Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Sebek 11:23, 14 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
hanka_andrus napisał(a)
Załaduj do dołków i nor nornicowych cebulę zgniłą.[Cebulę zapakuj do foliowej torebki,zawiąż na amen i zostaw na słońcu niech zgnije,i taką mazię /ostrzegam ,cuchnącą/]wkładaj do śladów jej żerowania

Haniu - ciekawy pomysł.


Ja na nornice kupiłem normix i niby pomagał, ale żerowały jeszcze kilka tygodni. Teraz ich już nie widzę, ale tfu, tfu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 07:51, 15 lip 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
wsypałam trutkę, włożyłam świecę dymna i zakopałam żywołapkę. Coś musi zadziałać.
Chyba, że się utopi, bo po dzisiejszej nocy u mnie znowu woda
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Gardenarium 09:24, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musi pomóc, tyle środków naraz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 09:43, 16 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Modrzew wygląda jakby go przypalił oprysk, wszystkie młode przyrosty są popalone, przynajmniej tak
wyglądają. Ja wychodzę z założenia że chemie daje w ostateczności, sam teraz pryskałem na mszycę
i ogólnie spaliłem wszystko co się dało eh ma się talent... na szczęście nic groźnego. A thuja czasem
żółknie tak po prostu, podlewałaś ją może po wierzchu (po 'liściach') jak było ostre słońce? Czasem jak
się tak zrobi to ma się taki efekt przypalenia. Wszystko w ogródku musi swoje przechorować, na moje
oko każda roślinka u Ciebie z tego wyjdzie Grunt to walczyć, mam nadzieję że wykończysz te nornice
____________________
paweł
Gardenarium 10:11, 16 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogłaś oprysk rozrobić za mocny. Wiem, trudno to rozszyfrować jak podają na ulotce. Ale lepiej słabszy niż a]za mocny. Trzymaj się I nie poddawaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
coli 10:17, 18 lip 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
te trutki predzej wykoncza mnie niz nornice. Niestety ona ma sie wrecz wysmienicie i lata juz po nastepnej rabacie, a raczej pod.
Dzis wsypalam kolejny specyfik w 3 nowe dziury.



Zastanawiam sie czy tego perukowca nie wsadzic kolo hustawki, a na wyspe dac cos innego, bo on na tej wyspie chyba nie pasuje, a jak sie rozrosnie to tym bardziej na srodku nie bedzie dobrze wygladal.




____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Pwl 11:22, 18 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Na wyspach lepiej sadzić niskie krzewy i iglaki zza których da się zobaczyć pozostałą
część ogrodu, z perukowcem dobrze sądzisz, lepiej dać go gdzieś z tyłu gdzie będzie
mógł spokojnie rosnąć
____________________
paweł
Sebek 13:03, 18 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może Karolinko zrobisz tam rabatę z miniaturowymi iglakami?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 13:44, 18 lip 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
cos musi zaslaniac wlazy, ale tak zeby dalo sie odsunac i otworzyc w razie potrzeby.
Iglaczki jak najbardziej bardzo lubie.
tak mysle czy nie wysypac tej wyspy calej zwirem, zamiast kora? Jak myslicie?
podobaja mi sie tez trawy np rozplenica japonska, moze dac ja kolo lewego wlazu, kusza mnie tez bordowe zurawki (zolte na sloncu raczej nie wytrzymaja) i chcialabym jakies drzewko jako taki dominujacy punkt. Myslalam o klonie Carnival, ale nigdzie nie moge go znalezc. Surmia tez jest piekna, ale nie wiem czy kuliste bedzie pasowac, czy lepsze takie "rozczochrane".
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Sebek 14:46, 18 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tych włazów nawet nie muszą zasłaniać rośliny - można na nie wysypać żwir i nie będzie ich widać. Drzewo jest nawet dobrym pomysłem - ale powinno być wysokie - aby nie zasłaniało widoku na dalsze rabaty.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies