Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Toszka 15:56, 23 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Popieram ulubiony ogród katiaxx - tez go uwielbiam i każdemu nowemu (no, wszystkich nie jestem w stanie ogarnąć, po prawdzie....) polecam i wzdycham, że nie mam możliwości do takich nasadzeń.

Katiaxx poleciłam to i tobie polecę przeczytać kilkanaście stron tego wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod
gdzie Danusia tłumaczy zasady planowania i kompozycji ogrodu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katiaxx 17:17, 23 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszko już go komuś polecałaś i skorzystałam z tego wątku
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 22:10, 23 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
katiaxx napisał(a)
Cześć Krakus, zajrzałam i przemówię bo też zaczynasz, oczywiście namiętnie oglądam wątki starszych forumowiczów ale tam już tak dużo wpisów, że mam wrażenie że i tak nikt nie zauważy moich wypocin tyle tego, o odpowiedzi nie wspominając bo przecież trudno tak każdemu ...
Ja w moim początkującym grodzie mam za sobą 90 pro porażek czyli błędów a reszta może być, masz kawałek ziemi, możesz sadzić duże drzewa i w ogóle poszaleć, rób zdjęcia, będę przychodzić

ja uwielbiam m. in. ogród dominiki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki

poza tym masz fajny tytuł wątku
i fajne zdjęcie z kosmosu


Witaj,

Ogrod Dominiki znam i spacerowalem w nim i jest tam pare zdjec co mnie przesladuje szkoda, że na razie Dominikę wywiało ale każdy kto ma małe berbecie zrozumie

co do tytułu mojego watku to cytat z książki Witolda Czuksanowa, która to była moją pierwszą książką ogrodniczą i gdzie się zaraziłem ogrodem. Niby prosta zasada, że zielonym trzeba do góry sadzić a mimo to tyle nie wychodzi ;P

a zdjęcia z kosmosu dzięki szpiegom z googla mamy
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 08:35, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Krakus napisał(a)


Niby prosta zasada, że zielonym trzeba do góry sadzić a mimo to tyle nie wychodzi ;P



święte słowa

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 10:21, 24 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Tym razem to nie będę się już szaro gęsił u Was w ogrodach a sam poprosze o pomoc...

rzut na moj wjazd i przedogrodek...nie wiem co posadzić między widocznym na pierwszym planie świerkiem w thujami danica..jest jeszcze swierk conica ale raczej do wywalenia z tego miejsca..chciałbym aby to było raczej zimozielone bo toprzy wjeździe...






mniej wiecej tak planuje linie rabat i zrobić mała lezke wysypana zwirkiem a w śroku 3 cyprysiki groszkowe 'Filifera Aurea Nana'



na koniec napiszę help! help! help!

a jak sie uda wszystko zrealizować to będzie yes! yres! yes!
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 10:35, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Fajnie że masz już krawężniki - to już wprowadza jakiś ład i porządek, czyli generalnie patrząc po rysunku (którego jakże Ci zazdroszczę ) - preferujesz linię rabat falowaną ? wydaje mi się że powinieneś się jakoś określić w ramach zapytania : np że idziesz w stronę bardziej nowoczesną, albo w stronę kwietnego ogrodu pt dużo i kolorowo czy coś takiego, będzie może łatwiej coś określić,
np hortensje - brałeś pod uwagę czy wolałbyś coś niższego ?
oj, przydałaby się Danusina rada chociażby z grubsza
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 10:37, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
krawężniki dają linię prostą ale przy rabacie przy domu narysowałeś falę 0 stąd moje pytanie.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 10:54, 24 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
katiaxx napisał(a)
Fajnie że masz już krawężniki - to już wprowadza jakiś ład i porządek, czyli generalnie patrząc po rysunku (którego jakże Ci zazdroszczę ) - preferujesz linię rabat falowaną ? wydaje mi się że powinieneś się jakoś określić w ramach zapytania : np że idziesz w stronę bardziej nowoczesną, albo w stronę kwietnego ogrodu pt dużo i kolorowo czy coś takiego, będzie może łatwiej coś określić,
np hortensje - brałeś pod uwagę czy wolałbyś coś niższego ?
oj, przydałaby się Danusina rada chociażby z grubsza


Szefowa do mnie jeszcze nie zaglądała ale może kiedyś wpadnie w skromne progi hortki oczywiscie planuje i mi juz rosnie 10 sztuk w domu (w którym aktualnie mieszkam) 5 Vanila i 5 Lime ale takie rarytaski to do głownej częsci ogrodu...przy wjeździe raczej ma być zimozielono...kwitnac to beda pissardi po drugiej stronie..korci mnie coby tu jakies trawki wsadzic koło tego swierka i za danicami po drugiej stronie tam gdzie pissardi...
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 11:58, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
A czy oglądałeś odcinek maja w ogrodzie "ogród z lustrem" tam na przedogródku były białe róże z tego co pamiętam, wiem że tu ma nie kwitnąć ale i tak warto ten odcinek zobaczyć. Jeśli masz kulki zielone to będą się ładnie komponować w czymś jasnym , np. żurawkę w kolorze limonki albo tojścią rozesłaną, Danusia robiła takie zestawienie ; bukszpan + tojeść, trawki powinny być koniecznie.

Planujesz tam korę czy grys ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 12:03, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623


tutaj są ciekawe cisy, ja akurat do nich zapałałam ostatnio wielką miłością, jeśli ma być zimozielono to warto je wziąć pod uwagę
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies