Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Anusia 21:58, 18 wrz 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa tysiączek poleciał. Gratki oczywiście. Vanilka pięknie się przebarwiła. Phantom fantastyczny został wpisany na listę wiosennych zakupów.

Ja mogę potwierdzić, że u Ciebie ogród przeszedł metamorfozę w rok. Jest piękny!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 15:57, 19 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Anusia napisał(a)
Ewa tysiączek poleciał. Gratki oczywiście. Vanilka pięknie się przebarwiła. Phantom fantastyczny został wpisany na listę wiosennych zakupów.

Ja mogę potwierdzić, że u Ciebie ogród przeszedł metamorfozę w rok. Jest piękny!


Dziękuję Aniu

Tu kolejna moja hortensja - Tardiva



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 20:32, 19 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewuniu dziś posadziłam w grunt hortkę Bavaria (którą nazwałam maliny ze śmietaną, pamiętasz?) Ślicznie się ukorzeniła . Na pozostałe jeszcze czekam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
anabuko1 20:51, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Aniu

Tu kolejna moja hortensja - Tardiva




Z tydzień temu kupiłam małą sadzonkę właśnie Tardivy.
Możesz coś więcej o niej napisać.
Pliss,,,
Jak szybko przyrasta ??
to prawda,że ma wiotkie łodyżki ??
Kwiatostany, ma chyba duże, sadząc po twojej .
Swoją chciałam prowadzić na pniu.Oczywiście,wiem,że to dłużej.Ale ,żadnej takiej nie mam jeszcze.To tez taką się chce mieć.
Cudna ta Twoja juz jest. A ile ma już latek ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:54, 19 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Katkak napisał(a)
Ewuniu dziś posadziłam w grunt hortkę Bavaria (którą nazwałam maliny ze śmietaną, pamiętasz?) Ślicznie się ukorzeniła . Na pozostałe jeszcze czekam .

Kasiu, może będziesz miała więcej szczęścia.Ja w ubiegłym roku kupiłam małą Barbarię i po tej zimie juz jej nie było.Nie bawię się już w ogrodówki.
Mam jeszcze dwie,I w tym roku żadna nie zakwitła
Bukietówki są wytrzymalsze jak na moje zimy.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Katkak 20:57, 19 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
anabuko1 napisał(a)

Kasiu, może będziesz miała więcej szczęścia.Ja w ubiegłym roku kupiłam małą Barbarię i po tej zimie juz jej nie było.Nie bawię się już w ogrodówki.
Mam jeszcze dwie,I w tym roku żadna nie zakwitła
Bukietówki są wytrzymalsze jak na moje zimy.

Aniu ja mam ogród dobrze osłonięty o mogę sobie na ogrodówki pozwolić. Mam ich ok. 25 i niejedna wyhodowana z patyka .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ewa777 10:08, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Katkak napisał(a)
Ewuniu dziś posadziłam w grunt hortkę Bavaria (którą nazwałam maliny ze śmietaną, pamiętasz?) Ślicznie się ukorzeniła . Na pozostałe jeszcze czekam .


To bardzo się cieszę. Od Ciebie wszystkie niebieskie też żyją i wypuściły nowe listki. Boję się jednak wsadzić je do gruntu na zimę. Chyba przetrzymam je w donicach. Co myślisz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:15, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
anabuko1 napisał(a)

Z tydzień temu kupiłam małą sadzonkę właśnie Tardivy.
Możesz coś więcej o niej napisać.
Pliss,,,
Jak szybko przyrasta ??
to prawda,że ma wiotkie łodyżki ??
Kwiatostany, ma chyba duże, sadząc po twojej .
Swoją chciałam prowadzić na pniu.Oczywiście,wiem,że to dłużej.Ale ,żadnej takiej nie mam jeszcze.To tez taką się chce mieć.
Cudna ta Twoja juz jest. A ile ma już latek ??


Po pierwsze, nie jestem pewna czy to na pewno Tardiva. Tak się domyślamy z Ciocią Gosią Mam ją 10 lat i nie umiałam jej zupełnie ciąć. Nauczyła się tego dopiero na Ogrodowisku. Po tym jak ją cięłam lub nawet nie cięłam miała drobne kwiaty, ale bardzo dużo. Tej wiosny zrobiłam jej cięcie odmładzające i ma kwiaty olbrzymie. Gałązki miała zawsze sztywne i nigdy nie musiałam jej podpierać. Więc na prowadzenie w formie piennej jak najbardziej się nadaje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:53, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Kłosowiec od Kasi Katkak

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 12:24, 20 wrz 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewa777 napisał(a)


To bardzo się cieszę. Od Ciebie wszystkie niebieskie też żyją i wypuściły nowe listki. Boję się jednak wsadzić je do gruntu na zimę. Chyba przetrzymam je w donicach. Co myślisz?

Ja bym wolała dac je w grunt
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies