Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

malkul 21:44, 18 sie 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Fajny tytuł, ciekawam jak się rozwinie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
07_Rene 21:44, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Pszczelarnia napisał(a)
I mnie tytuł zwabił. Bardzo mi się podoba. Jak ogród będzie miał się do świata uciekającego ze szkoły nastolatka?



To się jeszcze okaże. Przyznam, że dając taki tytuł wątku nie wiązałam go zbyt z treścią książki, ale chyba jednak ogród (na razie to dłubanie w ziemi) jest dla mnie formą ucieczki od codzienności.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 21:47, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Gardenarium napisał(a)
Podsyłam artykuł i zdjęcia tego co Ci się podoba

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/198-dzikosc-pod-kontrola-czyli-o-ogrodach-naturalnych



Super. Bardzo dziękuję, bo akurat do tego artukułu jeszcze nie dotarłam. Na tych zdjęciach doskonale widać, że dziki wcale nie znaczy zaniedbany.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 22:12, 18 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Założenie jest takie, że przed domem będzie względnie formalna,reprezentacyjna rabata, a im dalej w głąb działki będzie bardziej dziko i tajemniczo.
Rabata już jest, ale jej kształt ulegnie zmianie, nasadzenia też. Obecnie rosną tam hortensje, żurawki i trawy.


Mam dużo pomysłów jak zmienić to miejsce. Radziłam się nawet w wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=149 a teraz mam burzę mózgów.

Generalnie szukam czegoś zimozielonego, co by dobrze komponowało się z resztą. Mam dość dużego bukszpana, którego zaczęłam ciąć w stożek, ale chyba byłby zbyt niski i formalny. Rozważam też jakiegoś większego iglaka o zwisających pędąch.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:09, 19 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
No to jedziemy dalej....


Pod koniec ubiegłego roku przekopałam ziemię pod rabatę. Na wiosnę wygladało to tak:

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

Kilka roślin stoi na rabacie w donicach, wysadziłam je z innego miejsca i czekają aż mi się jakaś koncepcja wyklaruje, ale i tak zrobiło się tam zbyt gęsto.

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:35, 19 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
W pierwszej części rosną

na środku jest tak:

Dalej:



W tle widać nasadzenia w trawie (też do uporządkowania). Tam też ma być rabata, tak żeby obie części stworzyły taką ścieżkę pomiędzy.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
magdziam 09:47, 20 sie 2014


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
Witaj Rene, ale piękne widoki u Ciebie. Umnie też dookoła pola i łąki, tylko terez jest płaski. Pytalaś u mnie o różowe kwiatki: to też szłwia omszona, ale jaka odmiana konkretnie to nie pamięta. Spotkałam jeszcze białą. Sośnica rośnie narazie u mnie w donicy, na zimę idzie do garażu, ale na wiosnę przesadzam ją do gruntu, i chyba będę ją okrywać na zimę. Pokaż jaka Twoja już jest?? Pozdrawiam
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
07_Rene 14:03, 20 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
magdziam napisał(a)
Witaj Rene, ale piękne widoki u Ciebie. Umnie też dookoła pola i łąki, tylko terez jest płaski. Pytalaś u mnie o różowe kwiatki: to też szłwia omszona, ale jaka odmiana konkretnie to nie pamięta. Spotkałam jeszcze białą. Sośnica rośnie narazie u mnie w donicy, na zimę idzie do garażu, ale na wiosnę przesadzam ją do gruntu, i chyba będę ją okrywać na zimę. Pokaż jaka Twoja już jest?? Pozdrawiam



Różową szałwię nabyłam w tym roku, ale sadzonka nie była oznaczona, a ciekawa jestem jaka to odmiana. Sośnicy nie mam. Kiedyś bardzo na nią chorowałam, ale w końcu nie kupiłam, bo dużo słyszałam komentarzy o problemie z przezimowaniem. Byłam ciekawa jak to jest u Ciebie. U mnie na razie wietrze, widziałaś, więc staram się nie kupować wrażliwych roślin.

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Agania 15:26, 26 sie 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witaj Renatko na ogrodowisku, stoisz przed wielkim wyzwaniem, ale jak masz w sobie siły i pasję to twój ogród będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzysz

Też lubię zwisłe formy iglaków, może u mnie sobie coś podpatrzysz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
07_Rene 21:02, 26 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Agania napisał(a)
Witaj Renatko na ogrodowisku, stoisz przed wielkim wyzwaniem, ale jak masz w sobie siły i pasję to twój ogród będzie dokładnie taki jaki sobie wymarzysz

Też lubię zwisłe formy iglaków, może u mnie sobie coś podpatrzysz


Powoli, a co celu. Mam nadzieję, że znajdę w sobie tyle siły tym bardziej, że ogród to nieskończąca się historia.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies