Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Anda 13:56, 03 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Ewuś, u Ciebie jak zwykle zachwycają mnie hortensje. Pięknie wygląda również alejka ambrowcowa. Slicznie masz Jesieni rzeczywiście jeszcze nie widać za bardzo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 14:21, 03 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Zdjęcia porównawcze dla Agatki
Ambrowce kupiłam w kwietniu 2016. Wysokość pnia 150cm. Wyglądały tak:



W sierpniu 2016



w lipcu 2017



w sierpniu 2018



Ty jesteś Ewa zawsze niezawodna. Mowię i mam . O to mi chodziło. Po pierwsze widać, że fajnie się zageszcza i kulkuje a po drugie kolorki pooglądałam. Ja mam wysokość chyba taką samą jak ty tylko koronę mniejszą ale u Ciebie już po 1 roku fajnie przybrały na masie.
Pozostaje tylko pytanie jak u mnie przetrwa zimę. Moje tujki jeszcze niskie to go nie osłonią.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dominika11 14:27, 03 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nowa12 napisał(a)
Pozostaje tylko pytanie jak u mnie przetrwa zimę. Moje tujki jeszcze niskie to go nie osłonią.
u mnie ten sam problem
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 14:28, 03 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ewa777 napisał(a)
Zdjęcia porównawcze dla Agatki
Ambrowce kupiłam w kwietniu 2016. Wysokość pnia 150cm. Wyglądały tak:



W sierpniu 2016



w lipcu 2017



w sierpniu 2018

Ewcia a one są szczepione czy nie??? chyba tak ???

a jaka to odmiana ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Ewa777 17:40, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Anda napisał(a)
Ewuś, u Ciebie jak zwykle zachwycają mnie hortensje. Pięknie wygląda również alejka ambrowcowa. Slicznie masz Jesieni rzeczywiście jeszcze nie widać za bardzo.


Dziękuję Ewuniu Mi też podoba się mój ogród o tej porze roku. Nawet patrząc na bylinową nie marudzę. Ta pora sprawia, że rośliny się "uspokoiły", już tak nie gonią jedna przed drugą, która szybciej zakwitnie, a zaraz potem która szybciej przekwitnie Teraz nabierają koloru.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 17:52, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Nowa12 napisał(a)


Ty jesteś Ewa zawsze niezawodna. Mowię i mam . O to mi chodziło. Po pierwsze widać, że fajnie się zageszcza i kulkuje a po drugie kolorki pooglądałam. Ja mam wysokość chyba taką samą jak ty tylko koronę mniejszą ale u Ciebie już po 1 roku fajnie przybrały na masie.
Pozostaje tylko pytanie jak u mnie przetrwa zimę. Moje tujki jeszcze niskie to go nie osłonią.


Pierwszy rok drżałam o moje ambrowce. Martwiłam się, jak/czy przeżyją zimę. Więc nie dziwię się, że Ty się martwisz.
Nie wiem, czy u mnie te tuje sąsiada pomogły. U mnie wiatr najczęściej wieje wzdłuż tej ścieżki, więc ambrowcom się obrywa.
Jak na razie dobrze przeżyły wszystkie zimy. Nigdy ich nie okrywałam.
Mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:21, 03 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dominika11 napisał(a)
Ewcia a one są szczepione czy nie??? chyba tak ???

a jaka to odmiana ???


Tak to są szczepione ambrowce Gumball.
Tak jak pisałam Agatce, Ty też się nie martw. Powinny sobie poradzić i przetrwać zimę.



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 18:42, 03 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Ewuś, Ty u mnie ja u Ciebie oglądałam ambrowce, ale nic nie napisałam, gdyż pierogi wołały mnie do kuchni... Zawsze podziwiam też u Ciebie te begonie rosnące jako obwódki rabat...Ja też jestem niezmiernie zaprzyjaźniona z tymi begoniami, ale doniczkowo...przetestowane, że sprawdzają się rewelacyjnie...u mnie przeciąg grasuje, zresztą wiesz jakie mamy wiatry znad morza, prawda? Ciężko się z tymi wiatrami zaprzyjaźnić, a żyć trzeba... Twój ogród - szczyt elegancji...!
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Dorota123 18:54, 03 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
You&Me Together



Piękny i rozrośnięty masz ogródek, a pamiętam jak zakładałaś niedawno rabaty. Hortensje masz przeróżne i bardzo ładnie wtapiają się w rabaty, a to połączenie bardzo mi się spodobało.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Monia81 20:59, 05 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Ewuś dziękuję za fotki ambrowców, piękne ci one ja się też zdecydowałam na nie, tylko na wersję kolumnową, więc na wiosnę będę sadzić buziaczki wielkie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies