 13:33, 02 cze 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękny i bujny ogród prezentuje się doskonale na zdjęciach. Jestem pod wrażeniem Reniu, jak wspaniale Ci wszystko rośnie i kwitnie. A z podagrycznikiem też walczę - na sałatki wole jednak sałate i rukolę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ryska 21:28, 02 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Agatorek napisał(a)
Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości roślin, które masz u siebie . Piękne rabaty. Powojniki powoli kradną moje serce .
Zdjęcia robisz cudowne

Dziękuję
Nasadziłam gęsto i fakt ma to swój urok ale nie wszystkim roślinom to pasuje. Rozplenice hameln się kiszą w cieniu bylin. Dopiero jak wytnę przekwitnięte towarzystwo to one odżywają. Róże też staram się nie przycinać nisko z tego samego powodu.
Za to liści tulipanów już nie widać. Zjadają je ślimaki a te kosy
Powojniki uwielbiam.

Martka napisał(a)

Reniu, cudowna kompozycja. Z taką czułością spoglądasz przez obiektyw na swoje kwiatuszki. Zdjęcia cieszą oko niebywale. Nie ustawaj
Wieczornik damski odkryłam u siebie dziś, po kilkudniowej nieobecności w ogrodzie. Przyjechał rok temu z kępą ziemi spod uratowanego od wyrzucenia cisa. W zeszłym roku kosiłam wszystko dookoła, nie zdążył się objawić, ale w tym nie zdążyłam ja z koszeniem, dziś rano zaglądam do ogrodu i widzę coś co przypomina floksy. Ale takie owłosione? Apka mi podpowiedziała, że to wieczornik, tylko Twój subtelniejszy, mój fioletowy, ale też cieszy.
Różanka nawet bez kwiatów jest piękna

Dziękuję za miłe słowa
Wąchałaś wieczornik? Dla mnie zapach podwórka z dzieciństwa.
Fajna niespodzianka Ci się przydarzyła.
Róże zmienią wygląd różanki. A już lovely fairy znacząco i krzycząco swą różowością.


Joku napisał(a)
Też bardzo lubię takie zestawienie kolorystyczne, biało - fioletowe, biało - niebieskie.

Rozkoszuję się tą wiosenna paletą póki nie nastanie era róż

Napia napisał(a)
Piękny i bujny ogród prezentuje się doskonale na zdjęciach. Jestem pod wrażeniem Reniu, jak wspaniale Ci wszystko rośnie i kwitnie. A z podagrycznikiem też walczę - na sałatki wole jednak sałate i rukolę

Tak, w kadrowaniu to jestem mistrzyni. Ile ja się nagimnastykuję, żeby lampy albo zderzaka nie uchwycić Rośnie bujnie, bo tyle lat uszlachetniam glebę, że musiało to przypasować
Też wolę rukolę. Dzisiaj jadłam w postaci pesto z makaronem. Rewelacja. Prażony słonecznik i suszone pomidory podkręciły bogaty smak.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:46, 02 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Do bukieciku z chabrów przyleciała przez otwarte okno pszczoła. Miała problem z powrotem ale zwabiłam ją na chabra, siadła od razu i z kwiatkiem wystawiłam ją na zewnątrz.
Chwilę później robiłam obchód po włościach i na powojniku JPII zauważyłam pszczołę leżącą na "plecach". Pomyślałam, że kolejna potrzebuje pomocy.
Z bliska jednak sytuacja okazała się dramatyczna, bo załapałam się na obserwację konsumpcji.
Samica kwietnika ( tak mi się wydaje) wszczyknęła już jad i soki trawienne i opróżniała sobie "zawartość" pszczoły jak koktajl.
Kamuflaż doskonały, nie potrzebuje pajęczyny, wystarczy się zaczaić.
Taka piękna ciekawostka


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Martka 22:53, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, jaki kryminał ogrodowy nam się trafił. Brawo, zdjęcia fenomenalne.
ryska 19:36, 03 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Martka napisał(a)
Reniu, jaki kryminał ogrodowy nam się trafił. Brawo, zdjęcia fenomenalne.


A to akurat telefonem robione fotki.
Dziś pająk w pozycji oczekującej.
Cały dzień
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies