Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

abiko 10:15, 24 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Filomena napisał(a)
Zbyt długo czekałam na ładne krzaczki. 6 lat i co roku cięta do kopczyka , kwitła pojedyńczymi gałązkami, kupiona cbez licencji! Z oszczędności. Piękna choć dla mnie taki róż majątkowy. Kopiąc jeszcze miałam opór. Ale ile można znosić własne niezadowolenie ?

Jasne dziękuję za wyjaśnienie Mam to samo z jedną nn
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
basia3012 23:48, 27 paź 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Basiu i Miro
z moich doświadczeń wynika, że najlepszą porą do pozbycia się opuchlaków jest właśnie ten okres - jesień.
200 g wrotycza to niestety za mało, Basieńko - proponuję spacer, żeby wrócić z niego z wieeelką naręczą wrotycza, ziele z kwiatami tymi jeszcze kwitnącymi i tymi przekwitniętymi też, bo wrotycz ma teraz najwięcej składników czynnych m. innymi trującego tujonu. W dużej balii zalewamy całość i zostawiamy jak gnojówkę na ok. 2 tygodnie. Potem rozcieńczonym 2:1, 3:1 ( tak na oko)z wodą podlewamy rośliny zaatakowane opuchlakami i ponawiamy podlewanie dwukrotnie co drugi dzień.
Dokładnie w ten sposób pozbyłam się opuchlaków spod rododendronów. Ostatnie podlewanie było u mnie w połowie listopada.
Jest to wg mnie najtańsza skuteczna metoda na opuchlaki.
Powodzenia


Filomenko, ja mam taką beczkę z kranikiem. Robiłam w niej gnojówkę z pokrzyw. ale tym razem zrobię w niej gnojówkę z wrotycza. Myślisz, że może być? Wtedy będę mogła częściej podlewać. Czy podlewanie od czasu do czasu latem nie zaszkodzi roślinom? Czy tylko można dwukrotnie? Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Filomena 08:12, 28 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Myślę, że taka beczka świetnie się sprawdzi. Gnojówkami rozcieńczonymi można podlewać często. Taką stężoną jak ja podlewałam z wrotycza - chyba byłoby ryzykowne. Jest wątek o naturalnym prowadzeniu ogrodu tam znajdziesz dużo ciekawych informacji.
Tegoroczna jesień jest bardzo malownicza
____________________
Filomena-w zielonej aptece
paniprzyroda 09:02, 28 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Witaj FilomenoCiekawe informacje o wrotyczu, ale gnojówki to raczej już się chyba nie da w tym roku zrobić, za zimno, jak myślisz? Na pewno do wykorzystania w przyszłym sezonie. Czy White Dome daje radę w mniej ocienionych miejscach/na słońcu? Czy tniesz ją tak jak zwykłe annabelki? Spodobała mi się i chciałabym z nią spróbować u siebie.
____________________
Dwa ogrody
fasola 16:22, 12 lis 2018


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Dziękuję za informację odnośnie wielkości ogrodu. Niezły areał. Ja mam 2000 m2 i nie opuszcza mnie wrażenie że nie ogarniam całości.

Jak zimuje u Ciebie hortensja kosmata? Masz ładny, duży okaz. Okrywasz ją? Kupiłam jedną w zeszłym roku w Rykach w Daglezji, na razie jest mała około 80 cm, ku mojemu zdziwieniu i radości zakwitła latem. Widzę, że ma zawiązane pąki kwiatowe i dumam co z nią zrobić. Okrywać, czy zostawić.


Wtrącę się i odpowiem Paniprzyrodzie: ja mam od 6 lat hortensje White Dome posadzone przy tarasie, wystawa zachodnia, na piachu. Znoszą wszystko lepiej niż Anabelki. Wymagają mniej wody, są o wiele sztywniejsze, dłużej trzymają liście. Tnę ją na 2 oczka od ziemi i dorasta do około 160 cm wysokości. Pszczoły ją uwielbiają. Polecam ją gorąco.

Pozdrawiam!
____________________
Fasola Igielnik
Pszczelarnia 16:58, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Filomena napisał(a)
Pszczółko,poczekam na Twoją profesjonalną prezentację tej hortensji


09 pażdziernika była u mnie jeszcze taka koronkowa i pozostanie koronkowa do wiosennego ścięcia


Filomeno, jak wygląda teraz nadal trzyma kwiat zaschnięty? Wiążę z nią duże plany i nie wiem czy się rozpędzać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:03, 19 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mirce trzeba jeszcze napisać, że Ty masz ogród na lessach! I hortensje u Ciebie czy u Vity gotowe są wszędzie rosnąć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Filomena 13:32, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
paniprzyroda napisał(a)
Witaj FilomenoCiekawe informacje o wrotyczu, ale gnojówki to raczej już się chyba nie da w tym roku zrobić, za zimno, jak myślisz? Na pewno do wykorzystania w przyszłym sezonie. Czy White Dome daje radę w mniej ocienionych miejscach/na słońcu? Czy tniesz ją tak jak zwykłe annabelki? Spodobała mi się i chciałabym z nią spróbować u siebie.

Gnojówkowy temat chyba wyczerpany w tym sezonie.
U mnie White dome rośnie w półcieniu i dużym cieniu. Radzi sobie świetnie. Tak wygląda teraz
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 13:39, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczelarnia napisał(a)


Filomeno, jak wygląda teraz nadal trzyma kwiat zaschnięty? Wiążę z nią duże plany i nie wiem czy się rozpędzać.

Wiesz Ewo, ona jest bardzo delikatna. Zasycha w delikatną koronkę. Inne hortensje dają bardziej spektakularny efekt. Mimo to jest moją faworytą.
Ogrodowe
Kyshyu
Dębolistna
Annabel
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 13:45, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Wiadomo Limet...
Czy inne jeszcze z nutą koloru mogą się bardziej podobać o tej porze roku niż ta
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies