Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Widowiskowe trawy

Pokaż wątki Pokaż posty

Widowiskowe trawy

Gardenarium 11:09, 28 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem wiosną powinno się przycinać, a teraz zbytnio nie dawać im rosnąć. Zimowe przyrosty są najdelikatniejsze.

Najwyżej wytniesz "wybiórczo" cieniutkim sekatorkiem te stare źdźbła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gierczusia 11:18, 28 gru 2012


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Teraz nie nawożę tylko ciut podlewam , czyli rozumię ,że ok...a na wiosnę ciąć.. a pisząc :stare źdźbła , mialaś na myśli te słabe zimowe , czy raczej te z ubiegłego roku ? ....A korzystająć z okazji ... Czy mogłabym prosić o skierowanie mnie do artykułu o lustrach w ogrodzie... Bo gdzieś tu są..a ja gapa nie potrafię do nich ponownie trafić z góry dziękuję
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Gardenarium 18:01, 28 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobaczymy jak będzie trawka wiosna wyglądała to powiem co ciąć

Korzystaj z wyszukiwarki artykulów, ona pomaga, szukam tak:

wpisuję lustro w wyszukiwarke na stronie głównej i enter i mam to:

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=lustro
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pliszek 18:33, 28 gru 2012

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 3
Witam jestem tu nowy
Otóz chciałem sie zapytac cb Gardenarium co to za trawa ktora jest na stronie 2 te 2 zdjecie ta trawa co tak ładnie kwitnie na brazowo sa 3 snopy tej samej z góry dziekuje

Gardenarium 21:53, 28 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli o tą trawe chodzi to rozplenica, czyli Pennisetum

Najładniejsze są Pennisetum alopecuroides

Pod tym linkiem masz zdjęcia

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gierczusia 22:10, 28 gru 2012


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Urocze są te "snopki "
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Pliszek 09:29, 29 gru 2012

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedz a prosze powiec mi czym je dokarmiasz badz jak pielegnujesz ze sa takie okazałe tyle kwiatostanów i takie gęste i grube te kicie jakas recepta?
Gardenarium 10:32, 29 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Największą wagę trzeba poświęcić wykopaniu dołka i zaprawieniu go czymś, co ma sporo wartości odżywczych, czyli najlepiej kompostem. Ja daję próchnicę odkwaszoną pomieszaną z rodzimą glebą nieco. Zawsze staram się aby rosły na leciutkim wzniesieniu, żeby woda na nie nie spływała z rabaty, bo tego nie lubią. Ten gatunek jest taki mocny.

Ostatnio sadzę też odmianę 'Hammeln' - jest nieco niższa od gatunku Pennisetum alopecuroides


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pliszek 18:15, 29 gru 2012

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 3
dziekuje za te cenne informacje
Gardenarium 18:16, 29 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chcesz dobrać sobie trawy do ogrodu, to poczytaj artykuł jakie polecam, może pomoże Ci to zdecydować się na łatwe i efektowne gatunki

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/285-latwe-ogrodnictwo-jak-rozmnozyc-trawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies