Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 21:03, 21 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
waldek727 napisał(a)

Każdy jest zachwycony miejscem które jest wtopione w piękny, naturalny krajobraz. Ja Renatko proponowałbym Ci odejść od stożków, kul i roślin szczepionych na pniu. Przytul swój ogród bardziej do natury wzorując się na ogrodach angielskich w których również jest miejsce na strzyżone rośliny lecz w nieco innej formie. W zamian za formowanie topiarów podpowiem Ci co ja robię z roślinami zimozielonymi u siebie a czego nie widziałem jeszcze na ,,Ogrodowisku". Kupuję płożący krzew iglasty z jednym dobrze wykształconym pędem bocznym i zamiast posadzić go tradycyjnie w poziomie, to ja go sadzę w pionie. Główny pęd palikuję i prowadzę roślinę płożącą w formie drzewka. Przewodnik wypiętrzając się do góry pokłada swoje gałązki do dołu rozpościerając je w późniejszym czasie dokoła siebie. Ten sposób prowadzenia roślin płożących daje niesamowite efekty na rabatach żwirowych o jasnym podłożu. Jeżeli spodoba Ci się moja propozycja to proponuję na początek abyś zakupiła sobie jałowca tamaryszkowego, douglasii lub wiltonii.


Na razie ciagle troche się miotam. Cięzko mi się określić tak na 100proc. Szkoda, że nie masz swojego wątku, bo chętnie zobaczyłabym takie cuda
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
bdan 07:02, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
No żeby dzikom znicze trzeba było zapalać to jeszcze nie słyszałam
laurowisnia 10:17, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Renatko ale to miotanie jest takie przyjemne- to tworzenie czegoś nowego.
Pisałaś, że przed domem chciałabyś zimozielono z wykorzystaniem iglaków plus dodatki. Proponuję przenieść niwaka na koniec rabaty w miejsce kulki, uzyska tam jednolite tło z tujek, będzie kontrastował z brązowymi trawkami, a na tym końcu rabaty bym zrobiła małą kompozycję z iglaków wypełnioną trawkami, może jakieś bylinki i tło z hortensji, które już są.
Pod hortensjami posadziłabym np. jodłę koreańską green carpet, albo jakiś inny krzaczasty rozłożysty iglak, który nie przerośnie hortensji, tylko by stanowił takie niższe piętro, a przed nim jakieś jeszcze bardziej miniaturowe iglaki w zależności co się uda kupić, wkoło nich niskie trawki. Na końcu rabaty posadź karłowe kosodrzewiny, chyba z pięć się tam zmieści, kiedyś się zrosną i bedą stanowić całość.
Masz tam dużo żurawek, można je dać do wypełnienia pomiędzy kosodrzewiną, a małymi iglakami w formie trójkąta.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
07_Rene 12:04, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
bdan napisał(a)
No żeby dzikom znicze trzeba było zapalać to jeszcze nie słyszałam


No widzisz... U mnie pełen extrem
Wczoraj poszłam zapalić po zmroku, bo dwa zgasły, najpierw zapaliłam na środku pola (bo ogrodem to jeszcze tego nie nazywam, i na pewniaka idę w stronę kukurydzy, bo znicz stoi gdzieś 2m od niej, a tu nagle taki popłoch w tym gąszczu, że hej. Adrenalina mi skoczyła Nie wiem czy słyszałam chrumkanie, czy tylko mi wyobraźnia zaczęła pracować... Chwila wahania, czy uciekać już czy jeszcze za chwilę Ale opanowałam emocje, wróciłam po zapalonego znicza i powoli ze swiatełkiem poszłam zapalić tego ostatniego. Jestem pewna, że one ciagle tu są, ale odkąd są świeczki, nie ryją u mnie
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
bdan 12:09, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
No horror normalnie. Ogrodzenie musowo musisz zrobićÍ. Czy one mogą zaatakować człowieka?
07_Rene 12:23, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
laurowisnia napisał(a)
Renatko ale to miotanie jest takie przyjemne- to tworzenie czegoś nowego.
Pisałaś, że przed domem chciałabyś zimozielono z wykorzystaniem iglaków plus dodatki. Proponuję przenieść niwaka na koniec rabaty w miejsce kulki, uzyska tam jednolite tło z tujek, będzie kontrastował z brązowymi trawkami, a na tym końcu rabaty bym zrobiła małą kompozycję z iglaków wypełnioną trawkami, może jakieś bylinki i tło z hortensji, które już są.
Pod hortensjami posadziłabym np. jodłę koreańską green carpet, albo jakiś inny krzaczasty rozłożysty iglak, który nie przerośnie hortensji, tylko by stanowił takie niższe piętro, a przed nim jakieś jeszcze bardziej miniaturowe iglaki w zależności co się uda kupić, wkoło nich niskie trawki. Na końcu rabaty posadź karłowe kosodrzewiny, chyba z pięć się tam zmieści, kiedyś się zrosną i bedą stanowić całość.
Masz tam dużo żurawek, można je dać do wypełnienia pomiędzy kosodrzewiną, a małymi iglakami w formie trójkąta.


Dzięki wielkie, że podjełaś trud obmyślenie koncepcji Po naradzie z Aliniak, która wspaniałomyślnie mnie odwiedziła mimo swojego rozgardiaszu ogrodowego, zamieniłam na razie miejscami bukszpan i świerk. Trochę pokombinowałam z carexami, wsadzając je w rzędzie za żurawkami i pewnie tak to zostawię do przyszłego roku. Poprawię niedoskonałości jak już te drzewa wytniemy, bo jak pisałam ostatnia hortensja jest nie na swoim miejscu, a potem zobaczymy... Przemyślę to sobie na spokojnie przez zimę. Z biegiem czasu i tak trzeba będzie wprowadzić jakieś zmiany, jak sie rośliny zaczną rozrastać, więc może wtedy już będę bardziej pewna swojej wizji:
Generalnie założenie miałam takie, żeby zrobić rabatę z roślin, które już mam, stąd te bukszpany, trawy i hortensje, bo mam mnóstwo roślin wsadzonych bez ładu i składu (obecnie w sumie większość w doniczkach, bo dziki wykopały), na które nie mam pomysłu. Prościej chyba jest projektować od nowa, niż porządkować... Ale jak to mówią, powoli a do celu
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 12:27, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
bdan napisał(a)
No horror normalnie. Ogrodzenie musowo musisz zrobićÍ. Czy one mogą zaatakować człowieka?


Nie jestem specjalistką od dzikiej zwierzyny, ale słyszałam opinie, że mogą zaatakować szczególnie w obronie małych warchlaczków. Nigdy nic nie wiadomo...
O ogrodzeniu myślimy, ale chyba tam w polach zdecydujemy się na razie na zwykłą siatkę leśną i żywopłot z grabu
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
AgaAga 16:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 209
Rena ale masz pole do popisu
na początku myślałam że tak rabata jest przekopana a to dziki szkody wyrządziły, one przychodzą na kukurydzę i po sąsiedzku wchodzą do Ciebie

kibicuję dalszym nasadzeniom
____________________
CZERWONY DOMEK z ogrodem
Sebek 21:33, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Działka do ogarnięcia jest ogromna - i szczerze to Ci współczuję Ale ta przestrzeń wynagradza wszystko Alinka ma trafione pomysły, więc ciesz się, że masz ją tak blisko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
laurowisnia 09:23, 24 wrz 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Renatko jak Alinkę miałaś na miejscu to na pewno coś dobrego uradziłyście.
A co z tym grabem, będziesz sadzić? On na początku stoi w miejscu ale od trzeciego roku ma bardzo duże przyrosty, jak w czerwcu go przycinałam to gałęzie miały powyżej 1m.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies