Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Anda 08:14, 14 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Cudowny kolor tego ciemiernika, taki metaliczny.

Agatek, a dlaczego się boisz ciemierników?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zawitka 08:40, 14 mar 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
No właśnie dlaczego .One są śliczne .Ewcia ten nowy ma śliczny kolor taki ciemny .te iryski niskie to są cebule??????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gocha 10:02, 14 mar 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ewa piękny ten nowy ciemiernik. Fakt że te ciemne są mniej widoczne w ogrodzie ale przecież my wiemy gdzie je sadzimy więc sobie możemy na nie popatrzeć. Ja się skusiłam na kolejne dwa wczoraj. I wstawiłam fotki z mojego sklepu ogrodniczego wiejskiego z nowymi ciemiernikami.Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Ewa777 12:44, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
mirkaka napisał(a)
Piękny, ja już nie kupuję, będę czekać na siewki własne
Młode przebiśniegi to cieniutkie szczypiorki, może nie wyplewisz, poza tym one dopiero na wiosnę wyjdą, a zanim będziesz plewić to zanikną więc szansa jest


Też myślałam, że już nie kupuję Nawet nie wiem, gdzie go posadzę Ale tak ma mnie patrzył, że nie mogłam się oprzeć

Z przebiśniegami mnie pocieszyłaś Chociaż mam kilka sztuk przy kompostowniku i nie wiem jak się tam znalazły. Na pewno ich tam nie sadziłam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:47, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Joku napisał(a)
Piękny kompaktowy ciemiernik. Wczoraj widziałam w LM strasznie długie i cienkie okazy, w doniczce 1 - 2 badyle. W grupie wyglądały jako tako, ale w mniejszej grupie lub pojedynczo żałośnie. W którym ogrodniczym byłaś?


W porównaniu w tymi, co kupiłam w ubiegłym roku - ten jest wypasiony, gęsty i zwarty. Kupiłam w Nowych Ogrodach. Najbliżej mnie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:56, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Agatek napisał(a)
Ciemiernik śliczny ale ja się ich strasznie boję w grodzie


Chodzi Ci o to, że ciemierniki są trujące. Ich sok może powodować alergie na dłoniach. Z wieloma roślinami trzeba uważać w ogrodzie.
U siebie nie zauważyłam jeszcze żadnych objawów alergennych, a mam 15 ciemierników w ogrodzie. Kwiatów dotykam bez rękawiczek, najczęściej przy robieniu zdjęć. Potem oczywiście ręce myję.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:58, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Anda napisał(a)
Cudowny kolor tego ciemiernika, taki metaliczny.

Agatek, a dlaczego się boisz ciemierników?


Właśnie ten kolor mnie zauroczył Myślałam, że takiego nie mam.
Po południu przyjrzałam zdjęcia z ubiegłego roku i przekonałam się, że identyczny kolor kupiłam rok temu
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:01, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
zawitka napisał(a)
No właśnie dlaczego .One są śliczne .Ewcia ten nowy ma śliczny kolor taki ciemny .te iryski niskie to są cebule??????


Ja nie mogę oprzeć się ciemiernikom i nawet jak już nie mam miejsca, to pewnie nadal będę je kupować. A to wszystko przez to, że moje są do tej pory w pąkach, a te w sklepach kuszą kwiatem. Na kwitnienie siewek trzeba bardzo długo czekać.

Iryski są z cebulek. Kupuje się je jesienią. Były w Biedronkach i chyba w Lidlu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:03, 14 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Gocha napisał(a)
Ewa piękny ten nowy ciemiernik. Fakt że te ciemne są mniej widoczne w ogrodzie ale przecież my wiemy gdzie je sadzimy więc sobie możemy na nie popatrzeć. Ja się skusiłam na kolejne dwa wczoraj. I wstawiłam fotki z mojego sklepu ogrodniczego wiejskiego z nowymi ciemiernikami.Buziaki


Gosia, nie kuś
Zastanawiam się, czy nie posadzić go do donicy na tarasie. Będę mogła podziwiać go siedząc przy stole
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agatek 15:43, 14 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Anda napisał(a)
Cudowny kolor tego ciemiernika, taki metaliczny.

Agatek, a dlaczego się boisz ciemierników?

Ewuś tak jak naisałą Ewa
one są trujące i boję się żeby dziecko nie zjadło
chociaż na szczęście nie ma takich zapędów
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies