Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Anda 10:01, 22 cze 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34263
Mam Calamintha nepeta 'Triumphator' i kwiatuszki ma malutkie, wygląda jak chmurka gdy kwitnie. Kwitnie bardzo długo i owady ją też uwielbiają. Chyba za nektar, bo jest sterylna, więc pyłku nie daje. Dziwne trochę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana (Niemcy i Wielkopolska) Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 20:01, 22 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Anda napisał(a)
Mam Calamintha nepeta 'Triumphator' i kwiatuszki ma malutkie, wygląda jak chmurka gdy kwitnie. Kwitnie bardzo długo i owady ją też uwielbiają. Chyba za nektar, bo jest sterylna, więc pyłku nie daje. Dziwne trochę

Coś te owady wabi do nich
Zrobiłam zdjęcie porównawcze z kocimiętką tyle, że nie znam odmiany. Calamintha jakby nieco większa.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:15, 22 cze 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Piękna kompozycja tobie wyszła.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 20:47, 22 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Joku napisał(a)
Piękna kompozycja tobie wyszła.

Uspokoiła się kompozycja po tych bratkach żółtych i pomarańczowych
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:52, 22 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Powojnik Mazury uraczył mnie dwoma kwiatkami.

A tu mam mieszankę: Błękitny Anioł, Dark Eyes i Södertälje.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:48, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Powojnik Mazury ma tak urocze kwiaty, że w pełni rekompensuje ich niewielką ilość, Można się delektować ich widokiem zamiast od razu napawać.
Kalaminta chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale obwódki w słonecznych miejscach są u mnie deficytowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 13:33, 23 cze 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34263
ryska napisał(a)

Coś te owady wabi do nich
Zrobiłam zdjęcie porównawcze z kocimiętką tyle, że nie znam odmiany. Calamintha jakby nieco większa.



Dziękuję za porównanie. Będę się rozglądać za tą odmianą Naprawdę stosunkowo duże ma te kwiatki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana (Niemcy i Wielkopolska) Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ryska 17:37, 23 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Powojnik Mazury ma tak urocze kwiaty, że w pełni rekompensuje ich niewielką ilość, Można się delektować ich widokiem zamiast od razu napawać.
Kalaminta chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale obwódki w słonecznych miejscach są u mnie deficytowe.

Zgadza się nie to co JP2 który można podziwiać tylko z lotu ptaka.
Tu robię zdjęcie stojąc na palcach z rękami w górze.

Tu z balkonu


Zobaczymy jak ta kalaminta sprawdzi się w donicy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:37, 23 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Anda napisał(a)


Dziękuję za porównanie. Będę się rozglądać za tą odmianą Naprawdę stosunkowo duże ma te kwiatki.

I ma te urocze kropeczki jak u naparstnicy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:44, 23 cze 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Taki mam widok z okna w pracy.

Taki jak wyjdę na zewnątrz ( tak to mój przedogródek )

Na lewo
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies