Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 21:38, 02 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430




____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 21:45, 02 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa, ambrowiec ci się co roku przebarwia? Na jaki kolor? Bo mojemu listki zaczynają ciemnieć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 21:56, 02 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Zdjęcia porównawcze dla Agatki
Ambrowce kupiłam w kwietniu 2016. Wysokość pnia 150cm. Wyglądały tak:



W sierpniu 2016



w lipcu 2017



w sierpniu 2018

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:02, 02 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nowa12 napisał(a)
Ewa, ambrowiec ci się co roku przebarwia? Na jaki kolor? Bo mojemu listki zaczynają ciemnieć.


Przebarwia się co roku, ale dopiero w listopadzie. Listki ma różnokolorowe. Większość żółtych, ale ciemne też są Wrzucam zdjęcia z listopada 2018.





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 07:19, 03 paź 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Cześć Ewa, poszukuję kandydata na dwa drzewa przy tarasie i też się zastanawiam nad ambrowcami, ale u Ciebie na pewno więcej zacisza mają... U mnie dom osłoniłby je tylko z jednej strony, a to pewnie dla nich za mało. Bo chyba bardziej szkodzą im wiatry niż mróz. A na Twoich zdjęciach zachwycają
Jeśli chodzi o tworzenie kompozycji jesiennych, to ja dużo muszę się jeszcze nauczyć … W tym roku np. kupiłam wiśnie Kanzan, a za nimi w tle mam lilaki Miss Kim i kaliny. Krzewy przebarwiają się na bordowo-brązowo, a Kanzan na żółto. Myślałam, że fajny kontrast będzie, tylko w tym momencie kaliny się jeszcze nie przebarwiły (chyba potrzebują do tego przymrozków), a Kanzan przebarwiła się we wrześniu i jest już prawie goła , więc efekt kolorystyczny rozminął się w czasie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
malgorzata_s... 10:37, 03 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ewcia zimno u Was? Ogród cudny i jeszcze jesieni nie za bardzo widać. U mnie wszystko żółknie i czerwienieje w oczach bo po 2, 3 stopnie nocą
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
anabuko1 10:42, 03 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ewa777 napisał(a)





Ewo, masz przepięknie. A ta niska trawa na pierwszym zdjęciu, to ??
ambrowiec pięknie już się przebarwia.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 12:51, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Cześć Ewa, poszukuję kandydata na dwa drzewa przy tarasie i też się zastanawiam nad ambrowcami, ale u Ciebie na pewno więcej zacisza mają... U mnie dom osłoniłby je tylko z jednej strony, a to pewnie dla nich za mało. Bo chyba bardziej szkodzą im wiatry niż mróz. A na Twoich zdjęciach zachwycają
Jeśli chodzi o tworzenie kompozycji jesiennych, to ja dużo muszę się jeszcze nauczyć … W tym roku np. kupiłam wiśnie Kanzan, a za nimi w tle mam lilaki Miss Kim i kaliny. Krzewy przebarwiają się na bordowo-brązowo, a Kanzan na żółto. Myślałam, że fajny kontrast będzie, tylko w tym momencie kaliny się jeszcze nie przebarwiły (chyba potrzebują do tego przymrozków), a Kanzan przebarwiła się we wrześniu i jest już prawie goła , więc efekt kolorystyczny rozminął się w czasie


Kasiu, u mnie te ambrowce niby osłonięte są z dwóch stron (z jednej ściana domu, z drugiej żywopłot z tuj sąsiada), ale w tym miejscu jest jakby korytarz i tam wiecznie wieje. Ambrowce dobrze sobie tu radzą mimo tego przeciągu. Też bardzo się bałam, że to może im przeszkadzać. Być może w innym miejscu szybciej by rosły. Ja jednak jestem z nich bardzo zadowolona i uważam, że nie ma się czego bać sadząc je w naszych warunkach (Pomorze).

Kompozycji jesiennych nie tworzę. Lubię jak coś się ładnie przebarwia, ale nie przykładam do tego dużej wagi. Pewnie to błąd, ale u mnie tak szybko robi się zimno, że nie zdążę pocieszyć się kolorowa jesienią.
Tobie życzę powodzenia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:59, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ewcia zimno u Was? Ogród cudny i jeszcze jesieni nie za bardzo widać. U mnie wszystko żółknie i czerwienieje w oczach bo po 2, 3 stopnie nocą


Gosiu, u nas zimno zaczęło się 2 września i tak już zostało bez zmian. Od 2 miesięcy chodzimy już w kurtkach. Ale o dziwo rośliny nie żółkną. Może dlatego, że często też pada deszcz i są dobrze nawodnione.
Jesieni nie widać w barwach ogrodu, ale nie ma jak się nim cieszyć, bo zimno.
Czasami w weekend słoneczny jeszcze da się wyjść.
Mam 2 kg cebulek tulipanów. Czekam na ciepły dzień, żeby je posadzić. A boję się też nornicy, która grasuje w ogrodzie, żeby mi ich nie wyjadła.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:01, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anabuko1 napisał(a)

Ewo, masz przepięknie. A ta niska trawa na pierwszym zdjęciu, to ??
ambrowiec pięknie już się przebarwia.


Ambrowce jeszcze są zieloniutkie. U mnie przebarwiają się dopiero w listopadzie. Te zdjęcia są z poprzednich lat.

Trawa na pierwszym zdjęciu to Ice Dance. Pięknie rośnie, szybko się rozrasta i nie mam z nią najmniejszego problemu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies