Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

EwaG 21:59, 02 sie 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Prawdopodobni cgodzi Ci o cyprysika nutkajskiego 'Penula"
A te azalei to trzynasz w domu (może to pokojowe)?
Świerk przy domu - to rzeczzywiście dość staromodne rozwiązanie.
Za "choinkę" (w znaczeniu - drzewko bożonarodzeniowe) z powodzeniem mogą służyć drzewa liściaste.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Krakus 23:11, 02 sie 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
EwaG napisał(a)
Prawdopodobni cgodzi Ci o cyprysika nutkajskiego 'Penula"
A te azalei to trzynasz w domu (może to pokojowe)?
Świerk przy domu - to rzeczzywiście dość staromodne rozwiązanie.
Za "choinkę" (w znaczeniu - drzewko bożonarodzeniowe) z powodzeniem mogą służyć drzewa liściaste.


no jak wrzuciłem w zsz typ rosliny płaczacy to sporo ciekawych rzeczy wyskoczylo...teraz tylko moją Ż do tego pomysłu przekonac azalie rosna mi koło domu (tego w którym aktualnie mieszkam) więc napewno nie pokojowe. Nawet nie wiedziałem że takowe są..niestety reszta roślin już u mnie na działce bo musiały się wyprowadzić....za duzo tego nakupiłem i już teściom przeszkadzać zacząło tylko azalie i hortki narazie zostały bo udało mi się wytłumaczyć że o to się już troszczyć trzeba i tam zmarnieją a do tego akurat azalie kwitły więc ich urok chyba przeważył
niestety reszta jest tam bez mojego nadzoru...i coś mi przez to zaczęły chorować Perukowce zółte ;/ dziwna sprpawa bo rosną z czerwonymi obok siebie a żółte mają poprzypalane listki..Tak pozatym Zapraszam do mnie czesciej...rzucajcie pomysly...wizje ..projekty...otwarty jestem

pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 13:53, 04 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Mogę ci wkleić to co mi się podoba w przedogródkach - albo skorzystasz albo będziesz wiedział że tak nie chcesz

np. mam w moich zasobach pt "inspiracje" przedogródek kwiatholandii

wygląda tak :





a od drugiej strony tak



są cisy które ja lekceważyłam a teraz żałuję bo to rozwiązanie długowieczne, są piękne, miękkie igły, zimozielone, u mnie na pewno znajdę na nie miejsce, będą równie piękne za 10 i 50 lat

a tu malutki kącik ale może też być inspiracją dla przedogródka, jest uroczy i tej samej autorki



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 13:05, 05 sie 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
katiaxx napisał(a)
Mogę ci wkleić to co mi się podoba w przedogródkach - albo skorzystasz albo będziesz wiedział że tak nie chcesz

np. mam w moich zasobach pt "inspiracje" przedogródek kwiatholandii

wygląda tak :


a od drugiej strony tak


są cisy które ja lekceważyłam a teraz żałuję bo to rozwiązanie długowieczne, są piękne, miękkie igły, zimozielone, u mnie na pewno znajdę na nie miejsce, będą równie piękne za 10 i 50 lat

a tu malutki kącik ale może też być inspiracją dla przedogródka, jest uroczy i tej samej autorki





dzięki za pomysły...ta ostatnia fotka mi się najbardziej podoba...iglaczki to jakieś kosodrzewiny?
____________________
Zielonym do góry...
Syla 20:11, 05 sie 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Krakus napisał(a)


dzięki za pomysły...ta ostatnia fotka mi się najbardziej podoba...iglaczki to jakieś kosodrzewiny?


kosodrzewina będzie najtańsza (pumilio) w odmianach cena idzie do góry ... tę również można formować do oczekiwanych rozmiarów
tu obrazek ...
http://www.bing.com/images/search?q=kosodrzewina+pumilio&qpvt=kosodrzewina+pumilio&FORM=IGRE#view=detail&id=CC5E629E61D3A461E657293BD90F2521810F1A5C&selectedIndex=2

hej, hej Krakusie ... znalazłam Cię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:04, 05 sie 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No nie było trudno Teraz wybacz ... ale nie mam głowy na wymyślania ...i nie dlatego że nie chcę .... wypaliłam się z weny .... Może zimą ....

Jedyna rada z mojej strony ... czy jesteś na coś zdecydowany już w ogrodzie tak na 100% ... chodzi mi abyś pomyślał nad miejscem na altanę... ścianę wodną ewentualnie ciurkadełko ... basen dla dzieciaków , mini plac zabaw .... miejsce na ognicho ....

do tego można dopasować linie rabat i nasadzenia z roślinek

Ogród ma służyć rodzinie i wypoczynkowi choć na samym początku to niezła harówka

chiba , że to nie potrzebne ???? bo zauważyłam że miejsce na sad i warzywnik już wydzielone ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Krakus 21:51, 05 sie 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Syla napisał(a)
No nie było trudno Teraz wybacz ... ale nie mam głowy na wymyślania ...i nie dlatego że nie chcę .... wypaliłam się z weny .... Może zimą ....

Jedyna rada z mojej strony ... czy jesteś na coś zdecydowany już w ogrodzie tak na 100% ... chodzi mi abyś pomyślał nad miejscem na altanę... ścianę wodną ewentualnie ciurkadełko ... basen dla dzieciaków , mini plac zabaw .... miejsce na ognicho ....

do tego można dopasować linie rabat i nasadzenia z roślinek

Ogród ma służyć rodzinie i wypoczynkowi choć na samym początku to niezła harówka

chiba , że to nie potrzebne ???? bo zauważyłam że miejsce na sad i warzywnik już wydzielone ....


Ty i wypaliłaś się z weny? po Ogrodzie to nie widać ;P ale w sumie to Ty już prawie złapałaś "króliczka" i życze Ci żebyś w końcu się mogła nacieszyć tym Twoim małym rajem...wszystko fajne..basenik ławeczka altana a tu nie ma kiedy korzystac ale widzę też po niektórych Ogrodniczkach Ogrodowiskowych że jak już swoje ogrody je nacieszą to dają upust nowych wizji u innych

na to tez liczę u mnie jak pisałem na początku na razie będzie projektowy Ogród i raczej czerpalnia pomysłów

a co do Twoich pytań o pewnie że potrzebne mam już dwójke Orodników-Szkodników basen musi być altanka też (Twoja to dla mnie jak do tej pory wzór), ściana wodna to raczej chciejstwo ale podoba mi się no ale oczko wodne to napewno będzie a może i dwa jak mi się uda przebrnąć w tym naszym cudowny mieście przez projekt roślinnej przydomowej oczyszczalni..

pozdrawiam i zapraszam częsciej
____________________
Zielonym do góry...
Syla 22:31, 05 sie 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
No może jedynie na chwilę mam dość myślenia i kombinowania

Basen dla łobuziaków obowiązkowy .... Na altankę mus znaleźć miejsce ... No i oczywiście huśtawka x 2 z piaskownicą co by kłótni rodzinnych nie było ....

Maziaj gdzie to widzisz u siebie .... A jak się nie śpieszysz teraz to w zimie coś pokombinujemy z roślinami
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
lojalna_ 09:54, 26 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Witam milutko i czekam na ciąg dalszy. Wszystko wymaga u Ciebie sporych nakładów finansowych przy takim terenie ale zapewne bedzie cudnie juz na wiosne jak wszystko podrosnie
Ja dopiero raczkuje w temacie, pomysłów za duzo - realizacje czekaja na koncowe inwestycje. Ja mam piaskownice w porównaniu do twoich terenów. Trzymam kciuki za realizacje.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Krakus 14:56, 27 sie 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
lojalna_ napisał(a)
Witam milutko i czekam na ciąg dalszy. Wszystko wymaga u Ciebie sporych nakładów finansowych przy takim terenie ale zapewne bedzie cudnie juz na wiosne jak wszystko podrosnie
Ja dopiero raczkuje w temacie, pomysłów za duzo - realizacje czekaja na koncowe inwestycje. Ja mam piaskownice w porównaniu do twoich terenów. Trzymam kciuki za realizacje.


Witam,
fajnie że wpadłaś. Ostatnio cichutko trochę bo mam zawrót budowlany...jak pisałem na wstępie jesteśmy w fazie wykończenia hacjendy więc tematów sporo i na przyjemności ogrodowe nie ma czasu i kasy ;( jesień niestety już za płotem więc może będzie węcej czasu na planowanie, rozmyślanie itp
zapraszam częściej...jak się odrobię trochę to powrzucam tematów do oceny

Pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies