Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Bogdzia 08:00, 04 cze 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gardenarium napisał(a)

Ciekawa jestem, kto emitował ten kawałek o robiniach. Był nagrywany w 2013 roku



Chyba jeszcze wcześniej bo jak byłam u Ciebie w 2012r to juz były wiśnie a nie robinie. Myślałam ze z krzesła spadne jak zobaczyłam że taki stary kawałek wyciągneli , brak róz i innych roślin które juz w 2012 były na przedpłociu.Moim zdaniem paskudna niespodzianka .Nowy ogród -bajka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 13:31, 04 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogdzia, nie... ten kawałek to nie z mojego ogrodu był. Z ogrodu klienta, gdzie chciałam pokazać, żeby m.in. nie sadzić robinii.

A ogrodu - odcinka nie było, bo właściciele rozmyślili się co do pokazywania. Więc nagrania poszły na marne. A to na ulicy widocznie mogli pokazać bez pozwolenia. Bo ulicę można pokazywać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bogdzia 13:58, 04 cze 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gardenarium napisał(a)
Bogdzia, nie... ten kawałek to nie z mojego ogrodu był. Z ogrodu klienta, gdzie chciałam pokazać, żeby m.in. nie sadzić robinii.

A ogrodu - odcinka nie było, bo właściciele rozmyślili się co do pokazywania. Więc nagrania poszły na marne. A to na ulicy widocznie mogli pokazać bez pozwolenia. Bo ulicę można pokazywać.


No tak z ulicy to pewnie mogą a ja myślałam że to Twoj mur .Własciwie to podpisuje sie ze moga wykorzystac materiał kiedy chcą i gdzie chcą i potem juz nic człowiek nie ma do powiedzenia ale jak stare nagranie pokazują to jednak powinni spytac bo moze juz ktos nie chce by to pokazywali. No cóz nie ma o co kopii kruszyc, teraz masz nowe wyzwania i to sie liczy.Mam nadzieje ze nas kiedys zaprosisz choc na minutkę do tego nowego raju
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
rozajerycha 16:06, 04 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Pozdrawiam Panią tych zielonych i kwitnących salonów.
Jak zawsze pełna podziwu dla profesjii i wyczucia estetyki.
Wiem kiedy zajrzeć by zaspokoić zmysły.
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
Gardenarium 09:14, 06 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek, jak miło widzieć po latach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 09:44, 06 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mi się marzy taki ogród przed ogrodzeniem. I najchętniej już bym coś wsadziła ale mąż skutecznie mnie trzyma na smyczy bo przecież o asfalt wciąż walczymy bo nie ma.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dorota82 18:50, 06 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 36
Ponieważ jestem tutaj od niedawna chciałam się przywitać i pogratulować cudownego ogrodu. Ja dopiero stawiam pierwsze kroki w ogrodzie i staram się czytać i uczyć jak najwięcej. Widzę że tworzysz nie tylko piękne ogrody ale i to miejsce w którym przyjazna atmosfera pozwala spędzić tak przyjemnie czas. Będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz do mnie. Pozdrawiam serdecznie, sąsiadka
____________________
Dorota Marzenia się spełniają!
Hortensja 16:25, 07 cze 2018


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Dawno nie wchodziłam na forum. Mierząc swoją miarką pomyślałam, że skoro ja nie mam w tym roku weny twórczej to pewnie nikt nie ma....
Dobrze, że się myliłam!
Danuś kiedy zobaczyłam Twój duży ogród, aż musiałam usiąść i otworzyć okno.
Boże, jaki on piękny!!
Ogrodnictwo w Twoim wykonaniu to jedna z niewielu rzeczy która potrafi mnie zachwycić, zapiera dech w piersiach i daje motywację do działania
Dziękuję i czekam na więcej zdjęć!

Korzystając z okazji oświadczam uroczyście, że będę nie będę tracić więcej czasu i pieniędzy nie słuchając rad Danusi!!
Po dwóch latach wytargałam wreszcie szmatę spod tui bo większość z nich uschła. Czytałam wątek o szmatławcach w ogrodzie ale chciałam być sprytniejsza... Obrzeża oddzielające rabatę od trawnika to też słaby pomysł, chyba że ktoś lubi wycinać ręcznie nożycami klęcząc na trawniku to polecam... A Danusia mówiła - najpraktyczniejsze kanciki!!
Nie będę eksperymentować. Co Danusia radzi -IDĘ JAK W DYM I tak mam mało czasu na pracę w ogrodzie. Szkoda go na chybione pomysły
Pozdrawiam serdecznie!


____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
paulaa 21:53, 08 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Gardenarium napisał(a)
Jemy już cukinie, buraczki, marchewkę, cebulkę, a sałat to nie przejemy chyba, sąsiedztwo jest dobrze zaopatrzone w zielone'



Wyrwałam już szpinak bo zakwitł.

Witam Pani Danusiu ogród i warzywa przepiękne. Moje cukinie dopiero 5cm ale chciałam spytać, bo napisała Pani, że szpinak wyrwała bo zakwitł. Tak trzeba? Jestem początkująca a mój też właśnie zakwitł.. Mam wyrwać tak? A jak pietruszka albo kolendra kwitnie to też już się nie nadaje?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Gardenarium 07:18, 09 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, wyrwać bo jest już niesmaczny. Szpinak siejemy wcześnie, siany latem, gdy gorąco - od razu kwitnie.

Teraz posiejesz końcem lipca, będzie na późniejszy zbiór, także można siać we wrześniu.

Kolendra się nadaje, bo nasionka też się używa a listki nie tracą na smaku, pietruszkę - listki też można używać do potraw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies