Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

Syla 09:34, 07 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


Jeśli chciałaś wykorzystać rośliny, które już masz na tej rabacie, to ja to widzę tak jw.
Te krzewy są dużymi roślinami i żeby za bardzo nie wybujały należy je trzymać w formie.
Przycinanie pozwoli na zagęszczenie i utrzymanie rośliny w ryzach.

Każdej przez Ciebie opisanej roślinie przyporządkowałam numer.
Po prawej stronie rabaty ze względu na mały metraż zmieszczą się docelowo 3 rośliny na które przeznaczyłam po 1 metrze. Jedna roślina ma dwa nr dlatego, że nie wiem, która bardziej Ci się podoba krzewuszka czy forsycja (wybierz sama). Którąś możesz wykorzystać w innym miejscu.
Tam gdzie umieściłam Wierzbę Haruki Nishiki pod nią zaproponowałam żurawkę .... jeśli jest tam więcej cienia niż słońca to proponuję odmianę żółtą - citronellę , natomiast jeśli przewagę ma słońce to odmianę czerwoną

To tyle a na zakończenie podam nazwy do swoich numerów tak dla uporządkowania :
1. Migdałek
2. Wierzba Hakuro Nishiki
3. Forsycja lub Krzewuszka (z czegoś trzeba zrezygnować)
4. Pęcherznica Diabolo
5. Dereń Elegantissima
6. Krzewuszka lub Forsycja (z czegoś trzeba zrezygnować)
7. Porzeczka krwista
8. Jodła Koreańska
9. Żurawka

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aldona 09:35, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Iwonko, też jestem za tym, żeby wyznaczyć rabaty, a trawę wysiać tylko tam, gdzie jest przewidziana, bo póżniej tą trawę trzeba likwidować i jest więcej roboty. Też to przerabiam, muszę prosić M. żeby mi tą trawę zdzierał, póżniej muszę swoje odczekać aż wreszcie to zrobi, a tak, jak będziesz miała przygotowane miejsce będziesz sobie dosadzać po kawałku.
____________________
Ogródek Aldony
aldona 09:39, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Dziękuję za rysunek, dopiero zauważyłam i się wpatruję.
____________________
Ogródek Aldony
Syla 09:40, 07 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
aldona napisał(a)
No właśnie nie wiem,ma zabarwienie żółto-zielone, wygląda w tej chwili jak 'Sankist',dostałam ją w prezencie. Rośnie dość wolno, może ją przesadzić. Sylwia nie przejmuj się za bardzo, nie chciałabym,żebyś zbyt wiele czasu poświęcała moim rabatkom, masz tyle swojej roboty.


Może masz rację że to Sankist ... można się domyślać Można ją zostawić pomiędzy Pęcherznicą a Jodłą ... pewnie wyrośnie na 3m i będzie ładnym żółtym akcentem pomiędzy czerwienią a zielenią
A mną się nie przejmuj .... rozkładam swoje siły na to co chcę i lubię robić
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aldona 09:59, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Może masz rację, te krzewy wiem, że są za gęsto, na razie są małe i je przycinam, ale się rozrosną i trzeba je poprzesadzać.Dzięki Sylwuś.
____________________
Ogródek Aldony
Syla 10:09, 07 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Może lepiej poprzesadzać póki są młode i się przyjmą. Ze starszymi roślinami będzie większe ryzyko.

Jeszcze jedno , jeśli chciałaś coś innego, niż masz dotychczas na tej rabacie to narysuję swoje rośliny.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aldona 10:22, 07 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
A może warto zobaczyć jak by to wyglądało "po twojemu", jeżeli oczywiście to nie kłopot.
____________________
Ogródek Aldony
Syla 10:34, 07 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Żaden .... ja mam problem z tym, że jak patrzę na zdjęcie to wydaje mi się ,że tak dużo jest miejsca a w rzeczywistości okazuje się że jest odwrotnie

A możesz zamieścić zdjęcie robione z góry na to miejsce od frontu domu ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
isia33 15:14, 07 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dzięki za radę, wyznaczę linię trawnika a tam, gdzie mają być rabaty rozłożę włókninę i niech wszystko czeka.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Syla 18:04, 07 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
isia33 napisał(a)
Dzięki za radę, wyznaczę linię trawnika a tam, gdzie mają być rabaty rozłożę włókninę i niech wszystko czeka.


Ja u siebie tak zrobiłam i nie mam teraz ani jednego chwaściorka
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies