Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

paniprzyroda 20:34, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
I mnie ciekawość zżera, co wymyśliłaś Ja tej wiosny na nic nie mam czasu.
____________________
Dwa ogrody
ryska 20:35, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Anda napisał(a)


Gaure możesz jeszcze wysiać. Moją wysialam w zeszłym roku i wszystkie przetrwały, nawet 2 sztuki w doniczkach zadołowane dały radę. Te z siewu są chyba mocniejsze. Mam chyba odmianę Whirling Butterflies.
A jeśli nie Gaura to może Knautia albo któraś skabiosa? Ewentualnie Agastache, bo Verbena bonariensis za bardzo by sie wysiała.


Nasion nie zebrałam, może same się wysiały i zadomowią?
Mam dużo sadzonek orlaya(nasionka od Radzia a On zdaje się ma od Ciebie? ) to w tym roku posadzę ale będę z gaurą kombinować.
Agastache mam już plantację w innym miejscu, siewek tyle co werbeny. Werbenę przeniosłam do warzywnika, też z tego powodu. Knautia i scabiosa do rozpatrzenia, dziękuję Choć tej drugiej w jakiejś białej odmianie nie bardzo się podobało. I przepadła
Jeszcze Ożanka hyrkańska Teucrium hircanicum mogłaby być, fajnie u mnie rośnie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:40, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Reniu pięknie i delikatnie. Bratki też kocham szczególnie te drobne
Szkółka parapetowa i na mnie wrażenie zrobiła szczególnie jak za sadzonkę truskawki wiszącej 6 zł zapłaciłam.W skrzynkach je posadziłam i mam nadzieję że się ucieszę owocami. Jak Ty je uprawiasz?


Hej Małgosiu
Z truskawkami kombinuję, najpierw 3 odmiany posadziłam na takim słupie naszego projektu ale mamy za dużą stratę wody, jednym słowem słup za bardzo przecieka, czeka go modernizacja. Niedawno kupiłam 20 sadzonek truskawki zwisającej i posadziłam wzdłuż burty skrzyni warzywnej. Czy to się sprawdzi zobaczymy niebawem. Mnie sadzonka kosztowała 1,5 zł z przesyłką za sztukę.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:46, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Nallar napisał(a)

Będzie ładnie i zjawiskowo, zobaczysz.
Przesyt....Wcale Ci się nie dziwie, to przecież ilości hurtowe.

A teraz napisz co tworzysz bo nie wytrzymam.


Moje pomidory żądają natychmiastowego przeniesienia do większych donic bądź do szklarni. Ale jak w taką zimnicę?

Nic takiego wielkiego...upiększam wejście do letniej kuchni ale przy 3 stopniach to mi się nie chce i robota się nie posuwa. Mam też płotek do renowacji, ten przy furtce wejściowej. Kolor już nie będzie biały tylko "fajny klimat" serio taka nazwa. Musiałam dodatkowe listewki przybić, bo mały biały się przeciskał i baliśmy się, że nam ucieknie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 20:58, 12 kwi 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)


Moje pomidory żądają natychmiastowego przeniesienia do większych donic bądź do szklarni. Ale jak w taką zimnicę?

Nic takiego wielkiego...upiększam wejście do letniej kuchni ale przy 3 stopniach to mi się nie chce i robota się nie posuwa. Mam też płotek do renowacji, ten przy furtce wejściowej. Kolor już nie będzie biały tylko "fajny klimat" serio taka nazwa. Musiałam dodatkowe listewki przybić, bo mały biały się przeciskał i baliśmy się, że nam ucieknie.

Wejście czy też drzwi wcale nie są małe.
Ten "fajny klimat" to coś z szarości?
Wstaw jakąś fotkę uciekiniera, urósł coś, spoważniał?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 21:05, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
paniprzyroda napisał(a)
I mnie ciekawość zżera, co wymyśliłaś Ja tej wiosny na nic nie mam czasu.

Ja mam czas jak jest zimno ale wtedy to nie mam zapału do pracy
No dobra
Bardzo stare okna, lusterka, opalane palnikiem drewno, kosze na rojniki pod oknami i żeliwny dzwonek kaczka. Wejście do letniej kuchni. Drzwi tam są brzydkie ale nie wiem jak mam je postarzyć, najchętniej kupiłabym jakieś mocno stare ze starego domu. Muszę poszukać na olx.
Szukałam zdjęć ale nie mam jak to wygląda przed.
Czyli jak skończę to zrobię przed i po
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:16, 12 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Nallar napisał(a)

Wejście czy też drzwi wcale nie są małe.
Ten "fajny klimat" to coś z szarości?
Wstaw jakąś fotkę uciekiniera, urósł coś, spoważniał?


Akurat na drzwi to pomysłu nie mam, dopasuję coś kolorystycznie do otoczenia pewnie albo znajdę w dobrych pieniądzach jakieś.
Fajny klimat jest lekko szary
Kukuś urósł ale nic nie spoważniał, za to Tedi jest bardzo mądry i z tym szaleńcem nie zaczyna, a mógłby go machnięciem łapy zmiażdżyć.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 21:26, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Będzie super Zależy, z jakiego materiału masz drzwi. Jak plastikowe, to trudniej, jak drewniane bądź z płyty wiórowej to można pokombinować, by je postarzyć, nawet dodając niewielkie elementy/ornamenty z drewna czy sklejki
____________________
Dwa ogrody
Anda 21:34, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
ryska napisał(a)


Nasion nie zebrałam, może same się wysiały i zadomowią?
Mam dużo sadzonek orlaya(nasionka od Radzia a On zdaje się ma od Ciebie? ) to w tym roku posadzę ale będę z gaurą kombinować.
Agastache mam już plantację w innym miejscu, siewek tyle co werbeny. Werbenę przeniosłam do warzywnika, też z tego powodu. Knautia i scabiosa do rozpatrzenia, dziękuję Choć tej drugiej w jakiejś białej odmianie nie bardzo się podobało. I przepadła
Jeszcze Ożanka hyrkańska Teucrium hircanicum mogłaby być, fajnie u mnie rośnie.



Fajnie by było, gdyby Gaura Ci się wysiała Moja sie chyba nie wysiała, albo jeszcze nic nie wyszło.

Orlaya jest cudowna, ładniejsza od Aminka. Tak, Radziu dostał nasionka ode mnie i bardzo sie cieszę, że sie teraz tak mnożą i zawędrowały do Ciebie Z mojej orlayi nasionek nie zebrałam, bo mam nadzieję, że sie wysiała sama. Wschodzi dużo siewek, ale nie wiem, czy orlayi czy aminka, bo podobne do siebie

Moja biała skabiosa jedna z trzech przeżyła, czyli coś jest na rzeczy z ich żywotnością.

Teucrium u mnie też żyje i sie bardzo sieje, aż za bardzo, tak, że w tym roku się wkurzylam i prawie wszystkie wywaliłam Normalnie polowe rabat mi zeżarło
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:35, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Twoje pomidory juz wysuwają żądania, a moje dopiero dziś popikowalam

Kukuś śliczny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies