Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

AnnaCh 20:17, 27 kwi 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Świetne połączenie szafirków i hakone
Właśnie podsunęłaś mi pomysł, żeby między hakone nasadzić szafirków i wtedy na wiosnę zanim drzewa i hotrki ruszą nie będzie tak pusto
____________________
Ania - Malutki pod lasem
ryska 20:24, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Anda napisał(a)


Cudowne te rośliny. Śliczne bordowe łodyżki i piękne rozwijające się kokoryczki.

Szachownice lubią mieć na wiosnę mokro, bardzo mokro. Potem mogą mieć bardziej sucho, ale wiosną koniecznie mokro.

Dziękuję Ewo. Szachownice akurat tu w przedogródku mają mokro. Wykopywałam wczoraj kilkaset narcyzów i na głębokość łopatki ziemia mokra. Na 200 cebulek kwitnie może ze 30. Ale wyszły z ziemi kępkami, tak jak posadziłam w 90%, czyli nic ich nie zjadło. Czy ta wilgotność dotyczy także szachownicy perskiej?
Te akurat mają sucho, podzieliły się cebulki ale ani jedna nie zakwitnie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 20:25, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
marba napisał(a)
Renatko, wstawiłam u siebie fotki powojnika. Gdzieś czytałam, że wszystkie powojniki lubią mieć chłodno w "nogach", tzn trzeba ściółkować ziemię wokół korzenia, żeby zbytnio nie nagrzewała się od słońca.

Albo posadzić cos wyższego w nóżkach co by je zacieniły (nóżki )
Sorki Renatko.

Stolwijk Gold trafił na listę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 20:35, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
marba napisał(a)
Renatko, wstawiłam u siebie fotki powojnika. Gdzieś czytałam, że wszystkie powojniki lubią mieć chłodno w "nogach", tzn trzeba ściółkować ziemię wokół korzenia, żeby zbytnio nie nagrzewała się od słońca.


Byłam
Mają Basiu chłodno, bo u mnie przecież dżungla a nie rabaty
Moje podwórko jest ze sporym spadkiem w stronę ulicy, dodatkowo 20 cm powyżej sąsiada. Woda podczas opadów nie zatrzymuje się u mnie.
Jak podlewam sama, to robię to jakby 3 razy w tym samym miejscu. Etapami.
Póki często padało nie było problemu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:37, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
AnnaCh napisał(a)
Świetne połączenie szafirków i hakone
Właśnie podsunęłaś mi pomysł, żeby między hakone nasadzić szafirków i wtedy na wiosnę zanim drzewa i hotrki ruszą nie będzie tak pusto

A dziękuję u mnie właśnie taką funkcję pełnią.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:47, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Nallar napisał(a)

Albo posadzić cos wyższego w nóżkach co by je zacieniły (nóżki )
Sorki Renatko.

Stolwijk Gold trafił na listę.


Już napisałam Basi. Wyobrażasz sobie u mnie wolną przestrzeń niewykorzystaną? Bo ja nie Mają nóżki, nogi bym nawet powiedziała obfite.
Jutro zrobię fotki.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Margerytka40 22:06, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Renia jestem pod ogromnym wrażeniem twoich działań. Nie wiem jak ty to ogarniasz. Ogród, szklarnia, warzywka, wysiewy. Ja wysiadam. I jeszcze te pomysły, pomidorki do góry d..kami. Ten zestaw powojnikowo wiciokrzewowy zrobi furorę, będzie szał
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mirkaka 22:24, 27 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
ryska napisał(a)
I co tu robić z tymi pomidorasami?

Selery jutro sadzę, najwyżej włókniną przykryję.


Bakłażany i papryki też za duże już.


Mam podobnie w tym roku, wnoszę i wynoszę, już chyba ze dwa tyg. Jeszcze ze dwa pewnie tak będę tańczyć z nimi

Bardzo fajny płotek, zrobiłaś go sama czy kupiłaś i tylko pomalowałaś?

Wiosna śliczna, szafirki białe masz dorodne U mnie niebieskie królują
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 11:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Margerytka40 napisał(a)
Renia jestem pod ogromnym wrażeniem twoich działań. Nie wiem jak ty to ogarniasz. Ogród, szklarnia, warzywka, wysiewy. Ja wysiadam. I jeszcze te pomysły, pomidorki do góry d..kami. Ten zestaw powojnikowo wiciokrzewowy zrobi furorę, będzie szał


Ogarniam, bo mam pracę na miejscu.
Asia Ty działasz z takim rozmachem, że moje to Pan Pikuś przy Twoich.
Czekam na ten szał z niecierpliwością
Dziś pada, fajnie pada, bo woda wsiąka w ziemię a nie pędzi do kanalizacji w ulicy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:34, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
mirkaka napisał(a)


Mam podobnie w tym roku, wnoszę i wynoszę, już chyba ze dwa tyg. Jeszcze ze dwa pewnie tak będę tańczyć z nimi

Bardzo fajny płotek, zrobiłaś go sama czy kupiłaś i tylko pomalowałaś?

Wiosna śliczna, szafirki białe masz dorodne U mnie niebieskie królują


Pomidory już posadziłam i w szklarni i w skrzyni w ogródku i na balkonie w kalfasach. Dokupiłam 4 sztuki 80 litrowe. Póki co wszystkie sadzonki dobrze się trzymają. Za tydzień ma być w nocy około 5 stopni, więc te w skrzyni będę musiała jakoś okryć.
Już nie miałam siły na te tańce

Płotek jest zrobiony z półproduktów. Gotowe sztachetki a reszta to słupki, kotwy, okucia, belki, farba i nasza praca.
Czerwiec 2015 przymiarki

I teraz dla przypomnienia.



Wiosna i mnie zachwyca
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies