Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

Filomena 13:54, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczelarnia napisał(a)


Filomeno, jak wygląda teraz nadal trzyma kwiat zaschnięty? Wiążę z nią duże plany i nie wiem czy się rozpędzać.

Twoja decyzja na pewno będzie 10/10.
Rozwijają się ciemierniki cuchnące
A przy domu nie brak mi niczego
____________________
Filomena-w zielonej aptece
anka_ 15:57, 25 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Filomeno masz cudowne ciemierniki cuchnące. Możesz mi powiedzieć jakie warunki mają u ciebie? Bo nie wiem dlaczego, ale te nie chcą u mnie rosnąć. Miałam dwa podejścia - w sezonie były ładne a zimy nie przetrwały. Te 'zwykłe' rosną i kwitną u mnie bardzo ładnie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Filomena 16:14, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
fasola napisał(a)
Dziękuję za informację odnośnie wielkości ogrodu. Niezły areał. Ja mam 2000 m2 i nie opuszcza mnie wrażenie że nie ogarniam całości.

Jak zimuje u Ciebie hortensja kosmata? Masz ładny, duży okaz. Okrywasz ją? Kupiłam jedną w zeszłym roku w Rykach w Daglezji, na razie jest mała około 80 cm, ku mojemu zdziwieniu i radości zakwitła latem. Widzę, że ma zawiązane pąki kwiatowe i dumam co z nią zrobić. Okrywać, czy zostawić.


Wtrącę się i odpowiem Paniprzyrodzie: ja mam od 6 lat hortensje White Dome posadzone przy tarasie, wystawa zachodnia, na piachu. Znoszą wszystko lepiej niż Anabelki. Wymagają mniej wody, są o wiele sztywniejsze, dłużej trzymają liście. Tnę ją na 2 oczka od ziemi i dorasta do około 160 cm wysokości. Pszczoły ją uwielbiają. Polecam ją gorąco.

Pozdrawiam!

Fasolko
Kosmata ma u mnie ok 10 lat. Początkowo ją okrywałam teraz nic z nią nie robię. Jest piękna jak kwitnie ale szybko przekwita, jej liście są też wrażliwe - widać na nich wszelkie braki wody czy silny wiatr, robią się wtedy podeschnięte i takie już zostają. Moja ma trudne stanowisko przy sośnie i braki wody w upalne dni widać u niej w pierwszej kolejności.
Podpisuję się obiema rękami pod Twoimi chortensjowymi obserwacjami. Swoje tonę wyżej - 4-5 oczko Ale raczej stawiałam cięciem na pokrój i moje nie są wyższe niż 1,50m - te rosnące w dużym cieniu od północy pod starym świerkiem.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 16:23, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczelarnia napisał(a)
Mirce trzeba jeszcze napisać, że Ty masz ogród na lessach! I hortensje u Ciebie czy u Vity gotowe są wszędzie rosnąć.

Raczej na glinie i to takiej na garnki - miałam co robić żeby zmienić strukturę gleby.
Tony liści się przydają. Ziemia dobra to ziąb zimą zrobi swoje. Każda z nas się z jakimś problemem mierzy.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 16:33, 25 lis 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
anka_ napisał(a)
Filomeno masz cudowne ciemierniki cuchnące. Możesz mi powiedzieć jakie warunki mają u ciebie? Bo nie wiem dlaczego, ale te nie chcą u mnie rosnąć. Miałam dwa podejścia - w sezonie były ładne a zimy nie przetrwały. Te 'zwykłe' rosną i kwitną u mnie bardzo ładnie.

Trzeba dociec przyczyny bo u mnie są bezobsługowe. Ziemia luźna z dużą ilością kompostu. Zamierają te co kwitły ale nie zawsze, ładnie się sieją. Trzeba będzie ukopać wiosną na trzecie Twoje podejście.

Inne też mają się u mnie całkiem dobrze - już kwitną.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
sylwia_slomc... 17:35, 25 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
"Dzikość kontrolowana" ależ mi się ten zwrot i Twoje podejście spodobały. Mam nadzieję i u siebie mieć kiedyś taką kontrolowana swobodę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:09, 26 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Twoja faworyta jest moją faworytą a ta koronka zastygła ma swój atut (jest delikatna i nie narzuca się).

Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
katel 09:05, 10 mar 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Filomeno jest wątek spotkaniowy, zajrzyj :
Lubdom 2019
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
mira 18:46, 10 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i tu też zajrzyj ze swoja wiosną
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
vita 09:25, 18 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Jestem z Tobą
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies