Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

mira 12:08, 23 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Apteka działa od roku a ja teraz odkrywam - już mi się podoba bo to moje klimaty a i rośliny masz piękne - wrócę

Odnośnie Graham Thomas - moja jest mocno niestandardowa - u mnie rosnie w półcieniu - słońce tylko wczesnym rankiem no jeszcze muska ale jest wciśnięta pod altanę na tym zdjęciu za tą dużą hortensją, a że już jest Graham kilka lat więc wyszedł wyżej o dołem goły i tam wysoko mi kwitnie -kwiaty urocze ale niezbyt długo się utrzymują, deszcze znosi dobrze, kwitnie dość długo i stale zawiązuje kwiaty, kolor teraz bardziej wyrazisty jak u wszystkich róż o tej porze.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Filomena 19:53, 23 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Miro
wprawdzie mamy jesień

ale ona mnie bardzo sentymentalnie nastraja,
zobacz wiosnę- ja już za nią tęsknię i na nią czekam


kocham naszą przyrodę i ogrody za ich przemijanie i coroczne przebudzanie
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AsiaK_Z 17:34, 24 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Filomeno, super, że wróciłaś i to z jakimi pięknymi widokami z ogrodu. Jak zwykle zachwycam się
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Filomena 20:23, 24 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
AsiaK_Z napisał(a)
Filomeno, super, że wróciłaś i to z jakimi pięknymi widokami z ogrodu. Jak zwykle zachwycam się
Pozdrawiam serdecznie


Witaj Asiu
ja nie mam niestety parcia na codzienną wymianę myśli
Żyję trochę jak pustelnik i tak też wygląda mój wątek, myślę, że część osób też szuka po prostu inspiracji dla siebie. Pokazuję to co lubię bez względu na przejściowe mody i aktualne trendy.
Twój nowy ogródek widziałam i Ci kibicuję w jego urządzaniu: żebyś stworzyła sobie gniazdko na Twoje potrzeby i miarę, w którym będziesz się czuła spełniona i szczęśliwa
Jakby co to chętnie zapraszam na kawę

albo obiad, tylko zerwę natkę pietruszki do ziemniaczków


pozdrawiam gorąco
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Katkak 21:05, 24 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Filomeno zaznaczam sobie Twój watek, żeby już mi nie uciekła. Niesamowicie mi się u Ciebie podoba, bo też masz takiego trochę "poczochrańca" . Dla mnie moda, czy to ogrodowa, czy to jakakolwiek inna nie ma żadnego znaczenia. Albo się w czymś czuję dobrze, albo nie i żadna moda pierwszych skrzypiec u mnie grać nie będzie . Pięknie masz, muszę to powtórzyć bo jestem pod ogromnym wrażeniem. Wspaniały, tajemniczy klimat. Czyli tak jak lubię .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Filomena 21:21, 24 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Katkak napisał(a)
Filomeno zaznaczam sobie Twój watek, żeby już mi nie uciekła. Niesamowicie mi się u Ciebie podoba, bo też masz takiego trochę "poczochrańca" . Dla mnie moda, czy to ogrodowa, czy to jakakolwiek inna nie ma żadnego znaczenia. Albo się w czymś czuję dobrze, albo nie i żadna moda pierwszych skrzypiec u mnie grać nie będzie . Pięknie masz, muszę to powtórzyć bo jestem pod ogromnym wrażeniem. Wspaniały, tajemniczy klimat. Czyli tak jak lubię .


A ja właśnie podziwiam Twój kamienny placyk

to coś jeszcze w "naszych poczochranych" klimatach:



____________________
Filomena-w zielonej aptece
Katkak 23:01, 24 wrz 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aaaaale bajka
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 00:04, 25 wrz 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
super masz taras, co to za róża - piękny krzak
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
grembosia 00:40, 25 wrz 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Zajrzałam przypadkiem na pierwszą stronę, oniemiałam z wrażenia, więc przejrzałam dalej i utwierdziłam się w przekonaniu, że warto do Ciebie zaglądać, by nacieszyć oczy. Pokazuj proszę więcej Twoich magicznych zakątków.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Filomena 08:38, 25 wrz 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
mira napisał(a)
super masz taras, co to za róża - piękny krzak
pozdrawiam


Miro,
to Himmelsauge lub jak kto uważa z dywagacji genetycznych Russeliana, świetna, pełna wigoru, niezawodnie kwitnąca i b. długo, obok biała Blanche moreau i dalej widoczny na 2-gim zdjeciu nasz polski Kórnik
na tym zdjęciu widać, że Blanche już kończy kwitnienie


a tu Kórnik szybko przekwita, ale w tym roku wyjątkowo, bo już było b. gorąco, ta róża chyba nie lubi wysokich temperatur, ale za to z tych trzech jako jedyna powtarza kwitnienie i wcale nie jest ono słabe
w oddali Twoja faworyta

pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies