Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Kasiek 21:59, 28 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dzieje sie u Ciebie, fajnie Przyszlam na Rubensa, bo jest taki ze...Ach...Dawaj fotki
____________________
Bawarka
ryska 17:54, 29 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Kasiek napisał(a)
Dzieje sie u Ciebie, fajnie Przyszlam na Rubensa, bo jest taki ze...Ach...Dawaj fotki

Hejeczka
Kasia on w tym roku był potworem, to wiosną chyba nas zaczaruje swym pięknem, jak nie zmarznie. Może do wizytówki dołożę dział powojniki i tam wkleję

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:16, 29 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Teraz jest czas ciemierników białych i chryzantem.

Chociaż na suszki też patrzę łaskawym okiem

Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 18:46, 29 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Dział "powojniki" jest dobrym pomysłem. Śliczne je masz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 18:53, 29 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Reniu, tyle miłych słów na temat ogrodu to dawno nie usłyszałam. Bardzo ale to bardzo się ucieszyłam i z Twoich odwiedzin i z pochwał. Bardzo dziękuję.
Reniu, jak wyhodować takiego cudnego Rubensa? No jak? Czy on Montana Rubens czy jakoś inaczej się nazywa? Napisz mi Reniu proszę jak go sadziłaś i ile potrzebuje miejsca na kratce.
Mam jedno miejsce takie puste ale niewielkie i nie wiem czy takie cudo tam się zmieści.
Idę pochodzić po Twoim królestwie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:27, 29 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
ryska napisał(a)

Hejeczka
Kasia on w tym roku był potworem, to wiosną chyba nas zaczaruje swym pięknem, jak nie zmarznie. Może do wizytówki dołożę dział powojniki i tam wkleję



Reniu a to jest Mayleen czy Rubens?
Pozwiedzałam Twój przepiękny ogród. Widzę, że dużo masz róż. I pięknie Ci rosną. Nie łapią grzyba?
A wiesz Reniu, u mnie powojniki też na takich przęsłach ogrodzeniowych kupowanych w O.i się pną. Bo na grube ogrodzeniowe pręty to nie chciały się wspinać.
Zapraszam częściej do mnie. Pozdrowienia ślę, miłego weekendu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ryska 21:33, 30 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dział "powojniki" jest dobrym pomysłem. Śliczne je masz.

Dużo młodych i coś tam jeszcze planuję kupić. Póki co 19 różnych, niektórych po parę sztuk, co daje nam łączną liczbę 30 sztuk
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:42, 30 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
basia3012 napisał(a)
Reniu, tyle miłych słów na temat ogrodu to dawno nie usłyszałam. Bardzo ale to bardzo się ucieszyłam i z Twoich odwiedzin i z pochwał. Bardzo dziękuję.
Reniu, jak wyhodować takiego cudnego Rubensa? No jak? Czy on Montana Rubens czy jakoś inaczej się nazywa? Napisz mi Reniu proszę jak go sadziłaś i ile potrzebuje miejsca na kratce.
Mam jedno miejsce takie puste ale niewielkie i nie wiem czy takie cudo tam się zmieści.
Idę pochodzić po Twoim królestwie.

Basiu to Twoja zasługa, masz piękny ogród.
Ja tylko sobie notowałam co mi się bardziej spodobało
Clematis montana 'Mayleen' tak się konkretnie nazywa mój.
Taki podrasowany Rubens
Sadziłam standardowo (mam go od 2016) jak inne powojniki. Czytałam u Ciebie to nawet bardziej dbasz o swoje niż ja.
Ale miejsca to on potrzebuje dużo. Zarósł całą ścianę na stodole. Te przęsła płotowe, które też używasz do powojników, mam powieszone na 4 metrach od ziemi i są zarośnięte.
Zobacz zresztą na zdjęciach.
maj i wrzesień
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:52, 30 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
basia3012 napisał(a)


Reniu a to jest Mayleen czy Rubens?
Pozwiedzałam Twój przepiękny ogród. Widzę, że dużo masz róż. I pięknie Ci rosną. Nie łapią grzyba?
A wiesz Reniu, u mnie powojniki też na takich przęsłach ogrodzeniowych kupowanych w O.i się pną. Bo na grube ogrodzeniowe pręty to nie chciały się wspinać.
Zapraszam częściej do mnie. Pozdrowienia ślę, miłego weekendu.


Mayleen

Łapią róże różne choroby i szkodniki ale czekam na równowagę biologiczną( może i naiwnie ale ja w to wierzę ) Niczym nie pryskam. Jedynie u podstawy sypałam cynamonem na mrówki, bo kilka róż marniało w oczach. Posypywałam też mączką bazaltową jedną lovely fairy, bo złapała mączniaka.
Dwa sezony walczyłam z bruzdownicą obcinając uszkodzone pędy.

Te przęsła do powojników są świetne. Chciałabym wymienić siatkę na te przęsła ale to współpraca z sąsiadem musi być...eh brak słów więc przemilczę.
Dziękuję i wzajemnie a zaglądać będę oczywiście
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 23:19, 30 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Dołożyłam powojniki do wizytówki. Miłego oglądania.
Pozdrawiam Zaglądających

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7324-wizytowka-podworko-ryski?page=4
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies