Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 18:27, 03 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
anpi napisał(a)
Fajowy nowy płotek,a kukliki przecudnej urody( zapisałam nazwę ) Czekam na spektakl Mailen,
A stara beczułka i czajnik to coś co nas łączy



Oj ten powojnik Mayleen
Dziś ponuro ale miał małą sesję.
Zdjęcie całości musiałam telefonem zrobić, bo aparat nie ogarnia.


Jeszcze w pąkach jest.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:36, 03 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Margarete napisał(a)
Reniu nie mam kuklików i nigdy nie miałam, a te twoje wyglądają cudnie. Kolor łososiowy czy bkadopomarańczowy jest prawie nieobecny u mnie w ogrodzie. A te twoje wyglądają cudowne. Jak i cały ogród zresztą


Małgosiu miło, że zaglądasz, patrzę na moje dwa maluśkie palibiny i myślę sobie: "Czy u Gosi już w kwiatach czy nie i kiedy się rozrosną "
Ta tonacja kolorów też u mnie prawie nie występuje ale te kukliki są niesamowite.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:44, 03 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
anabuko1 napisał(a)

Ale cudny ten Kuklik Cocktail Cosmopolitan
Gdybyś nie napisała, to nie zgadałabym co to jest


Cudny cudny
Takie mam jeszcze cudaki: kokoryczka wielokwiatowa i tulipan acuminata.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:56, 03 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Goryczka kupiona na Gardenii w 2017 zakwitnie

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:08, 03 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
A teraz raport w warzywnika.
Z powodu nadchodzącego ochłodzenia zabudowie uległy pomidory w skrzyni.
Najpierw tak...


ale stwierdziłam, że może to za mało i dołożyłam włókninę.

Do sypialni trafiły kalfasy 80 litrowe (!) sztuk 5 z pomidorami i paprykami.
Dwa drzewa brugmansjowe wróciły do szklarni. Szklarniowe pomidory i bakłażany muszą sobie radzić same. Jedynie uszczelniłam dziurę przy oknie.
Zastanawiam się jeszcze nad kobeą ale w tym miejscu gdzie je wsadziłam jest "za cichością" Zresztą z odciętych pędów tegorocznych zrobiłam sobie ukorzenione sadzonki, więc w razie czego mam zapas
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 08:47, 04 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Powojnik obłędny Tulipany acuminata boskie, Monty Don ma cudną rabatę z nimi. Odmianowym kuklikiem zachwycam się już drugi rok, u mnie niedostępny. Czekam z wysadzaniem pomidorów na zewnątrz do przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że Twoje przetrwały
____________________
Dwa ogrody
Katkak 09:51, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
ryska napisał(a)

Będę pamiętać. On jest taki ni różowy ni pomarańczowy. W zależności od stopnia rozkwitu. Cudo

Dla Ciebie kilka bibelotów.

Reniu jako, że fotki z myślą o mnie to pozwoliłam sobie zacytować' cudne te skarby, szczególnie ten pordzewiały dzban, cuuuuudo.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 12:28, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Juuuuupiiiiiio, Reniu kupiłam tego cudnego powojnika co Ty masz, tego z żarówiastymi liśćmi
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
gobasia 13:03, 04 maj 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ryska napisał(a)
Kuklik Cocktail Cosmopolitan skradł moje serce.
Dziś znów kilka fotek mu zrobiłam.




Pozwolę zacytować i ja ...piękny jest ,aż sobie poczytałam o kukulikach i zapisałam nazwę
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ryska 16:40, 04 maj 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
paniprzyroda napisał(a)
Powojnik obłędny Tulipany acuminata boskie, Monty Don ma cudną rabatę z nimi. Odmianowym kuklikiem zachwycam się już drugi rok, u mnie niedostępny. Czekam z wysadzaniem pomidorów na zewnątrz do przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że Twoje przetrwały


Dziś powojnik Mayleen jakby więcej kwiatów rozwinął. Wyszło na chwilę słonko i od razu mnóstwo pszczół na nim pracowało

Acuminaty mam 5 sztuk i tyle by zakwitło gdyby biały pies nie zjadł 3 pąków.
Akurat te sobie podobał. Szkoda, że z wiekiem ich nie przybywa.
Nasiona kuklika masz zaklepane. Sadzonkę jak się rozrosną też

Pomidory przetrwały, rano je odkryłam, bo skrapla się woda na folii. Wieczorem znów obatulę.

Kobea i pelargonie nieokryte też dały radę.

Co ciekawe pomidory eksperymentalnie zostawione na balkonie nieokryte też żyją i mają się dobrze
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies