Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 18:33, 13 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
gosika67 napisał(a)
Ania kupiła mi 5 clematisów, jak będę miała u siebie to pokażę. Moje będą na drewnianych płotach.

Gdyby tu Ania teraz zajrzała, to uśmiechnęłaby się od ucha do ucha. Moje powojniki kupiłam po konsultacji z Nią
Niech nam rosną
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:34, 13 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
gosika67 napisał(a)
Pozdrowienia od Bajki dla Kukusia.

Też masz westcika?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 19:12, 13 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Witaj Reniu, obejrzałam Twoją wizytówkę, zobaczyłam tam cudowną hortensję ogrodową Ile tam jest krzaków?
Warzywnik też mnie zainteresował, miałaś posadzone ogórki w takich wiadrach? Ile sadzonek tak masz w jednym wiadrze?
Dynia pięła się po płocie?
Super pomysły masz na te warzywka
Papryki nie zebrałaś, widziałam ją jeszcze w listopadzie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 19:30, 13 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
mirkaka napisał(a)
Witaj Reniu, obejrzałam Twoją wizytówkę, zobaczyłam tam cudowną hortensję ogrodową Ile tam jest krzaków?
Warzywnik też mnie zainteresował, miałaś posadzone ogórki w takich wiadrach? Ile sadzonek tak masz w jednym wiadrze?
Dynia pięła się po płocie?
Super pomysły masz na te warzywka
Papryki nie zebrałaś, widziałam ją jeszcze w listopadzie?

Witam serdecznie
Było 5 krzaczków w szpalerze. Niestety już tego nie ma. W sierpniu przesadzałam w inne miejsce. Odchorowały te prace, wycięłam jesienią 3/4 a teraz wiosną prawie wszystkie pędy. Krzaczki będą budować się od początku. Możliwe, że kwiatów w tym roku nie będzie.

Aż musiałam sobie przywołać zdjęcia z wizytówki
Ten ogórek to był ogórek krzaczasty Dar. Maksymalnie 3 sadzonki w jednym kociołku.
Nie były to jakieś zadowalające plony.
Obok w skrzyni był śremski i on akurat jest godny polecenia.
Dynia popędziła na płot, wsadziłam 1 sztukę do kociołka.
Paprykę zebrałam i przerobiłam do słoików zanim przyszły mrozy (podgotowałam krótko, zmiksowałam i do słoików taką pastę zapakowałam).
Ciągle coś testuję, w tym roku bakłażany w szklarni i bób w skrzyni.
Pozdrawiam i zapraszam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 17:21, 14 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ja w tym roku też trochę będę miała warzyw, sałatę, rukolę ,pomidory , paprykę, i chcę melona i ogórki posiać. Właśnie kupiłam takie plastikowe pojemniki do mieszania betonu i w nich będę na początek siać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Jana 17:40, 14 kwi 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ryska napisał(a)


Byłam u Ciebie i widziałam ten wąski długi pasek do obsadzenia. Przy okazji pokażę jak obsadziłam mój (tyle, że u mnie wyszło jedynie 60 cm szerokości )
Są tu śmiałki darniowe (10 sztuk), róże lovely fairy (5 sztuk), 3 hortensje Bobo. Dodatkowo na siatkę pójdą 2 powojniki Paul Farges i 3 powojniki Justa.
Bardzo mi wstyd za tę kostkę koło siatki ale musi tak być póki co.
Sama to układałam i najbardziej nie lubię takich nędznych prowizorek.

Reniu czy pokażesz twoje hortki Bobo w pełnej krasie, chodzi mi o wysokość i ich szerokość, nigdy ich nie miałam. Śmiałki darniowe chyba kupiłam teraz, powojniki to super pomysł, dopiero się ich uczę, jeden tylko przeżył zimę. Daj spokój z tą kostką, ja też tam robiłam przy ogrodzeniu bo albo rośliny przechodziły np, pokrzywy albo psy kopały mi dziury. Wczoraj kupiłam dwie małe sadzonki truskawki zwisającej po 4,50 zł sztuka. Czy wystarczy jedną dać do doniczki czy lepiej dwie to jutro dokupię. Piesio śliczny
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
ryska 19:11, 15 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
mirkaka napisał(a)
Ja w tym roku też trochę będę miała warzyw, sałatę, rukolę ,pomidory , paprykę, i chcę melona i ogórki posiać. Właśnie kupiłam takie plastikowe pojemniki do mieszania betonu i w nich będę na początek siać


Czyli w takie kastry budowlane (u nas kalfas na to mówią) będziesz sadzić?
Plany masz fajne. Tego melona jestem najbardziej ciekawa.
Mam też kilka takich, najczęściej pomidorki koktajlowe w nich lądują(po 6 sadzonek)na słonecznym balkonie.
Moje dwa bobiki kwitną, reszta siana do gruntu powoli wychodzi.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:29, 15 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Jana napisał(a)
Reniu czy pokażesz twoje hortki Bobo w pełnej krasie, chodzi mi o wysokość i ich szerokość, nigdy ich nie miałam. Śmiałki darniowe chyba kupiłam teraz, powojniki to super pomysł, dopiero się ich uczę, jeden tylko przeżył zimę. Daj spokój z tą kostką, ja też tam robiłam przy ogrodzeniu bo albo rośliny przechodziły np, pokrzywy albo psy kopały mi dziury. Wczoraj kupiłam dwie małe sadzonki truskawki zwisającej po 4,50 zł sztuka. Czy wystarczy jedną dać do doniczki czy lepiej dwie to jutro dokupię. Piesio śliczny


Hertensje Bobo są bardzo kompaktowe. Nie mierzyłam ich dokładnie ale może to być 70cmx70cm.
Z lipca mam jakieś zdjęcia (ogólnie mam dużo zdjęć ale z bliska ) które obrazują wysokość. Obok rozplenice Hameln powiewają i są niższe.


Muszę się wczytać, jakie powojniki Ci nie przeżyły zimy. Jeśli o tym pisałaś. Fakt, że wybieram z tych nieproblemowych i może dlatego cieszę się z ich zdrowia każdego roku. Chciałabym ich jeszcze więcej

Mój sąsiad hoduje podagrycznik, tak ładnie zielono ma

Ja bym sadziła po jednej.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:36, 15 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mam szybkie dwa telefoniczne zdjęcia moich powojników Ruby.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mirkaka 16:54, 16 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
ryska napisał(a)


Czyli w takie kastry budowlane (u nas kalfas na to mówią) będziesz sadzić?
Plany masz fajne. Tego melona jestem najbardziej ciekawa.
Mam też kilka takich, najczęściej pomidorki koktajlowe w nich lądują(po 6 sadzonek)na słonecznym balkonie.
Moje dwa bobiki kwitną, reszta siana do gruntu powoli wychodzi.




Tak, w będę sadzić, tylko to takie brzydkie jest i kombinuję jakby to zasłonić
Trzy pod oknem eM obudował deskami, nawet fajnie to wygląda ale mam ich jeszcze 6, i dumam gdzie je postawić Wyjdzie na to że pewno na ścieżce będą stały
Właśnie część pomidorków koktajlowych w nich posadzę, resztę na grządce. No i melona w nich, żeby miał ciepło
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies