Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Mgduska 10:39, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)

Czyżby to to samo oberwanie co na openerze?
Moja Julia wydawała wtedy opaski na bramkach, mówiła, że było przerażająco.
Zapasu wody zazdroszczę, jak tak dalej pójdzie to dzisiejsze padanie deszczu to podlewanie mnie nie minie.


Całkiem możliwe.
Poprzednie ulewy, które nawiedzały Gdańsk i Sopot, skrzętnie omijały Gdynię. Jak już się trafiła, to z przytupem.

Tawułki lubię, ale bez wzajemności Daję im jednak nową szansę - dwie (w tym jedną nową) wstawiłam do 'mokrej rabaty', czyli szczelnej donicy ze stojącą na dnie wodą. Powinno im pasować.
____________________
Sałatka pokrzywowa
KasiaBawaria 11:47, 07 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekne hortensje z trawami. Mam podobna kompozycje, ale trawy jeszcze mniejsze.Czekam na efekt.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:49, 07 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)


Całkiem możliwe.
Poprzednie ulewy, które nawiedzały Gdańsk i Sopot, skrzętnie omijały Gdynię. Jak już się trafiła, to z przytupem.

Tawułki lubię, ale bez wzajemności Daję im jednak nową szansę - dwie (w tym jedną nową) wstawiłam do 'mokrej rabaty', czyli szczelnej donicy ze stojącą na dnie wodą. Powinno im pasować.


U mnie tawulki niestety nie rosna. Zima za mokro, latem za sucho. Jestem ciekawa czy na twojej mokrej rabacie beda lepiej rosly.Daj znac, moze sama sprobuje.
____________________
Zapraszam na kawe
ryska 18:52, 08 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Miałam jeszcze jedną odmianę tawułek dokładnie Color Flash Lime - 5 sztuk zakupiłam w 2017 roku. Postanowiłam wielkie kępy przesadzić pod balkon. Czyli raptem metr dwa z miejsca gdzie wcześniej rosły. Dałam do ziemi hydrożel, podlewałam. Zimą narzucałam śnieg. Niestety, na nic moje starania. Tawułki wypadły.
Ciekawa jestem tej metody z doniczką.
Warto spróbować
Ogrodówki, bukszpany i hakonechloa to samograj. Nic na tej rabatce nie robię No chyba, że podlewam hortensje w czasie suszy albo natłuszczam bukszpany olejem neem
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:01, 08 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Dziś przyszły zakupione dobroczynki swirski na wciornastki. Aby wspomogły mój ekosystem, zjadły to czego jest za dużo. Póki co duża wiara z mojej strony, bo kupiłam saszetki z otrębami i mikroskopijnymi owadami, których jestestwa nie sposób zauważyć. Może one biegają sobie teraz na pace u kuriera? Skoro są tak małe to mogły wydostać się przez specjalny otworek, pokonanie kartonowej koperty to już mały pikuś i wyruszyć w podróż w nieznane zamiast bronić moich powojników?
Zobaczymy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kokesz 13:21, 09 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
KasiaBawaria napisał(a)


U mnie tawulki niestety nie rosna. Zima za mokro, latem za sucho. Jestem ciekawa czy na twojej mokrej rabacie beda lepiej rosly.Daj znac, moze sama sprobuje.


U mnie jeszcze żadna nie wypadła.
Rosną w cieniu, gleba zwięzła, linia kroplująca jest, mają raczej mokro. Tegoroczna zima też u nas była mokra ale im nie zaszkodziła.
Za to szałwie mi wypadły...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:21, 09 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Renata, jak tam Twoje pomidorki?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ryska 21:14, 09 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Kokesz napisał(a)


U mnie jeszcze żadna nie wypadła.
Rosną w cieniu, gleba zwięzła, linia kroplująca jest, mają raczej mokro. Tegoroczna zima też u nas była mokra ale im nie zaszkodziła.
Za to szałwie mi wypadły...

Szałwie, zwłaszcza fioletowe sieją się u mnie licznie. Nawet jakby coś wypadło to nie zauważę. Ale warunki świetlne między szałwiami a tawułkami mam diametralnie różne.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:23, 09 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Kokesz napisał(a)
Renata, jak tam Twoje pomidorki?

Pomidory mam jak zawsze najładniejsze na balkonie od strony południowej. W szklarni wiszące gile i maluszki dziadki mrozy są oblepione owockami. Staropolskie, bawole serca i san marzano mają już po 3 metry wysokości ale zawiązanych jest mało owoców. Moja szklarnia ma tylko 6 godzin nasłonecznionych i to widać po roślinach. W skrzyniach na świeżym powietrzu dwarfy powoli zawiązują owocki. Mają mnóstwo staśmionych kwiatów, które usuwam.
Pogody nie sprzyjają pomidorom w tym roku.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 11:15, 10 lip 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Reniu, na ile pędów prowadzisz dwarfy, toż to potwory rosną.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies