Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 18:08, 16 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
GorAna napisał(a)
Ewciu, ciemiernik cudny, ale rzeczka krokusowa przepiękna
Pozdrawiam


Mi też się podoba Szkoda tylko, że nie mogę jej przedłużyć. Już sprawdzałam. dalej jest mniej miejsca między kostką a berberysami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:22, 16 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Iwk4 napisał(a)

Ewa, przycinasz już róże? One u mnie w podobnym stadium albo bardziej zaawansowanym. Niektóre nie zrzuciły wcale liści. Uporządkowałam trzy rabaty, i tam gdzie róże, poobcinałam przymarznięte gałązki. Podwiązałam pnącą ND.
Masz śliczne krokusy. Ja jeszcze nie kupowałam, w zeszłym roku kwitły tylko dwa tygodnie, więc pomyślałam, że szkoda z nimi zachodu, ale jak widzę łany krokusów na zdjęciach, to też bym chciała


Nie Iwonko, nie cięłam jeszcze róż. Czekam z cięciem na kwitnące forsycje. To co widać na zdjęciu, to jest cięcie jesienne. Tnę przed zimą najdłuższe badyle.

U mnie też niektóre róże nadal mają liście. Zwłaszcza róże pnące.

Długość kwitnienia krokusów zależy od pogody. I chyba od rodzaju. Te botaniczne kwitną dość długo. Już dwa tygodnie w tym roku stoją i nie wyglądają, zeby miały już dosyć.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:49, 19 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Dziś była u nas piękna pogoda - słonecznie i ciepło Rozpoczęłam prace w ogrodzie. Udało mi się zrobić porządek na 1/3 części ogrodu. Ale już wygląda ładniej. Jeszcze ze 2 dni i będzie pięknie Zakwitły u mnie krokusy, więc zaczęłam ciąć hortensje bukietowe. Na razie udało mi się przyciąć 11, czeka mnie jeszcze 22 Do końca tygodnia powinnam się wyrobić. Chyba, że będzie padać.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 16:57, 19 mar 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Ewa777 napisał(a)
Dziś była u nas piękna pogoda - słonecznie i ciepło Rozpoczęłam prace w ogrodzie. Udało mi się zrobić porządek na 1/3 części ogrodu. Ale już wygląda ładniej. Jeszcze ze 2 dni i będzie pięknie Zakwitły u mnie krokusy, więc zaczęłam ciąć hortensje bukietowe. Na razie udało mi się przyciąć 11, czeka mnie jeszcze 22 Do końca tygodnia powinnam się wyrobić. Chyba, że będzie padać.


U Ciebie było ciepło? U mnie lodowaty wiatr, całe szczęście że słoneczko świeciło, też godzinkę podziałałam, ale uciekałam bo zmarzłam
Zaczęłam ciąć suche kwiatostany ogrodówek, Ty też już je tniesz?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 17:06, 19 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
mirkaka napisał(a)


U Ciebie było ciepło? U mnie lodowaty wiatr, całe szczęście że słoneczko świeciło, też godzinkę podziałałam, ale uciekałam bo zmarzłam
Zaczęłam ciąć suche kwiatostany ogrodówek, Ty też już je tniesz?


Dziwne, bo u mnie nie wiało. Było bardzo przyjemnie, słonecznie.
Robię porządki po kolei rabata po rabacie. Natknęłam się dziś na 3 hortensje ogrodowe i im wycięłam suche kwiatki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anusia 20:12, 19 mar 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U nas chwilami do południa było nawet lodowato. Około godziny 13.30 ociepliło się, więc wyszłam na 1.5 godziny podziałać. Ciacham tez jak leci. Wczoraj wycięłam z grubsza, cztery ciężkie wory a zaznaczę, że w pierwszym oporządzeniu wywiozłam cztery taczki. Ja nie wiem skąd się tyle wzięło.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Agatek 07:09, 20 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Ewuniu pewnie spałaś jak dziecko po takiej dawce ruchu w ogrodzie
W warszawie wcale przyjemnie nie było
Może i mi uda się w weekend popracować troszkę
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Ewa777 22:15, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Anusia napisał(a)
U nas chwilami do południa było nawet lodowato. Około godziny 13.30 ociepliło się, więc wyszłam na 1.5 godziny podziałać. Ciacham tez jak leci. Wczoraj wycięłam z grubsza, cztery ciężkie wory a zaznaczę, że w pierwszym oporządzeniu wywiozłam cztery taczki. Ja nie wiem skąd się tyle wzięło.


U mnie też dużo suchych odpadów. Na razie mam 3 wielkie worki zapełnione.
Dziś była u mnie ładna, słoneczna pogoda, ale miałam tylko godzinę na pracę w ogrodzie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:16, 20 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Agatek napisał(a)
Ewuniu pewnie spałaś jak dziecko po takiej dawce ruchu w ogrodzie
W warszawie wcale przyjemnie nie było
Może i mi uda się w weekend popracować troszkę


Masz rację. Dobrze się śpi po takiej dawce ruchu i tlenu Weekendy mam teraz dość zajęte, więc tylko w tygodniu łapię chwile dopóki jest jasno i przyjemnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:10, 21 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Zakwitł mi taki śliczny przebiśnieg



i przylaszczka



moja druga rzeczka krokusów

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies