Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

Filomena 18:30, 23 lut 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Wszyscy się cieszymy z łagodnej zimy i szybko zbliżającej się wiosny.
Chociaż żałuję , że obecna zima bywa taka:

a nie taka

Teraz już wyczekuję takich widoków:

i takich


pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Ewkakonewka 20:24, 23 lut 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Hej, hej, miło, że jesteś znowu, czyżby sen zimowy się skończył Słońce ma swoją moc To ja tu z Tobą zaczekam Masz jeszcze zdjęcia? Buziak
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Filomena 19:23, 24 lut 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Ewciu
mam zdjęcia, ale czekam na aktualną odsłonę ogrodu - lubię porównywać kolejne zmiany w latach.Wtedy namacalnie widzimy naszą pracę i co ważne inni też ją widzą,a to sprawia mi przyjemność

pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:02, 26 lut 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Ewciu, zdjęcia z dzisiejszego dnia, wiosna tuż tuż


Idąc Twoim tropem przycięłam budleję, ale nie wiem czy nie za wysoko, bo tej zimy miewa się świetnie i ma bardzo ciepłe stanowisko

rododendrony kuszą pączusiami, już nie mogę się doczekać ich pięknych kwiatów

to miejsce czeka na wiadomo co

pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Ewkakonewka 11:00, 27 lut 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Hej, hej Wiosna namacalna jest już, Dorcia wzięła się za sadzenie nawet Dlaczego ja nie mam przebiśniegów hm. Budlei nie cięłam jeszcze. Cięłam dereń, klon, wierzbę, berberys, jałowiec i owocowe. To budleja jest na zdjęciu? Bo u mnie to takie patyczki małe, ale moją mam drugi rok dopiero. Chodzę i oglądam patyczki hortensji od Ciebie, ale jeszcze nic po nich nie widać, więc nie wiadomo czy się udało. Trzeba czekać dalej A tam na stoliku to już kawka czeka no nie
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Filomena 23:45, 27 lut 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Budleja ma 5 lat i wyrasta latem grubo ponad 2m, żółta odmiana- nie pamiętam nazwy, ale zapisałam.
Patyczków nie oglądaj, ruszą napewno, ale wtedy trzeba dbać, by miały stale wilgotno. Rok posiedzą i można je potem przesadzić, korzenie będą na całej długości części podziemnej "patyczka"- zobaczysz! A jakby co, to w połowie marca będę miała następne - anabell,grandiflora, kuisju,tardiva, white dome, limetlight, pinky winky, la vasterival - dwie ostatnie jeszcze mizerne cięcia ale rozmnażać zawsze można. Jak nie będzie chętnych to na kompostownik...
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:57, 28 lut 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Trochę późnej wiosny dla Dorci
Uważam, że orliki po przekwitnięciu również są ozdobą ogrodu dzięki pięknym zasuszonym kwiatostanom, ja zostawiam je aż do wiosny.
Ach jak się cieszę, już niedługo bedę się zachwycać na żywo





i trochę jeżówkowego lata

Ta rabata dopiero jest w trakcie tworzenia, dlatego taka mizerna. Na razie sprawdzam, czy te połączenia roslin będą dobrze komponować ze sobą zarówno pod względem koloru jak też wysokości i terminów kwitnienia. Mam też niespodzianki, miały być krzaki między innymi Abracham Darby i Graham Thomas, ale zakwitły czerwonobiałymi kwiatami w paski coś jak papageno. To są efekty kupowania poza licencjonowanymi szkółkami. No i mam 3 krzaki róż do oddania w dobre ręce

____________________
Filomena-w zielonej aptece
dorciabe 20:49, 28 lut 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Piękny orlikowy busz też tak kiedyś będę miała, bo one się sieją chyba
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Aneta1309 12:21, 01 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
orliki się sieją same także będzie busz jak nic. Filomeno piękna wiosna u Ciebie
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Betka 20:01, 01 mar 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Odwiedzam i ja wiosenny ogród
Fajny ten Twój ogród wieje w nim takim "tajemniczym klimatem" super
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies