Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Joku 10:52, 09 sty 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12086
Obejrzałam twoją wizytówkę (chyba nadal ją uzupełniasz?). Gratuluję udanego ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
coli 11:16, 09 sty 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wieloszka to Carex Ice Cream jeśli dobrze pamiętam (sprawdzę jeszcze nazwę jak wrócę do domu) i to jej pierwsza zima u mnie
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Wieloszka 11:21, 09 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki, Karolinko! Bardzo mi się ta trawka podoba i zbieram o niej wszystkie informacje
Obejrzałam wizytówkę Twojego ogrodu - pięknie już u Ciebie, choć masz taki młody ogród A jak dalsze projektowanie z użyciem "podpowiadaczy" Danusi?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
beamilusia 11:50, 09 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj! Powstaje piękny ogród w ekspresowym tempie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
coli 13:11, 09 sty 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wieloszka napisał(a)
Dzięki, Karolinko! Bardzo mi się ta trawka podoba i zbieram o niej wszystkie informacje
Obejrzałam wizytówkę Twojego ogrodu - pięknie już u Ciebie, choć masz taki młody ogród A jak dalsze projektowanie z użyciem "podpowiadaczy" Danusi?


Chwilowo marnie. Przeniosłam wysiłki do wnętrza Właśnie kończę remontować sypialnię.
Ale na wiosnę na pewno ruszam dalej w ogrodzie.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Wieloszka 12:05, 10 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Karolinko, z góry Cię przepraszam, że zadam Danusi pytanie w Twoim wątku, ale nie wiem, jak mogłabym to zrobić inaczej na podstawie poniższego projektu. Najwyżej potem wykasuję

Gardenarium napisał(a)

A co to są te fioletowe kółka?




Te fioletowe kółka to fioletowe różaneczniki, ale można im przypisać inne rośliny np. trawy, berberysy, hortensje, to co chcesz posadzić, a to jest schemat.

Z lewej w rogu - bordowe drzewo (buk, sliwa wiśniowa) wzdłuż płotu 16 choin potem 24 Smaragdy, ale może być to pomieszane.

Przed choinami 10-11 hortensji plus 3 wielkie miskanty, a przed nimi wspomniane różaneczniki fioletowe - różowe
W prawym rogu zielone drzewo np. wisnia Umbraculifera, mi łorząb, grab Fastigiata.

Uruchom wyobraźnię, poszukaj rośliny i wstawiaj w te kółka.
Te pola niskie fioletowo - żółte to różne żurawki posadzone polam i w dużych ilościach, ale mogą to być pola wrzosów i wrzośców, pachysandry.


Danusiu, jestem na etapie projektowania swojego ogrodu i mam problem z doborem roślin pod kątem ich preferencji "świetlnych". Często na różnych stronach www są bardzo rozbieżne informacje na temat danej roślinki. Ale do czego zmierzam: rośliny które zastosowałaś w tym projekcie, mają różne wymagania co do ilości słońca. Np. większość miskantów lubi słońce, jak je posadzę pomiędzy różanecznikami a żywopłotem, to będą miały głęboki cień, dopóki nie urosną wyżej od różaneczników. Czy to im nie będzie przeszkadzało?
No i kolejne pytanie: żurawki podobno nie lubią za dużo słońca, podobnie hosty a tu są na wysuniętej rabacie - nie będzie ich przypalać? Proponujesz zastąpić je wrzosami i wrzoścami - one akurat na słoneczne miejsca, ale pachysandra już nie. Jak to pogodzić? Heeelp
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anetawi 15:43, 10 sty 2012


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Mnie też się u ciebie podoba. Byłam u Ciebie już kiedyś. Teraz wpadłam zaproszona (zwabiona)wizytówką. Ogród nie do poznania, choć dopiero "roczniak". Pozdrawiam
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
coli 12:57, 11 sty 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wieloszka, czuj się jak u siebie

Danusia kiedyś gdzieś pisała, że hosty wytrzymają nawet na słońcu, pod warunkiem, że będą miały odpowiednio wilgotno (przydatne nawadnianie). Miskanty rosną na ok 2 m, a Danusia zawsze wszystko sadzi duże, więc może tu też tkwi sekret, że RH ich nie zacieniają. A żurawki są też takie co słońce lubią. Citronelle nie daje rady na słońcu, ale Lime Rickey podobno tak.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Wieloszka 13:15, 11 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki Karolinko, tylko coś Danusia zajęta U mnie hosty na słońcu były poprzypalane, ale ja nie mam (jeszcze) nawadniania. A miskanty - nawet jeśli są duże, to w sezonie, a jak je zetniesz wiosną, to zanim wyrosną, właśnie wtedy są w cieniu różaneczników - o to mi chodziło.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 13:24, 11 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieloszka napisał(a)
Dzięki Karolinko, tylko coś Danusia zajęta U mnie hosty na słońcu były poprzypalane, ale ja nie mam (jeszcze) nawadniania. A miskanty - nawet jeśli są duże, to w sezonie, a jak je zetniesz wiosną, to zanim wyrosną, właśnie wtedy są w cieniu różaneczników - o to mi chodziło.

Wieloszko, Danusia mówiła, że miskanty wytrzymują też półcień, zwłaszcza "Variegatus" (i tak jest) a i RH , które ona sadzi (Cumming....) mogą mieć słońce. To nie jest siedlisko typowo cieniste w tym projekcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies