Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 07:57, 06 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Palik już przygotowany, ale wczoraj już nie zdążyłam. Sprawdzałam i można byłoby powiązać jeden przewodnik w dół bez problemu. Nie wiem co lepsze cięcie czy podwiązanie?
Waldku czeka nas jeszcze ogrom pracy, ale miło, że widzisz potencjał w tym miejscu. Wiem że na razie nie ma się czym chwalić, ale dla mnie bardzo budujące było oglądanie ogrodów tworzonych od zera, i chce też pokazać że można stworzyć coś z niczego
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
waldek727 12:50, 06 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
07_Rene napisała:
Sprawdzałam i można byłoby powiązać jeden przewodnik w dół bez problemu. Nie wiem co lepsze cięcie czy powiązanie?

Renato.
Jeżeli słabszy przewodnik jest jeszcze na tyle elastyczny, że można go dogiąć do pozostałych gałęzi, to ja bym tak zrobił. Gęsty dół inversy w późniejszych latach będzie tworzył na ziemi zielony tren i na ewentualną korektę gałęzi zawsze będziesz miała czas.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
07_Rene 21:03, 06 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Na razie podwiązałam gałąź i wygląda nawet ok. Ostatecznie zdecyduje jak juź wsadzę na miejsce docelowe. Zawsze jest czas na cięcie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
20:16, 07 wrz 2014
Będę obserwować Twoje poczynania Renatko. Fajnie, że zaczynasz od planu. Ja dopiero później zrozumiałam, że ogród to umiejętne namalowanie przestrzeni odpowiednim zestawianiem roślin, a nie kolekcja tych roślin. Ja na razie mówię swojemu 'dłubaniu' pas - siła wyższa.
Agania 12:49, 08 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gratuluję zakupu, ładny okaz i już pod kontrolą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 08:21, 11 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Reniu 3 metrowa rabata na początek wystarczy-sama wiem, że przygotowanie, gotowego podłoża kosztuje trochę czasu i sił....zawsze możesz ją rozszerzyć ja tak robię, powoli, ale przemyślanie

Nic się nie przejmuj...zdążysz posadzić, jak przelecisz po kilku wątkach to wszyscy coś przeorganizowują, mamy wrzesień, a przed nami jeszcze cały październik, ja mam do posadzenia jeszcze 11 świerków serbskich i 10 azalii wielkokwiatowych, miejsce jest.....też nie przygotowane, wczoraj skończyłam nawet już asperkową......ważne jest to co chcesz zrobić i poleci.......to tyle motywacyjnego ble,ble

Ja mam iglaki porozrzucane po ogrodzie, dopełnione drzewami i krzewami liściastymi w kolorach i kwietnymi

Moja taka prawie iglakowa rabata ma 9m x 3,5m, drzewa sadzone wprost do trawnika, bez przygotowania podłoża, kopałam tylko dołki, tak było na początkach tworzenia ogrodu, więc szybko też można

Ściskam działaj kochana

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
07_Rene 13:15, 11 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
AGANIA - Chęci mam, siły mam, nawet miejsce przekopane, bez darni też jest. Myślę o poszerzeniu troche rabat, bo jak już dziki mi darń ściągnęły to chyba warto to wykorzystać. Mam obawy jedynie, że znowu wsadzę wszystko bez ładu i składu. Wydaje mi się, że mam za dużo roślin do przesadzenia i mam wątpliwości co z czym połączyć.
Ale jakoś będę kombinować. Marzy mi się, żeby iglaki stanowiły szkielet kompozycji, a między tym jakieś krzewy i byliny, które łatwo mozna przesadzić z czasem wzrostu iglaków.
Na razie trochę pokombinuje z kształtem rabaty, a z przesadzaniem wstrzymam się do czasu żniw- jakby czasem dziki przyszły - ukorzenionych roślin tak łatwo mi nie wykopią jak nowowsadzonych Choć odpukać, odkąd zapalam na noc świece to omijają nasz teren
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:23, 11 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Skończyłam rabatę przed domem - yupi! Na razie nie sypię kory, bo za miesiąc będziemy ścinać te wierzby w tle i tak wszystko by się zmierzwiło z ziemią, tym bardziej, że trzeba bedzie pnie wykopać.

Wydaje mi się, że na razie nie ma potrzeby cięcia świerka inversa, ale może ktoś bardziej doświadczony zechce się wypowiedzieć
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:35, 11 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Obwódki buszpanowe trochę liche, ale własnej produkcji - daję im czas.


Nie jestem przekonana do końca do tej fali żurawkowej, bo miały być po 3 szt z jednego koloru, ale okazało się, że nie wszystkie były do podziału, a wiekszość czerwonych, zmieniło kolor, bo czekały w doniczkach w cieniu i nie wiedziałam już która jest która, i takie tam...

Generalnie jestem bardzo zadowolona z siebie, że udało mi się zrobić coś z przemyśleniem i koncepcją


Teraz tylko cebulowe posadzę i będzie git. W sumie zobaczymy w przyszłym roku

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 12:06, 14 wrz 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,imienniczkę oraz krajankę ,ale masz terenu do zagospodarowania.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies