Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Aldony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Aldony

aldona 22:04, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Pewnie cena zależy od wielkości, nie mogę posadzić maleństwa, bo się nie doczekam, świerki są dużo droższe? Na razie nie orientowałam się w cenach, jeżeli tak, to 'Aurescens' może być.
____________________
Ogródek Aldony
isia33 22:27, 08 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No właśnie, też mnie to ciekawi. W jakiej cenie są świerki? Wie ktoś?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Gardenarium 22:59, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerki serbskie są od 15 zł. Im wiekszy tym droższy. Najdroższe sadziłam po 1250 zł. Swoje kupowałam w większości po 130 zł, ale po 690 też i dwa wielgaśne też
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:36, 08 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja zamówiłam u naszej sołtysowej 25 świerków w ramach obsadzeń wsi, ale nie wiem jaka odmiana i jakie duże będą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
isia33 14:40, 09 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Danusiu, dziękuję. Pytałam ostatnio w szkółce blisko mnie (chyba jedynej bliskiej ale za to 2 budynki od mojego miejsca pracy). Pan nie wiedział o jaką odmianę mi chodzi. Czy to jest Picea omorika 'Nana' (Świerk serbski 'Nana')? Właściciel szkółki twierdził, że jak Nana to tylko taka mała, na pniu, a jak większa to taka na co najmniej 10m.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Syla 17:02, 09 kwi 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Isia - to świerk serbski Picea omornika poprostu a to o czym piszesz to inna odmiana tego świerka /świerk serbski Nana/ Sprawdź sobie w interniecie dwa hasła zaznaczone pogrubionym To są dwa różne drzewa.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
aldona 14:45, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
gardenarium napisał(a)

Narysowałam kolejną rabatkę, napiszcie co o niej sądzicie.
Z rabatką nr 2 mam problem, zaznaczyłam to co na niej rośnie i nie mogę dopasować reszty.Najlepiej byłoby zamiast tego posadzić świerki serbskie, żeby zrobić ładne tło dla reszty,
ale wtedy zwiększą mi się koszty. Może macie jakieś pomysły, miele widziany rysunek. Danusiu ratuj!


Zdaje mi się że za duże są pola z wrzoścami. Może więcej odmian wprowadzić i takim wachlarzem je narysować?
Dodać różaneczniki jako to piętro średnie, albo iglaki czy trawy.




Danusiu,więc jak to widzisz, jakie trawy albo iglaki mogę dodać.
____________________
Ogródek Aldony
Gardenarium 16:43, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
isia33 napisał(a)
Danusiu, dziękuję. Pytałam ostatnio w szkółce blisko mnie (chyba jedynej bliskiej ale za to 2 budynki od mojego miejsca pracy). Pan nie wiedział o jaką odmianę mi chodzi. Czy to jest Picea omorika 'Nana' (Świerk serbski 'Nana')? Właściciel szkółki twierdził, że jak Nana to tylko taka mała, na pniu, a jak większa to taka na co najmniej 10m.


Picea omorika "Nana" to karłowa odmiana tego świerka co rośnie duży - gatunek Picea omorika.
Ten karłowy wyrasta do 3-4 m, ale jest bardziej zwarty i stożkowy.

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=iglaste&roslina=299&nazwy=1

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=14&roslina=298&nazwy=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aldona 10:32, 11 kwi 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
W mojej najbliższej szkółce nie ma wcale tych świerków.Może będą trochę później.
____________________
Ogródek Aldony
isia33 10:43, 11 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dziękuję, w takim razie ja mówiłam o tych Nana a pan ze szkółki o tych wysokich. Wygląda na to, że nie wiedział o tych niższych, twierdził, że takich nie ma
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies