Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Toszka 22:37, 26 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Azalie mają być japońskie czy wielkokwiatowe?, bo wielkokwiatowe gubią liście na zimę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 22:51, 26 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
Toszka napisał(a)
Azalie mają być japońskie czy wielkokwiatowe?, bo wielkokwiatowe gubią liście na zimę


w domu mam dwie co nie zgubily wiec pewnie sa japonskie
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 23:03, 26 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aaaa, jak tak, to tak
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katiaxx 09:37, 28 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Witam,
Poniżej obiecane zdjęcia - zestaw danica + berberysy, wiem że nie sa zimozielone ale może Ci to da jakiś obraz.




Co do świerka - popieram Toszkę, kiedys meiszkałam na osiedlu domów kostek, budowanych w latach 80 , co drugi dom na przodzie miał właśnie albo świerka albo coś z tych wielkich, został może przy jednym domu - wszyscy wycięli, wielkie drzewo, nieproporcjonalne. Jesli jestes zdecydowany i czujesz że chcesz to nie sugeruj się zdaniem innych tylko zostaw a jesli jeszcze nie jestes pewien to przemyśl, gdzieś ostatnio widziałam takie skupisko 2 szmaragdy + jakiś cyprysik jaśniejszy, posadzony nie w rzędzie ale w kupie, tworzyło to taką grubą kolumnę, wyglądało ok i i z pewnością osłaniało od wiatru.

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Krakus 10:56, 31 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
katiaxx napisał(a)
Witam,
Poniżej obiecane zdjęcia - zestaw danica + berberysy, wiem że nie sa zimozielone ale może Ci to da jakiś obraz.

Co do świerka - popieram Toszkę, kiedys meiszkałam na osiedlu domów kostek, budowanych w latach 80 , co drugi dom na przodzie miał właśnie albo świerka albo coś z tych wielkich, został może przy jednym domu - wszyscy wycięli, wielkie drzewo, nieproporcjonalne. Jesli jestes zdecydowany i czujesz że chcesz to nie sugeruj się zdaniem innych tylko zostaw a jesli jeszcze nie jestes pewien to przemyśl, gdzieś ostatnio widziałam takie skupisko 2 szmaragdy + jakiś cyprysik jaśniejszy, posadzony nie w rzędzie ale w kupie, tworzyło to taką grubą kolumnę, wyglądało ok i i z pewnością osłaniało od wiatru.



Dzięki za fotki...na razie u mnie cisza bo goracy czas w pracy i w domu juz nie zywy...moze cos zwizualizuję z tych propozycji i sie zastanowie..co do srebrnego swierka to z miejscu gdzie meiszkam u sasiada jest jeden juz chyba z 20 lat i ladny od dołu gesty. Wprawdzie potezne drzewo ale ogolnie pokroj ok...

Jak macie jakies fajne pomysly na choinke tam to piszcie bo nie chce tam robic sciany ze szmaragdow tylko jakies jedna "duza" (4-5 m) choina..serby chyba troche za waskie sa..
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 13:58, 31 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja tak marudzę na tego świerka z cholernie praktycznych względów
To niezwykle trudny sąsiad do nasadzeń z powodu płytkiego i masywnego systemu korzeniowego. O ochojniku i takich tam nie wspomnę No i.. niemal wszędzie przed domami są świerki...a pod świerkami pusto i suuuucho...
O tujach nawet nie myślę, ale czemu by nie posadzić taxus baccata (cis) i nie prowadzić w stożek (można nawet 3 posadzić)? O wiele łatwiejszy do strzyżenia (i błędy popełnione za rok wybaczy). Za "choinkę" w święta doskonale robi. Świetny sąsiad dla innych roślin.
A jesli ma być koniecznie to świerk to może Białobok, Acrocona... coś innego niż inni mają...
A nie myślałeś o buku "płaczącym" np. Purple Fountain...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katiaxx 15:05, 31 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
oooo ten buk jest bombowy uwielbiam go ale nie zimozielony
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Toszka 16:39, 31 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no nie jest... ale jak to buk do wiosny liście trzyma
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 14:41, 01 sie 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1364
Dzięki za odpisy Buk fajny i napewno znajdzie miejsce z moim ogrodzie ale raczej jako soliter gdzies w głownej cześci...
świerk pospolity 'Acrocona' fajny i sie nad nim zastanawiam ale jak napisałyście o buku to taka forma mi bardziej pasuje...gdzies widziałem takiego iglaka tylko jak zawsze nie pamietam nazy ;/
____________________
Zielonym do góry...
katiaxx 15:00, 01 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
świerk inversa np?

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Picea%20abies%20%27Inversa%27&lang=1
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies