Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Widowiskowe trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Widowiskowe trawy

akanta 20:56, 24 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Gardenarium napisał(a)
Najlepsze są wg mnie miskanty. Polecam "Morning Light" no i rozplenice (piórkówki).
Jednak rozplenica jest bardziej rozłożysta a miskant strzelisty.

Miskant "Zebrinus"



"Morning Light"



"Variegatus"



Rozplenica jesienią



Danusiu ,czy te miskanty wysadzone w pierwszym roku należy kopczykować lub mocniej okrywać?










____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:31, 24 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Bardzo proszę o potwierdzenie,czy to jest Perłówka orzęsiona,jakie lubi warunki świetlne i glebowe?

____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 19:49, 29 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Udało mi się zidentyfikować -to Melica ciliata !
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gardenarium 08:31, 30 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Akanta- zrób kopczyki, jak najbardziej, a wiecheć zwiąż.

a Sporobolus heterolepis mam pierwszy rok i rośnie nieco w cieniu, więc jakby pod górkę. Nie był taki wysoki i nie kwitł w ogóle. Teraz jest beżowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 12:43, 03 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam pytanie. Większość traw posadziłam u siebie w tym roku. Czy prócz związania w kucyki o obsypania korą powinnam je jakoś okrywać?
Mam piórkówki, miskanty morning light, variegatus, kleine fontaine, trzcinniki, stipę, proso rózgowate.

M. zebrinus przezimował bez okrywania ale w osłoniętym miejscu więc nie okrywam, to samo ze spartyną grzebieniastą i mozgą trzcinowatą (tej nic nie zabije).

dziękuję za rady
____________________
Mój nowy ogródek
Pszczelarnia 13:10, 03 gru 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nic więcej. Powinno wystarczyć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 19:49, 03 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ewo - mam taką nadzieję
____________________
Mój nowy ogródek
akanta 20:35, 10 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Danusiu dziękuję serdecznie za rekomendacje ,upewniłaś mnie we właściwym wyborze a to mi było bardzo potrzebne.Sporobolus posadziłam pod koniec lata na wystawie zach.-pd.ziemia tam stale przesycha ,zobaczę jak się będzie sprawował w przyszłym sezonie.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
gierczusia 21:09, 26 gru 2012


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Chciałabym fachowców zapytać o pielęgnację pennisetum rubrum. Przywiozłam maleństwo z zagranicy ( bardzo ciepłej ) tam była całoroczna i co jakiś czas ścinanana wysokość 10 cm , mimo ,że wyglądała przeslicznie.. I znów rosła jak szalona... U mnie stoi sobie w doniczce, narazie biedniutka... Czytałam ,że u nas nie zimuje w gruncie... Ale czy po tym jak ją przeniosę na zimę do domu to mam ją ciąć, czy dać ją do zimnego , ciemnego garażu... Proszę o pomoc, bo jest naprawdę boska i szkoda by było ją stracić
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
alinak 12:04, 27 gru 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
spróbuj w garażu , ale na razie nie obcinaj . podlewaj oszczędnie raz na tydzień .malutko , bo teraz nie pobiera . ale ja bym sobie darowała na twoim miejscu . nie przezywa u nas , a co roku wykopywać ?????
będzie ciężko . w tym roku parę osób eksperymentuje z ta trawą , więc po zimie będzie coś więcej wiadomo czy przeżyła . wróć do poprzednich stron i zobacz kto ja przechowuje to wymienicie doświadczenia . ja spasowałam po 1 zimie
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies