Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

jola54 19:28, 19 paź 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Cudny ogród, poezji w nim wiele....pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
dorciabe 20:39, 19 paź 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ogród taki tajemniczy, jak nie wiem co
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
pasjonatkaam... 21:09, 19 paź 2014


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
Witaj Filomeno,pospacerowałam wieczorową porą ,ogród cudowny, tajemniczy ,naturalny,wyciszający...brawo! ciekawa jestem jego letniej odsłony.
zostanę na dłużej
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
Ewkakonewka 21:24, 19 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Byłam na kawce na fotelu... hm cudowny relaks
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Filomena 21:39, 20 paź 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Jolu, Dorciu, Pasjonatko - Ewo?, Ewciukonewciu dziękuję za odwiedziny.
Z niedzielnego spaceru kalina japońska Watanabe - jeszcze kwitnie prawdziwa terminatorka kwiatowa, nie mogę doczekać się starszego i większego egzemplarza bo wtedy pokarze się w całej krasie



Żółci u mnie mało w ogrodzie. Ale na jesieni większość roślin przebarwia się z żółtymi odcieniami. Wtedy zaczynam lubić ten kolor - w październiku i listopadzie jest naprawdę radosnym kolorem, zwłaszcza jak się spotka zagubionego nagietka - kobiece piękno i zdrowie ukryte w żółtych płatkach

Sporo leczniczych roślin ma żółty kolor.
Dają one życiodajne ciepło, napędzają witalność, rozgrzewają powietrze, przyspieszają dojrzewanie owoców i zbóż, rozświetlają mrok nocy. Blask, radość i optymizm emanują z żółtej barwy. Lubię żółć późną jesienią i wczesną wiosną. Latem mnie przytłacza i w moim ogrodzie wprowadza dysonans z innymi kolorami, wtedy co roku ujmuję go po troszeczku nie mogąc wciąż znaleźć harmonii....
Też tak macie?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 21:58, 20 paź 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Jeszcze przebarwiający się miłorząb japoński - ogrodowiskowa roślina! Jest to nie tylko piękna roślina ze względu na efektowny wygląd różnych odmian ale źródło i odkryta już tajemnica długowieczności samej rośliny pamiętającej podobno paleozoik i mającej dar przedłużania naszej pamięci; u mnie w harmonii z magnolią - wschodnim symbolem czystości i niewinności




____________________
Filomena-w zielonej aptece
Ewkakonewka 09:34, 21 paź 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Filomena napisał(a)
Jeszcze przebarwiający się miłorząb japoński - ogrodowiskowa roślina! Jest to nie tylko piękna roślina ze względu na efektowny wygląd różnych odmian ale źródło i odkryta już tajemnica długowieczności samej rośliny pamiętającej podobno paleozoik i mającej dar przedłużania naszej pamięci; u mnie w harmonii z magnolią - wschodnim symbolem czystości i niewinności





Ale fajnie zielony jeszcze jest miłorząb, to chyba przez to, że jest osłonięty przez inne rośliny nie? Bo mój już wczoraj stracił wszystkie liście tak wiało.
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
AsiaK_Z 17:07, 21 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Filomeno, właśnie piję popołudniową kawę na Twoim tarasie.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
dorciabe 08:46, 27 sty 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Haloooo, Filomeno!
Gdzie jesteś?
Macham do Ciebie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
zawitka 16:39, 28 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Też obejrzałam piękny i tajemniczy bardzo ogród ,posiedziałam na fotelu z herbatką i lecę dalej Pozdrawiam i będę zagladać bo tu cichutko
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies