Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

katiaxx 13:50, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
teraz doczytałam o tej łezce ze żwirku, ale przypomniało mi się że u mnie na nowopowstałym skwerku jest zestawienie thuje danica + berberys erecta - ale posadzony w skupisku kilka krzewów i pomiędzy berberys admiration, zwłaszcza ten wyższy jasnozielony berberys ładnie kontrastuje z ciemnozieloną danicą. Może zrobię zdjęcie jak się tam wybiorę z aparatem.

Wydaje mi się że zaplanowane cyprysiki groszkowe są niskie jak na rośliny odsunięte od brzegu, tam powinno być coś wyższego to tak trzymając się zasady pięter, (niekoniecznie na 2 metry). I przydałoby się przełamać formę kulek bo to same kulki w sumie.
tak czy siak jak coś mówię to dziel na dwa bo wiesz ja się znam ...
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 14:05, 24 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
katiaxx napisał(a)
teraz doczytałam o tej łezce ze żwirku, ale przypomniało mi się że u mnie na nowopowstałym skwerku jest zestawienie thuje danica + berberys erecta - ale posadzony w skupisku kilka krzewów i pomiędzy berberys admiration, zwłaszcza ten wyższy jasnozielony berberys ładnie kontrastuje z ciemnozieloną danicą. Może zrobię zdjęcie jak się tam wybiorę z aparatem.

Wydaje mi się że zaplanowane cyprysiki groszkowe są niskie jak na rośliny odsunięte od brzegu, tam powinno być coś wyższego to tak trzymając się zasady pięter, (niekoniecznie na 2 metry). I przydałoby się przełamać formę kulek bo to same kulki w sumie.
tak czy siak jak coś mówię to dziel na dwa bo wiesz ja się znam ...


zdjęcie z chęcia obejrzę..co do łezki to przyjmuje argumentację nic na siłe..miejsce napewno na taką sie gdzieś znajdzie pobawię się gardenem w domu i może cos uda si ę zaprojektować w tm miejscu
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 14:18, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
łezka jest bombowa tylko po prostu nie wiem czy te groszkowe cyprysiki nie są za niskie ja na "dalszy" rząd roślin.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 22:39, 24 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
wrzuce tylko to co na razie udało mi sie w gardenach zrobic a mianowicie stan posadzonych roslin...czekam na propozycje i dorzuce do wizji

____________________
Zielonym do góry...
Toszka 00:05, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie jestem przekonana czy ta "choinka" (co to za świerk?) nie rośnie zbyt blisko domu i czy w przyszłości nie zdominuje całego tego narożnika....

Jeśli na moje pytanie wszystkie odpowiedzi brzmią "nie" to proponuje koło niego (iglaka) dosadzić albo rododendrony, albo coś liściastego by wprowadzić zmienność zimozieloną tego fragmentu z akcentem na pory roku...i przynajmniej jeden miskant nadający życia... duży, jasny... np gracka lub variegatusa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 09:30, 25 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
Toszka napisał(a)
Nie jestem przekonana czy ta "choinka" (co to za świerk?) nie rośnie zbyt blisko domu i czy w przyszłości nie zdominuje całego tego narożnika....

Jeśli na moje pytanie wszystkie odpowiedzi brzmią "nie" to proponuje koło niego (iglaka) dosadzić albo rododendrony, albo coś liściastego by wprowadzić zmienność zimozieloną tego fragmentu z akcentem na pory roku...i przynajmniej jeden miskant nadający życia... duży, jasny... np gracka lub variegatusa


Dzięki Toszka za podpowiedzi...choinka kupiona jako srebny świerk ale co to jest dokładnie to nie wiem...dobrze piszesz ze raczej sie rozrośnie ale własnie z tej strony potrzebuje osłony od wiatru bo w zimie na podjezdzie jest tam nieciekawie...na razie myśle co miedzy kulki dac i przec kulkami bo jest ok 1m od kraweznika...miedzy kulkami i choina zastanawiałem sie nad RH ale ram raczej slonce caly dzie i jeden rh by sie zmiescil gora wiec chyba by to dziwnie wygladalo...ale zwizualizuje to sie zobaczy
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 10:23, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli to srebrny to nie za ciekawie - wielkie rosną i z wiekiem łysieją od dołu...perspektywy nieciekawe... a jesli mówisz (po prawdzie - piszesz), że tam ledwo jeden rodek się zmieści, to na bank dla srebrnego świerka za mało miejsca. Była moda na te świerki jakiś czas temu. Wiele ich koło domostw rośnie. Jak jedziesz to zacznij się przyglądać na przedogródki i pomyśl, czy ty też tak chcesz...
Przemyśl, czy nie lepiej znaleźć mu inne miejsce, a tu posadzić serba, albo i trzy...
Żywopłot ci urośnie, to i będzie od wiatrów osłaniać...
Myśl, myśl
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
EwaG 17:16, 25 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam,
ja jednak lubię projektować przestrzeń na płaskim.
Czy tak wygląda Twoja działka?


A teraz pytanie gdzie co chcesz mieć (gdzie oczko, gdzie placyk wypoczynkowy, gdzie grill)?

Ja bym proponowała przy domu bardziej formalnie (tak jak już zacząłeś) a dalej od domu bardziej swobodnie, naturalistycznie.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Krakus 22:55, 25 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
EwaG napisał(a)
Witam,
ja jednak lubię projektować przestrzeń na płaskim.
Czy tak wygląda Twoja działka?


A teraz pytanie gdzie co chcesz mieć (gdzie oczko, gdzie placyk wypoczynkowy, gdzie grill)?

Ja bym proponowała przy domu bardziej formalnie (tak jak już zacząłeś) a dalej od domu bardziej swobodnie, naturalistycznie.


Witaj, Dobrze kombinujesz...tylko małe poprawki naniosłem na to moje "arcyddziało" z googla...niestety ale moj plan zwymiarowany zostal na innem kompie iec na razie tylko tyle moge wrzucic...na czerwono altana, zółto plac zabaw dla dzieci pewnie z czasem zamieniony na rabate (za jakies 10 lat jak dzieci wyrosna z placu zabaw )

Na dole mapy (przy znaczku google) jest pusto bo z tej strony jeszcze bedzie robione przyłacze gazu a planuje tam zagajnik typowo brzozowy-ogrodowiskowy...


mniej wiecej taki mam pierwszy pomysl na ogrod jak piszesz tzn przy wjezdzie bardziej formalnie...a w ogrodzie co dusza zapragnia a raczej portfel pozwoli
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 22:15, 26 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
wracajac do projektu wjazdu..taka wersja z azaliami i trawkami..pewnie beda jakies carexy..do tego moze by wrzucic zurawki pomiedzy? tylko nie wiem ile odsunac azalie od choinki i czy sie zmieszcza miedzy thujami
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies