Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Sebek 23:32, 07 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hakuro jeszcze bardziej przytnij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 10:06, 08 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Cześć Karolina! Widzę, że też ruszyłaś na podbój ogrodu z sekatorem w ręku. Ja po sobotnim maratonie przez kilka dni miałam zakwasy . Ale spoko, jeszcze trochę i się przyzwyczaimy.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
coli 14:50, 08 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Szczerze mówiąc to przez zimę tęskniłam za pracami ogrodowymi. Trochę ruchu na powietrzu po całym tygodniu siedzenia w biurze bardzo dobrze robi. Szkoda tylko, że jeszcze cały czas zimno. Dziś rano było u mnie -6. Czytałam u Ciebie, że też już się nie możesz doczekać ocieplenia, żeby walczyć z trawnikiem

Muszę w tym roku zmienić jedną rabatę całkowicie, bo wypadły mi tujki Aurea Nana. Świerk serbski też jest do wykopania Niestety jest już cały brązowy. Zobaczę jeszcze jak będzie wyglądała ziemia w dole po nim, ale obawiam się że to przez nadmiar wody. Jeszcze nie wiem co posadzić w tym rogu. Myślałam o 3 Miskantach, a przed nimi duża Limelight
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 08:39, 12 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Poprawiłam cięcie Hakuro



Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 15:28, 20 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660


____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 08:17, 21 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Tak wyglądają moje żurawki po zimie Ciekawe czy jeszcze coś z nich będzie?





____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
monitka 08:44, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Coli od jakiegoś czasu oglądam Twój ogródek i jestem pełna podziwu dla zmian jakie w nim zaszły w ciągu jednego sezonu. To dla mnie wzór i nadzieja na to że i u mnie kiedyś będzie ładnie. Ciągle tu wracam, inspiruję się a nawet próbuję odgapiać (przyznaję się bez bicia ) Powiedz mi jaką szerokość mają Twoje rabaty przy ogrodzeniu? chodzi mi o odległość od płotu do końca rabaty i o to jak daleko od tui sadziłaś rośliny? Mam problem z rozmieszczeniem roślin, teraz dałam im za mało miejsca a nie chcę za jakiś czas znowu demolować rabat.

Jeśli chodzi o żurawki to nie martw się moje są takie co roku a potem tworzą ładne kępy. Wytnij teraz te suche i zmarznięte liście i czekaj. Na pewno puszczą nowe listki
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
coli 09:01, 21 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Cześć Monitka miło, że do mnie wpadłaś. Nie pamiętam dokładnie szerokości, ale ok 2-2,5 m (mogę zmierzyć jeśli chcesz). Rośliny sadziłam ok 50 cm przed tujami, a jak małe które się nie rozrastają za bardzo to nawet bliżej. Na razie jest strasznie pusto, więcej kory niż roślin ale kiedyś mam nadzieję te proporcje się zmienią.

Zajrzałam właśnie do Ciebie, ale masz pole do popisu. Twoja działka jest chyba znacznie większa od mojej.
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
monitka 09:07, 21 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dzięki za informacje planuję ok 3 metrów to powinno być ok.
Chyba każdy początkujący ma to samo, kora kłuje go w oczy i chciałby szybko piękny efekt
Myślę że tej wiosny jak wszytko wybuja to już będzie u Ciebie inaczej i pełniej na rabatach.

Jakie drzewa posadziłaś? jesteś z nich zadowolona?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
coli 09:25, 21 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Acer platanoides 'Crimson Sentry' - trochę mi chorował na mączniaka, pryskałam zobaczymy jak będzie w tym roku. Ma już spore pąki, więc przeżył zimę

śliwa wiśniowa Prunus cerasifera 'Nigra' - rośnie w takim miejscu przez które chyba spływają wody podziemne. Taką sobie wymyśliłam teorię, nie wiem czy to prawda, ale nie mam tam mokro, a jednak marniała i rosnący w tej samej linii świerk serbski całkowicie mi padł. Zobaczymy czy odbije na wiosnę, mam nadzieję.

Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera' - rosła mi pięknie, jej korona bardzo się przez 1 sezon zagęściła, jestem z niej zadowolona

Salix caprea 'Kilmarnock' (Pendula) - ładnie rośnie, ma piękne bazie. Ona lubi mokro, więc zaprzyjaźniłyśmy się (mam problem z wodą na działce mimo drenów)

Salix integra 'Hakuro-Nishiki' - fajne bezproblemowe drzewka

Ginkgo biloba 'Pendula' - moje ulubione drzewo w ogrodzie. Piękny przez cały sezon, nie było z nim problemów



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies