Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lawendowy zawrót głowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawendowy zawrót głowy

malgorzata_s... 18:44, 31 sie 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Czytam że bruki bedom No i potem do wiosny sadzenie Może zima znowu będzie łagodna Kasia z Krakowa w styczniu kopała i przesadzała , ja w lutymFotki śliczne Piesy superowe
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
lojalna_ 19:33, 31 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Czytam że bruki bedom No i potem do wiosny sadzenie Może zima znowu będzie łagodna Kasia z Krakowa w styczniu kopała i przesadzała , ja w lutymFotki śliczne Piesy superowe


U mnie to tak leci za tydzien za tydzien licze wiec na to ze zima łagodna bedzie
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
katiaxx 20:25, 31 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Cześć Jolu, wpadłam, poczytałam i powiem tak :
dom przepiękny, ciepły ale i nowoczesny, masz dużo bieli co b. lubię, piesa bym zjadała , Lawenda może i potargana ale kwitnie , ja zgodnie z Danusiowym kalendarzem swoją ścięłam po całości ze 3 cm i to był błąd bo ścięłam jak leci i nowe pędy, oszczędziłam dwa krzaczki bo na nich nowe pędy już prawie miały pąki - i teraz tylko te dwa kwitną, reszta się na mnie wypięła. Ani nie rośnie, ani nie schnie ale ani myśli kwitnąć
Mam nauczkę - w przyszłym roku jak lawenda przekwitnie - obetnę tylko łodygi z przekwitniętymi kwiatami.
Twoja działka ma ogromny potencjał, i przy takim domu ogród będzie się pięknie prezentował.
Z hortensji najbardziej lubię L u Ciebie są piękne.
Zaznaczę Twój wątek i będę zaglądać
Pokaż kilka inspiracji z pinte lub a ogrodwiska, co ci się podoba , co byś chciała zrealizować.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lojalna_ 20:31, 31 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
katiaxx napisał(a)
Cześć Jolu, wpadłam, poczytałam i powiem tak :
dom przepiękny, ciepły ale i nowoczesny, masz dużo bieli co b. lubię, piesa bym zjadała , Lawenda może i potargana ale kwitnie , ja zgodnie z Danusiowym kalendarzem swoją ścięłam po całości ze 3 cm i to był błąd bo ścięłam jak leci i nowe pędy, oszczędziłam dwa krzaczki bo na nich nowe pędy już prawie miały pąki - i teraz tylko te dwa kwitną, reszta się na mnie wypięła. Ani nie rośnie, ani nie schnie ale ani myśli kwitnąć
Mam nauczkę - w przyszłym roku jak lawenda przekwitnie - obetnę tylko łodygi z przekwitniętymi kwiatami.
Twoja działka ma ogromny potencjał, i przy takim domu ogród będzie się pięknie prezentował.
Z hortensji najbardziej lubię L u Ciebie są piękne.
Zaznaczę Twój wątek i będę zaglądać
Pokaż kilka inspiracji z pinte lub a ogrodwiska, co ci się podoba , co byś chciała zrealizować.


Co do inspiracji z pinta to zabawne bo w wiekszosci odwiedzamy te same strony hihi dzisiaj Ewka mi wskazała Twój watek patrze a tam to samo co u mnie zaznaczone
Moja działeczka jest bardzo malutka wiec główna zasada iluzja przestrzeni ))))


Dziekuje za odwiedziny a lawende potargały piesy a om sie wybacza
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
katiaxx 20:36, 31 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
zaczniesz od wiosny ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lojalna_ 20:39, 31 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Teraz czekam na brukarzy maja byc 15 wrzesnia ale zawsze trzeba sie liczyc z poslizgiem niestety i chce zaczac ogród jak pogoda pozwoli. A płot z przodu na wiosne jak fundusze beda
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
katiaxx 20:41, 31 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
u mnie brukarze też będą ok 15.09 , ale robię tylko taras i schody wejściowe.
Czy masz listę roślin, chętnie bym coś zgapiła
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lojalna_ 20:43, 31 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kochana tak tylko z pierwszego planu bo obawiam sie wiecej nie nasadze bo zagrace a na wiosne nie bedzie co wcisnac

Narazie fest banalnie
Na wprost ogrodu czyli na płot sasiadujacy z sasiadem ;

Tuje szmaragd ale nie po całosci moze z 8 bedzie potrzebnych
Trzy graby przed tujami
Trawy miskanty
Oczywiscie bukszpany kule kule kule róznego rozmiary
Dokupic hortensje L
Jeden swierk srebrzysty
Kawałek chce w kształcie litery L zywopłot z grabow
Troche zywopłotu z cisów a na jego tle sporo lawendy ( to juz inna sciana ogrodu)
Jeszcze klon karłowaty z boczku na zwirku i chciałabym trzy wierzby H
Podwyzszone donice zwirek

To na dzien dobry lista banalna ułozenie wazniejsze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
katiaxx 20:45, 31 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
lojalna_ napisał(a)
Kochana tak tylko z pierwszego planu bo obawiam sie wiecej nie nasadze bo zagrace a na wiosne nie bedzie co wcisnac


pierwszy plan - masz na myśli przedogródek ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lojalna_ 21:03, 31 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
katiaxx napisał(a)
u mnie brukarze też będą ok 15.09 , ale robię tylko taras i schody wejściowe.
Czy masz listę roślin, chętnie bym coś zgapiła


Dla mnie temat brukarzy podnosi mi cisnienie ale zaciskam zęby i czekam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies