Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Agania 20:16, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiesz Renatko co ja widzę w zdjęciu

korę tak piękną, grubą, której jeszcze nie można nazwać starodrzewm, ale już prawie można....jak popatrzysz to te drzewa robią efekt na twojej rabacie..nie wiem co chcesz wycinać, jak dla mnie to skarby , sama chciałabym takie mieć w ogrodzie....masz za siatką, to co widzi mój sąsiad u mnie, tylko trochę gęściej, ty masz ładnieejszy widok wiesz byłabym szczęśliwa, że to nie są thuje

Jak dla mnie widok stworzony przez naturę jest boski
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 20:26, 16 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten obraz też jest wyjątkowy


Inwersa sam w sobie jest już piękny, pilnuj go i trzymaj w ryzach, bo ja swojego zaprzepaściłam, nie mogę go pokazać...bo sadzę wszystko za gęsto ...o tym też poczytaj....bo zamiast pięknej ekspozycji piękna możesz to zatracić, tak jak ja.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
07_Rene 21:29, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
waldek727 napisał(a)

Rene.
Nie podchodź do inversy z sekatorem. Zrób tak jak ana-art radzi, usiądź i patrz jak Ci rośnie.
Koniecznie zmień teraz palik. Kup 2m gruby kij bambusowy i gumowym przewodem solidnie go podwiąż przed zimą.


Myślałam, że bambusowy będzie za słaby, temu jest taki gruby, ale sama widzę, że ciężko go przymocować. Wymienię, dzięki za podpowiedź Gumowy przewód już jest
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:41, 16 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
AGANIU - Te wierzby może i mają swój urok, ale jest ich zdecydowanie u nas za dużo. Po każdej burzy jest mnóstwo gałązek pourywanych dookoło domu, a już parę razu zerwało gruby konar. Taki urok wierzb. Wbrew pozorom one wcale nie są jakieś wiekowe, po prostu szybko się starzeją. No i widzę, że już jakiś grzyb je łapie. Chcieliśmy stopniowo wymienić wierzby na jakieś inne, bardziej szlachetne drzewa. Pięć wycinamy - to już pewne.Zostanie jeszcze drugie tyle + jesiony i lipa. Na tej rabacie ssą każdą kroplę wody, więc z tego powodu muszę je usunąć, bo nie wyrobię z podlewaniem, a systemu nawadniania nie mamy Z kolei muszę zasłonić się jakimś żywopłotem nawet nie od sąsiadów, a od zimowych wiatrów od pól
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Lukasz2013 22:15, 16 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj na ogrodowisku. Zaznaczam wątek i będę zaglądał. Pozdrowienia z Beskidów.
alinak 22:30, 16 wrz 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Renia .ładny okaz inversy kupiłaś .dobrze Agata radzi koło świerka sadź rzadko żeby był ładnie eksponowany . u mnie zginął w karłowych dereniach . choć derenie co roku do zera ścinane . palik musi być solidny . ja w tym roku zrobiłam błąd i wyrzuciłam już palik . i uwierzysz że przewodnik pięknie się położył . muszę z powrotem opalikować .

rabata nabrała kształtu . a co przed łukiem z bukszpanu?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
bdan 07:54, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Renatko byłam, przeczytałam.

Świerk inversa bardzo mi się podoba, może u mnie tez w porzyszłości zagości.
Dylematy z wycinaniem drzew tez znam z autopsji

Pozdrawiam, będę zaglądać
07_Rene 13:16, 17 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
alinak napisał(a)
Renia .ładny okaz inversy kupiłaś .dobrze Agata radzi koło świerka sadź rzadko żeby był ładnie eksponowany . u mnie zginął w karłowych dereniach . choć derenie co roku do zera ścinane . palik musi być solidny . ja w tym roku zrobiłam błąd i wyrzuciłam już palik . i uwierzysz że przewodnik pięknie się położył . muszę z powrotem opalikować .

rabata nabrała kształtu . a co przed łukiem z bukszpanu?


Alinko Nie widziałam u Ciebie Inversa Pamiętam tylko tego Frohburg. Jak się uporasz z przedogródkiem koniecznie muszę się wprosić do Ciebie, by zobaczyć to wszystko co mi umknęło... Palik wymieniłam na kij bambusowy 2m. Właśnie chciałam żeby był solidny i zamiast bambusa kupiłam drewniany styl do miotły - tak łatwo przedobrzyć jak komuś zależy
Mój Inversa... ach, kupiłam ostatniego jaki był, więc nie miałam wyboru, ale skusiła mnie cena 60% niższa!!! niż w innej, gdzie oglądałam wcześniej - zresztą mowiłam Ci.
Z przodu pod niwaki myślałam o obwódce z konwalika, bo planuje tam szary żwirek, tak samo jak przy drugiej obwódce w rogu, w której jest buszpan. Masz jakiś inny pomysł?

Dziewczyny, raczej już nie będę tam nic dosadzać. Od Inversy do hortensji jest ok 1,5m, wystarczy? Czy mi go stłamszą? Widziałam takie dorosle świerki wysokie 2,5m i nie były bardzo szerokie dołem.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:17, 17 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
bdan napisał(a)
Renatko byłam, przeczytałam.

Świerk inversa bardzo mi się podoba, może u mnie tez w porzyszłości zagości.
Dylematy z wycinaniem drzew tez znam z autopsji

Pozdrawiam, będę zaglądać


Witam, witam...
Inversa to na razie mój pupil Jest to pierwsza roślinka, którą kupiłam w konkretne miejsce po przemyśleniu, a nie pod wpływem emocji
Zapraszam ponownie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:18, 17 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Lukasz2013 napisał(a)
Witaj na ogrodowisku. Zaznaczam wątek i będę zaglądał. Pozdrowienia z Beskidów.


Witam i zapraszam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies