Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

laurowisnia 10:23, 18 wrz 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Zobaczymy w takim razie jak to będzie z nimi w przyszłym roku.
Czy z tego bukszpana ma być stożek, jeśli tak, to wydaje mi się, że taka forma nie pasuje do świerka i niwaka obok, będzie taka zbyt formalna, sama nie wiem, może jak rozrosną się hortensje, to ten odbiór będzie inny.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
07_Rene 14:56, 18 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
laurowisnia napisał(a)
Zobaczymy w takim razie jak to będzie z nimi w przyszłym roku.
Czy z tego bukszpana ma być stożek, jeśli tak, to wydaje mi się, że taka forma nie pasuje do świerka i niwaka obok, będzie taka zbyt formalna, sama nie wiem, może jak rozrosną się hortensje, to ten odbiór będzie inny.


To co byś tam widziała?
Też się zastanawiałam nad tym, ale nie mam pomysłów. Chciałam coś zimozielonego, co nie urośnie większe od Inversy, bo to on ma dominować. W rogu, w drugiej obwódce bukszpanowej też jest bukszpan tylko mały cięty w kulkę. Wyszłam z założenie, że skoro obwódki, skoro bukszpany to i stożek bedzie oki, tym bardziej że zależało mi żeby wykorzystać rośliny, które już miałam.
Dobrze to ujęłaś, że to "ma być" stożek, bo na razie trochę mizernie wygląda. Próbuje go wyprowadzić samodzielnie z nigdy wczesniej nie formowanego okazu, który wykopałam od mamy wiosną tego roku. Na razie ma trochę dziur, ale po cięciu widzę mnóstwo nowych odbić. Mam nadzieję, że jak trochę o niego podbam, ponawoże to zrobi się piękny.
Zabaczę jeszcze jaki zrobi się klimat jak jednak wytniemy 5 drzew...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 20:06, 18 wrz 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Dobrze ,Ci Agatka pisze ,że ten bukszpan tam średnio ,bo i bonsai i świerk i jeszcze bukszpan ,buksika ,może gdzie indziej na inną rabatkę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 22:24, 18 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Dobrze ,Ci Agatka pisze ,że ten bukszpan tam średnio ,bo i bonsai i świerk i jeszcze bukszpan ,buksika ,może gdzie indziej na inną rabatkę .


Ale co w zamian?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
renatamama3 07:28, 19 wrz 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Oglądam ,oglądam i myślę ,że nic bym nie dosadzałam w zamian tylko hortki ,do przodu przesadziła ,bo masz je dziwnie posadzone między krzewami ,z tyłu chyba thuje ?a z przodu bukszpan ,świerk i bonsaj ,zasłonią kiedyś hortki .Te małe buksiki też bym przesadziła na inną rabatę ,a tu dosadziłabym żurawek .Trawy ,żurawki ,hortki i iglaki ,może jakieś cebulowe ,tulipany czy czosnki .Powinno być pięknie i w dodatku część materiału na kolejną rabatkę .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
07_Rene 07:42, 19 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
renatamama3 napisał(a)
Oglądam ,oglądam i myślę ,że nic bym nie dosadzałam w zamian tylko hortki ,do przodu przesadziła ,bo masz je dziwnie posadzone między krzewami ,z tyłu chyba thuje ?a z przodu bukszpan ,świerk i bonsaj ,zasłonią kiedyś hortki .Te małe buksiki też bym przesadziła na inną rabatę ,a tu dosadziłabym żurawek .Trawy ,żurawki ,hortki i iglaki ,może jakieś cebulowe ,tulipany czy czosnki .Powinno być pięknie i w dodatku część materiału na kolejną rabatkę .


Tulipany będą
Jest dziwnie ostatnia horti bo nie jest tam gdzie docelowo ma być. Hortensje mają rosnąć w rzędzie przed tujami, odstęp jest ponad metr. Ta ostatnią przesadzę jak drzew się pozbędziemy, bo na razie za dużo korzeni, a bałam się że mi ją uszkodza przy wicince. Ale jak wezmę buszpana to zrobi się pusto, bo tam jest 4m szerokości. Chyba że inwersa tam przesadzę. Rozważe. Dzięki

ps. materiału na następną rabatę mam aż za dużo czuję się zagubiona...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
laurowisnia 10:32, 19 wrz 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Kulki z bukszpana ok, ale nie stożek, tak mi się zdaje, w tej chwili tylko one mi się nasuwają rozrzucone w trawie, może w tym carexie, albo może zieloną hakone by Ci się udało dostać, była by trochę wyższa.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
monteverde 23:01, 19 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj wpadam z rewizytą, szybciutko obejrzałam wątek, szykuje się ładny ogród, ale musisz koniecznie zagrodzić, bo dziki już będą lazły i robiły szkody chyba, że im na obrzeżu posadzisz topinambur ale i tak potem wlezą do ogroduinversa śliczna i niech Ci więcej nie przyjdzie do głowy żeby ją ciachać, no ale przewodnik musi być jeden, pozdrawiam serdeczniekwiatuch na przywitanie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
waldek727 00:23, 20 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
magdziam napisał(a)
Witaj Rene, ale piękne widoki u Ciebie. Umnie też dookoła pola i łąki, tylko teren jest płaski.

Każdy jest zachwycony miejscem które jest wtopione w piękny, naturalny krajobraz. Ja Renatko proponowałbym Ci odejść od stożków, kul i roślin szczepionych na pniu. Przytul swój ogród bardziej do natury wzorując się na ogrodach angielskich w których również jest miejsce na strzyżone rośliny lecz w nieco innej formie. W zamian za formowanie topiarów podpowiem Ci co ja robię z roślinami zimozielonymi u siebie a czego nie widziałem jeszcze na ,,Ogrodowisku". Kupuję płożący krzew iglasty z jednym dobrze wykształconym pędem bocznym i zamiast posadzić go tradycyjnie w poziomie, to ja go sadzę w pionie. Główny pęd palikuję i prowadzę roślinę płożącą w formie drzewka. Przewodnik wypiętrzając się do góry pokłada swoje gałązki do dołu rozpościerając je w późniejszym czasie dokoła siebie. Ten sposób prowadzenia roślin płożących daje niesamowite efekty na rabatach żwirowych o jasnym podłożu. Jeżeli spodoba Ci się moja propozycja to proponuję na początek abyś zakupiła sobie jałowca tamaryszkowego, douglasii lub wiltonii.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
07_Rene 20:55, 21 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
monteverde napisał(a)
Witaj wpadam z rewizytą, szybciutko obejrzałam wątek, szykuje się ładny ogród, ale musisz koniecznie zagrodzić, bo dziki już będą lazły i robiły szkody chyba, że im na obrzeżu posadzisz topinambur ale i tak potem wlezą do ogroduinversa śliczna i niech Ci więcej nie przyjdzie do głowy żeby ją ciachać, no ale przewodnik musi być jeden, pozdrawiam serdeczniekwiatuch na przywitanie


Witaj monteverde Myślimy już coś o ogrodzeniu, bo się nie da, natura silniejsza. Odkąd palę znicze na noc to dzików nie ma. Miejmy nadzieję, że tak już zostanie. W polach stanęła już ambona. Od października zacznie się sezon łowiecki, więc może trochę je wybiją. Słyszałam opinie, że na dziki to nawet ogrodzenie nie pomoże. Ostatnio rozmawiałam z miejscowymi i są w szoku, bo w tych regionach nigdy dzików nie było.
Dzięki za kwiatucha. Śliczny - zresztą jak wszystkie u Ciebie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies