Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

sylwia_slomc... 23:33, 30 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Renia ta montana tak wysoko po samej cegle i pustaku poszła?bo nizej to widzę, ze kratkaa lae wyżej też coś masz?
Świetne portrety w wizytówce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 19:27, 01 gru 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11584
Dziękuję
Do 2,5 m jest kratownica z teownika a wyżej wisi panel ogrodzeniowy zgrzewany z drutu rozmiar 2,5 m na 1,5 m bodajże.
Kolejny taki sam panel będzie montowany obok.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 08:58, 03 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3970
Podziwiam i szczerze zazdroszczę sukcesu w uprawie powojników. Mistrzostwo świata! Zwłaszcza ten montana, ach! Powojniki to moja porażka.
Wizytówka cudo
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 12:56, 03 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fantastyczna wizytówka. Zauroczyły mnie powojniki i facelia w szklarni (super pomysł). Ładny ogródek, pachnący i zwiewny.

Czy te tulipany z wizytówki to t. acuminata - jeśli tak, gdzie je kupiłaś?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 17:57, 04 gru 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11584
Vita, Pszczelarnia dziękuję za miłe słowa. Odzwierciedlają też emocje, które chcę poprzez zdjęcia przekazać, więc się udało
Powojniki lubią mieć w nogach cień. Przy moim buszu o to nietrudno.
Na tak małym terenie jak u mnie łatwo dopilnować nawożenie, zadbać o poprawne posadzenie.
Tu akurat się przykładam i do każdego dołka wsypuję na dno wiaderko kamyczków, potem dopiero lżejszą niż u mnie ziemię z obornikiem granulowanym albo innymi dobrami.
Kwitnąca facelia w szklarni wabi pszczoły zwabione przez szałwię rosnącą przed szklarnią Taki szatański plan. Ale działa
Tak Ewo, te tulipany to acuminata.
Dostałam w prezencie od Córci, która pracowała w wakacje w londyńskiej szkółce.
Mam 5 cebulek od jesieni 2016.
Nie rozmnożyły się wcale ale też liczebność się nie zmniejszyła.
Jedynie pies złamał mi wiosną 4 pąki.
Może dzięki temu w 2020 będzie ich więcej. Piękne są i krzyczą na rabacie.
Dla przypomnienia
2017



2018



2019


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
vita 20:27, 04 gru 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3970
Piękne! Ja kupiłam kilka cebul w swoim zielonym centrum, niestety ledwo trzy lata się nimi cieszyłam. Nie wiem czy są krótkowieczne, czy coś wszamało.
Szkoda, ale tak to bywa
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 20:37, 04 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Powojniki bajeczne, czy dajesz mi co żeby odczyn był zasadowy czy nie?

Zaraz lecę do wizytówki - będzie fajna lektura

a tulipany cudo - ciekawa jestem jak wyglądają w realu bo na zdjęciach piękne, chyba ich nie widziałam w Keukenhof a tylko na zdjęciach


obejrzałam wizytówkę - masz piękny ogród i robisz piękne zdjęcia - bardzo miło się ogląda
powojnik bylinowy Alba wpadł mi w oko upss

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:03, 04 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Vito, Twoje tulipany musiały mieć za mokro. One musza mieć absolutnie sucho w zimie. Mróz im nie szkodzi. Ja na takie tulipany poluję już 3 lata. Gdzieś znajdę.


To są botaniczne i na pewno się rozrosną a może nawet rozsieją, czego Tobie życzę. Nam też - będziemy oglądać w razem się cieszyć.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ryska 21:35, 04 gru 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11584
Ale mnie rozpuszczacie tymi komplementami Mam wrażenie, że Was oszukuję, bo na żywo to mury, mury i każdy centymetr wyrwany pod rośliny. Aaa i mury też wyrywam pod rośliny
Ziemi pod powojniki nie sprawdzam pod kątem ph.
Ewo i mam rozwiązanie dzięki Tobie.
Jak tylko zakwitną acuminaty to obiecuję, że nie obetnę im główek zanim zawiążą nasiona (jak to czyniłam do tej pory) tylko pozwolę dojrzeć i się podzielę

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mira 21:39, 04 gru 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ryska napisał(a)
Ale mnie rozpuszczacie tymi komplementami Mam wrażenie, że Was oszukuję, bo na żywo to mury, mury i każdy centymetr wyrwany pod rośliny. Aaa i mury też wyrywam pod rośliny
Ziemi pod powojniki nie sprawdzam pod kątem ph.
Ewo i mam rozwiązanie dzięki Tobie.
Jak tylko zakwitną acuminaty to obiecuję, że nie obetnę im główek zanim zawiążą nasiona (jak to czyniłam do tej pory) tylko pozwolę dojrzeć i się podzielę



Lepiej części obetnij bo zawiązanie nasion może cebulki osłabić tak sobie myślę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies