Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 20:17, 13 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Szczęściara z ciebie , nie masz gołych ślimaków. I oby tak trwało. U mnie ich coraz więcej niestety.
Dziękuję za informacje o powojnikach. Zaraz sprawdzę Ruby bo jego nie znam. A Paul Farges za duży na mój mini areał.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gruszka_na_w... 21:31, 13 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Hortensje +hakonka= mistrzostwo świata!
Reniu, wyszło! I smakuje. Jeszcze raz dziękuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 21:37, 13 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)

Dziękuję tym bardziej, że zdjęcia po 21 robiłam Jasny mam obiektyw, to coś widać
A które masz ślimaki? Muszelkowe czy łyse? Moje muszelkowe chyba szałwii nie lubią. A tych drugich od paru lat nie widziałam i niech tak zostanie.


Reniu, u mnie są wszystkie możliwe. Z muszelkowych żarłoczne są maleńkie z białą, prawie przeźroczystą muszelką. Najbardziej nie lubię tych wielkich czarnych i łaciatych, brrrrr.
____________________
Sałatka pokrzywowa
ryska 10:49, 15 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Jolu też się cieszę, że łyse ślimaki nie dają rady na moim terenie. Albo za dużo naturalnych wrogów albo wszyscy wokół sypią granulki.
Planujesz powojniki dokupić?

Haniu dobra wiadomość. Właśnie przy konsumpcji naleśników z Twoim dżemem zastanawiałam się czy grzyb podołał, bo jak nie to byłaby wielka niesprawiedliwość w porównaniu do delicji które ja zajadałam

Magduśko cieszę się, że nie mam takich stworów u siebie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 11:17, 15 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Tak, planuję. W miejscu po wyciętej sośnie, postawiłam kratki dodatkowe przy ogrodzeniu. Zmieszczą się dwa . Na razie zaczyna tam kwitnąć groszek pachnący więc mam czas na poszukiwania.
Zagadkowo piszecie o tym czymś z naleśnikami , muszę się cofnąć w dyskusji .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 12:08, 15 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Ten powojnik Ruby nie wymaga cięcia, jest zupełnie bezproblemowy. To grupa Atragene.
Ale kwiatki są drobne, choć ja to akurat w nim lubię.
Udanych poszukiwań.

Miałyśmy z Hanią kulinarną wymiankę i się teraz delektujemy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:09, 15 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)


Haniu dobra wiadomość. Właśnie przy konsumpcji naleśników z Twoim dżemem zastanawiałam się czy grzyb podołał, bo jak nie to byłaby wielka niesprawiedliwość w porównaniu do delicji które ja zajadałam



To mój ulubiony dżemik do porannych grzanek. Ma odpowiednią nutę kwaskowatości. Cieszę się, że Tobie też przypadł do gustu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 10:17, 23 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To mój ulubiony dżemik do porannych grzanek. Ma odpowiednią nutę kwaskowatości. Cieszę się, że Tobie też przypadł do gustu.

Był przepyszny a z lodami czekoladowymi to już poezja.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:23, 23 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Tawułki już przekwitły a ja przegapiłam i nie mam zdjęć z ich najpiękniejszego momentu.
Upały ususzyły im kwiaty i liście.
Ćma bukszpanowa znów się pojawiła.
Wczoraj przy podlewaniu utrwaliłam trochę kącik wypoczynkowy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 10:25, 23 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
I inne na szybko.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies