Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród coli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród coli

Bogdzia 13:25, 11 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Bardzo dużo zrobiłaś w ciagu jednego roku.Pracując w takim tempie szybko będziesz miała piękny ogród. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 21:09, 11 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
coli napisał(a)
Wieloszka, czuj się jak u siebie

Danusia kiedyś gdzieś pisała, że hosty wytrzymają nawet na słońcu, pod warunkiem, że będą miały odpowiednio wilgotno (przydatne nawadnianie). Miskanty rosną na ok 2 m, a Danusia zawsze wszystko sadzi duże, więc może tu też tkwi sekret, że RH ich nie zacieniają. A żurawki są też takie co słońce lubią. Citronelle nie daje rady na słońcu, ale Lime Rickey podobno tak.


Tak bym odpisała

Dobierasz odmiany.

Nigdzie nie jest powiedziane że wszystkie hosty są w cień, czy żurawki. Dobierasz odpowiednie odmiany. Rózaneczniki są też takie do słońca.
Robię ogrody z nawadnianiami wszystko rośnie jak na drożdżach.
Tylko problemem jest sadzenie czegoś co nie lubi cienia.
Nie uda się lawenda w cieniu, ale pachysandra w słońcu tak. tylko musi mieć wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 21:21, 11 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dziękuję Danusiu Ach te nasze problemiki to nic, są ważniejsze rzeczy...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
tuya 08:25, 24 sty 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 2
witam
przesledziłam cały wątek i bardzo gratuluję efektu.

sama jestem na etapie planowania małego ogrodu na działce rekreacyjnej i myślę sobie, że dużo zaczerpnę z tego forum

bardzo podoba mi się huśtawka i jej otoczenie i tu moje pytanie... czy podłoże na którym huśtawka stoi - czyli kamyczki... czy to się sprawdza? bo wygląda bardzo ładnie, świeżo, ale jak się to sprawdza w praktyce? nie rozsypują się po trawniku?

notabene bardzo fajna ta huśtawka, może jakieś namiary gdzie podobną można nabyć?

pozdrawiam
coli 20:55, 25 sty 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
cześć tuya
żwir sprawdza się bardzo dobrze. Krawędzie są otoczone ekobordem, więc nic się nie rozsypuje. Mimo, że starałam sie ułożyć je na równo z trawnikiem to jednak przy koszeniu trzeba uważać, żeby nie wciągnąć kamienia.
Huśtawkę kupiłam przez allegro w okolicach Poznania. Jeśli chcesz to na PW wyśle Ci sprzedawcę i cenę.

Zimowa odsłona:
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
tuya 21:43, 25 sty 2012

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 2
Coli ... dziękuję za odpowiedź ... jeśli nie problem, to bardzo chętnie skorzystam z namiarów na sprzedawcę... bo rozumiem, że wygodna jest
coli 09:10, 01 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wczoraj zrobiłam obchód ogrodu. Dzień jest już coraz dłuższy, więc w końcu jak wracam z pracy to jest jeszcze przez chwilę widno. Widać już wiosnę, nareszcie. Kiełkują cebulowe, wierzba ma już bazie.
Przycięłam Hakuro, zostały mi jeszcze Hortensje i trawy. Czytałam, że Limelight przycina się na 4-5 oczkiem, a jak przyciąć Unique, którą kupiłam w zeszłym roku dość rozrośniętą?

Czy pęcherznice też powinnam przyciąć?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Sebek 20:23, 02 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pęcherznice przytnij - zagęszczą się.

Zależy czy chcesz mieć wielką ta unique - jeśli tak to zostaw wysoko gałęzie - jeśli chcesz niższą to przytnij niżej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 08:49, 05 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Wiosenne cięcie:



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
coli 08:49, 05 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Bazie



Mały pomocnik:

____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies