Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Enklawa w mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Enklawa w mieście

Kasya 11:38, 01 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Jak dużo róż ... Fajnie
Z tych znam tylko bonice
A z której strony Warszawy ty jesteś ? zachodniej ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
skarabeusz 12:25, 02 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
EwaG 20:05, 12 paź 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Przepraszam, ale dopiero teraz zauważyłam, że mój wątek żyje!
Przyrosty berberys 'Kobold' ma bardzo małe; dosłownie kilkucentymetrowe.
Na zdjęciu jest przebarwienie jesienne. Liście ma zielone.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
skarabeusz 15:30, 17 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Dwa drzewa padły, właściwie liczyłam się z tym, bo przesadzaliśmy na wariata..
Dwa kolejne są na oiomie, nie wiem czy przeżyją.. Zostawię podpory pod glicynię albo inne pnącze. Wykopać zawsze mogę.
Chcę posadzić róże w ten sposób jak na zdjęciu po 5 z gatunku. Przed nimi coś tam dam, może bukszpanowy żywopłocik, albo co mnie najdzie.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 16:43, 17 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Była straszna susza, skarpa, wiadomo siłą wodospadu nawet jak deszcz spadnie, to po skarpie spłynie, a po szmacie zwłaszcza. Nie popieram szmaty, to żaden wynalazek. A nwet śmiało stwierdzę, że szkodzi roślinom a nie pomaga, zwłaszcza na ciężkiej glebie.

Moja rada jeśli zechcesz posłuchać - nie stosuj szmaty a tak przygotuj glebę, przekop, użyźnij i wyściółkuj by zachodziły w niej prawidłowe procesy, a nie izolowane szmatą

Na skarpie posadź trzy piękne drzewa liściaste np. zwisające albo dla odmiany kolumnowe. a pod nimi irgę np. odmiany Skogholm i to wszystko, więcej nie trzeba kombinować. Ale to wszystko ma być ładne zadbane i bez szmaty. Zaniedbane usychające iglaki i nawet tysiące róż nie załatwią sprawy na plus. Będzie straszyło, bo róże w szmacie i na skarpie rosnąć nie będą.

Park i róże w nim śliczne, powtórz tę kompozycję u siebie na płaskiej rabacie, róże plus delikatne miskanty w jednej odmianie. Przekop rabatę dobrze z obornikiem, torfem i dobrą ziemią ogrodową i sadź.

Nic więcej nie trzeba aby mieć pięknie. czego ci życzę najmocniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 17:16, 17 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Dziękuję Danka za radę, ale o jakiej skarpie mówisz? Ja nie mam nigdzie skarpy - płasko wszędzie. Szmatę mam tymczasowo, bo nie dawałam rady z pieleniem. Oczywiście, że jej nie będzie, bo tragedią byłoby ją zostawiać na tak dobrej ziemi ogrodowej. Ziemia była potraktowana glebogryzarką wcześniej. Wiosną chcę przyciąć w kulę te tuje, ale jak będą straszyć i się nie pozbierają to pojdą weg i posadzę odmiany kolumnowe.

____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 17:12, 21 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Przyszły róże. Karton dobrze zapakowany, róże oznaczone, korzenie wilgotne. Moczą się. Nie wiem jak długo tak mogą stać, bo jednak sadzić będziemy w piątek.




____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Kasya 17:20, 21 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Będzie co podziwiać w czerwcu
Roze spokojnie poczekają do piątku
Możesz nami żyć do jutra a potem w wiaderku przysyłać korzenie ziemia do piątku
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
skarabeusz 14:32, 22 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Przywiozłam tekturę falistą. Jutro pojadę po ziemię i korę. Jutro sadzimy, róże czekają





____________________
Magdalena Enklawa w mieście
skarabeusz 19:00, 23 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Nie dałam rady dziś wszystkiego, nawet z pomocą. Dzisiaj posadziliśmy bonicę i 15 szt przed domem. Jutro reszta i najgorszy teren, bo kamienisty. Wybieram się do szkółki po pissardi bo widzialam taką 3m. Posadzę ją w rogu przy murze. Miałam kupić 3 brzozy doorenbos, ale nie widziałam w miarę pokaźnych. Jutro może upoluję. No i muszę wypełnić lukę po padniętych szmaragdach, widziałam 2 szt.takie 250cm z donicą, ale jeszcze zahaczę o szkółkę, może mają też. No i bukszpan...ajajaj czego to ja bym nie chciała....
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies